Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Práce na počítači

Vykupminci.cz
Numisargo

Práce na počítači

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím a Prosím o radu kdo zná práci na počítači. Mám Windows 10 a potřeboval bych psát ve Wordu ale nemohu se tam dostat. Chce to po mě email a nějaké heslo. Když ho tam napíšu tak je to stále špatné heslo. Někdo mě řekl že ten Word si musím koupit? Tak nevím. Mě se jedná o to když píšu článek abych tam mohl vložit obrázek známek a pak pokračovat dál v psaní, a pak vložit další obrázek. Mám zde ještě v počítači Můj Office tam je Word - Excel - Power Point a ještě jiné programy. Děkuji za každou radu.
Registrovaný uživatel
ano, ten program si opravdu, doopravdy musíte koupit. S kradeným programem nelze pracovat. To je důvod, proč to po Vás chce email a heslo.
Registrovaný uživatel
Aha děkuji. Jinak já kradený program nemám. Počítač jsem koupil nedávno tak s tím bojuji. Takže Windows 10 nemá v sobě žádný program s kterým by se dalo psát a vkládat obrázky. Všechny programy si musím koupit Word- Exel. Takto jsem myslel psát: text obrázek a text http://www.infofila.cz/proc-sbiram-novinove-znamky-sokol-v-letu-r-2-c-5951 Já měl starý počítač a tam se mě zdá že něco bylo ale to nevím jistě. Kolik stojí takový program stačí přibližně stovky nebo tisíce. Děkuji za odpověď.
Registrovaný uživatel
Teď mě napadlo jestli to nepůjde v malování takto psát.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, měl by fungovat Wordpad.
https://www.wikihow.com/Open-WordPad-in-Windows-10
Registrovaný uživatel
Abelo děkuji moc hned to budu zkoušet.
Registrovaný uživatel
hledal bych ho ve windows příslušensví (accesories)
Registrovaný uživatel
Mě to nejde, večer příjde mladej tak mě to udělá snad. Jinak Abelo moc děkuji. Ta technika, 60 let pryč tak to leze pomalu do hlavy. Stále to píše vytvořte si účet na používání Office. Když vytvořím účet chce to email dám email a chce to heslo pro email a pak to píše že mám špatný heslo. Hahaha to je věc.
Moderátor
Stáhni si Open Office nebo Libre Office, které jsou zadarmo a v podstatě plní stejně dobře funkce jaké má Microsoft Office...
Registrovaný uživatel
Dnes už asi jen Libre Office, ale je to dost mohutný program, mně na starším PC běhá pomalu, proto mám radši obyčejný Wordpad. Jinak Viktore chápu Vás, můj otec se s tím pere podobně, resp. mnohem hůř, protože mu bylo 80. :-)
Moderátor
Abelo napsal
Dnes už asi jen Libre Office, ale je to dost mohutný program, mně na starším PC běhá pomalu, proto mám radši obyčejný Wordpad. Jinak Viktore chápu Vás, můj otec se s tím pere podobně, resp. mnohem hůř, protože mu bylo 80. :-)


Mám obavy, že ve Wordpadu tam bude těžko umísťovat obrázky či vytvářet nějakou "kreativu"...
Pokud má Viktor nový komp, tak ten by Libre Office měl bez problémů zvládnout. Anebo dostupnou verzi Open Office...
Registrovaný uživatel
Já používám W7 a do wordpadu vkládám obrázky také.
Registrovaný uživatel
Wjem děkuji moc tak to bude asi lepší stáhnout. Počkám na mladýho a on to udělá. Libre Office nebo Open Office.
Koukal jsem na to, tak to by mohlo být dobrý. Ještě jednou děkuji Abelo a Wjem za pomoc.
Moderátor
Abelo napsal
Já používám W7 a do wordpadu vkládám obrázky také.


ANO ten program pro běžnou potřebu byl jednoduchý a vynikající. W-10 jsem v rámci nějaké akce stáhl a moc toho lituji. Ale i senioři s tím musí pracovat, pokud ne, není to chyba v programu! :lol: :lol: :mrgreen:
Moderátor
Dobrý program na psaní má Google. Zdarma. Jinak Open Office není vůbec k zahození.
Registrovaný uživatel
Trochu inak .......... ak máte možnosť ..... napr. spýtajte sa toho mladého na balík Office. Ak sa trochu vyzná v problematike a ten PC nie je firemný nebude ho problém na Váš PC inštalovať. Len potom raz za pol roka ukáže že napr. World nie je aktuálny .............. ďalšie riešenie je si Office napr. na rok predplatiť ........ alebo ho kúpiť ak sa chcete chváliť že ho máte.
Registrovaný uživatel
Děkuji za pomoc, již to mám. Mladý mě stáhl Open Office. Obrázky to bere je to fajn ale na mě je tam hodně všelijakých hejblátek. Ještě se musím naučit to někam uložit když tam mám více stran a odeslat na email. Ale to mě mladý musí vysvětlit. Jinak děkuji všem za pomoc.
« Poslední úpravu provedl(a) braun viktor v 10. 4. 2018, 19:13. »
Registrovaný uživatel
Prosím opět o pomoc ty zkušenější Když si vytisknu a pak naskenuji bílý list papíru tak na počítači nemám bílou barvu toho listu, je to šedivé nebo světle modré. Zkouším to různě upravovat ale stále to není bílé. Když to skenuji dávám na papír tmavou desku, tak jsem to zkoušel i bez tmavé desky stále stejné. Mám tiskárnu Canon. Nevíte jak skenovat aby ten list byl bílý. Nebo se musí někde něco nastavit ? Když to neskenuji tak je to bílé. Děkuji za každou radu. Zde posílám ty rozdílné obrázky. 1 obrázek mám vytisknutý a před skenováním - 2 obrázek po skenování. Děkuji moc za každou radu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nerobí ti to tá obálka? Je vysoká... Že ti neoskenuje správne ten biely podklad?
Naskenuj si samotnu obalku. V jednoduchom grafickom programe ju "vystrihni" a vlož do obrázku č. 1 .
A potom to cele vytlač a budeš to mať tak ako chceš ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Jano 789 to jsem nezkoušel hned to udělám moc děkuji za radu.
Registrovaný uživatel
Jano 7B9 tak to budu muset dělat jak jsi napsal. Je to o něco pracnější ale dá se to. Zkusil jsem oskenovat čistý bílý papír. Prostě bílý papír to neoskenuje.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
nastavte si skenovani na cerne a bile a budete to mit bile. Pokud nastavite stupne sedi, zalezi jak mate nastavene dpi. vzdy tam bude nejaky odstin. Musel by jste pouzit nejake filtry.
Tiskarny Canon ( ty levnejsi ), maji neprijemnou vlastnost, ze tisknou i "bilou" balru. Vsechny tiskyrny tiskou "neviditelny" kod tisku, vetsinou v nejakem odstinu zlute barvy. To same delaji i kopirky. Da se toho zbavit, ale je to dost obtizne...
Registrovaný uživatel
Kolo 101 moc děkuji za radu, já to budu dělat jak mě napsal jano 7B9, u dopisu to jde, ale bude to pracnější u známek a větších sérií. Já jsem myslel že když to naskenuji do počítače tak to bude rychlejší. Alespoň si s tím pohraju. Ještě jednou moc děkuji.
Moderátor
Přísně vzato, málokterý bílý papír je skutečně bílý, pokud vůbec nějaký. Při tisku (před tiskem) se to dá upravit jasem a kontrastem, ale jemně, aby se nedok*** ostatní barvy.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Práce na počítači

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1