Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » PRAGA 2018

Vykupminci.cz
Numisargo

PRAGA 2018

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Posielam srdečný pozdrav zo Svetovej výstavy poštových známok PRAGA 2018.
Otváram toto vlákno ako priestor na zdieľanie informácii, skúseností dojmov a zážitkov z tohto sviatku všetkých filatelistov.
Moderátor
Po zkušenostech všem doporučuju vzít si lehký svetřík nebo aspoň košilu s dlouhým rukávem, páč ve výstavních sálech je dost zima!!

Když pominu Hradčana a spol., tak, aspoň pro mne, byly/jsou zajímavé exponáty o starých Uhrách (rakouské na území Uher, kamenotisky, měditisky, psaníčka - upozorňuju na 3 kr s velkými zuby 9½ nepoužitou!!!, "bodkovaného Jožka", spoustu dopisů se smíšenými frankaturami a v exponátu o maďarských perfinech známku 10 f Ženci, s úředním perfinem AUT. Dále exponáty Jurkoviče Zakarpatská Ukrajina a "Hárček Detom 1944" (jednorámovka) a v exponátu o občanské válce v Rusku krom poštovních dokladů použití všemožných přetisků a Legionářské PP najdete i Chorezm a Bucharu.

No a hromada jiných. Kolegovi se děsně líbila Čína.
Registrovaný uživatel
Na výstavě jsem byl dnes. A nedá mi to, ale osvětlení kongresového sálu v hotelu Clarion dnes dopoledne, kde jsou soutežní exponáty bylo katastrofální. Odpoledne za otravného pískání vysokozdvižné plošiny (trvalo minimálně 1.5 hodiny) dodatečně rozsvěcovaly další světla. Myslím že výstava této kategorie, mohla mít toto vyzkoušené a vyřešené před otevřením. Takto to byla mezinárodní ostuda.
Jinak exponáty a bombajský dopis samozřejmě jedinečný zážitek.
Moderátor
No, organizace, v porovnání třeba s Brnem, místy dost haprovala, v rozích byla tma jak v pytli a to pískání bylo příšerný. :)
Registrovaný uživatel
Jeste ze jsem si tady precetl radu a vzal bundu, asi bych tam umrzl. A bez svitilny v mobilu bych taky videl tak polovic.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Šel jsem na výstavu, konkrétně porovnat barvy na 120h a světlo v mobilu mě zachránilo. Jinak super sbírka p. Mádla.
Moderátor
Externí světlo a teplejší oblečení do velkého sálu asi nutnost.
Na rarity jsem se dnes nedostal, ne že by mě zajímal BC, ale ty ostatní "rarity od ChG" jsem si prohlédnout chtěl. Jinak musím pochválit lokaci. Myslím si, že prostory opravdu vhodné, odpočinková zóna super, kafe se tam dá taky koupit a propojení s vedlejším obchodním centrem, kde se člověk může v klidu najíst a má na výběr taky skvělé. Navíc hned u zastávky metra.
Moderátor
Hmm, ako som sa tak pozrel na strop sály, minimálne polovica svetiel nesvieti. Neviem, či sa v tomto prípade jedná o príznačnú "českú šetrnosť", alebo o nedomyslenie situácie organizátormi. V každom prípade, ak by v sále svietili všetky svetlá, bolo by to skutočne ideálne. Ináč čo sa týka vystavených exponátov, niet čo dodať , tak ako sa na Záhorí hovorí: "Porád mi sánka padua".
Registrovaný uživatel
Bohužel, výstavu nemohu navštívit, proto bych se chtěl alespoň touto formou zeptat sběratelů rakouské emise 1850, jak byli spokojeni s exponáty. Co je zaujalo atd.

Děkuji.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
A pár fotiek by ste sem nehodili, ako to vlastne vypadá?!
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Pro me ty nabouchany exponaty CSR I byly vlastne nuda, je to moc obsahle obdobi, takze na tech 8 ramu se moc nevejde. A kazdy z tech spickovych exponatu mel ty podobny rarity, takze pak cloveku pripadalo, ze to je obycejne, protoze je to vsude.

Nejvic me nadchnul exponat menova reforma 1953 od Madarskeho vystavovatele, tam byly nevidane celistvosti (na stejne tema tam ma exponat pan Aksamit, ale ten Madar ma imho lepsi).

Mel tam docela pekny exponat CSR I nejaky Japonec, ten si tam u toho stal, tak jsme mu s kolegou Neumannem pratelsky rekli, ze tam ma nejaka falza - telegram Ceske budejovice vyplaceny znamkami (nebyl sam, kdo tam tuhle saskarnu mel), pak tam mel evidentni falzum pohledu "Janske Lazne" a pak jeste par nesmyslu (pulene frankatury atd.), ale na Japonce myslim dobry. Top tam mel ustrizek s vylepenou ctyrpaskou 200h hradcany, kde je jedna prevracena. Pokud to je teda ten jediny pravy examplar co existuje.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
« Poslední úpravu provedl(a) Zdenda-Kubik v 17. 8. 2018, 17:45. »
Registrovaný uživatel
Tak jedna, kterou někdo poslal.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tohle je taky moc pěkný.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tohle me take pobavilo (50h v popisu zapocteno jako 50Kc, tedy misto 14,50 "64KC")

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Byl jsem na výstavě ve čtvrtek. Super zážitek. Jedinná negativa zde už popsaná byla zima a tma :) v hlavním sále.
Za mě paradoxně vedle tolika rarit nejzajímavější poštovní použití aršíku Bratislava 1937 a nenápadná doplatní HV1926 DL44B poštovně nepoužitá.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
v exponátu p. Mádla tyto dvě věci

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Naopak u této položky jsem se zarazil. Přefrankovaný filatelistický výrobek bych nechtěl, natož abych ho dal do exponátu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky za zajímavé postřehy. Byl jsem dnes po čtvrté hodině a zaujalo mě, že stánek SČF byl prázdný...
Moderátor
No a naproti Mauriciu (jsem byl skouknout dnes; vlastně včera) byly nejen Londýnské aršíky, ale i, podle všeho prošlý, dopis frankovaný Skalickým vydáním. Poprvé jsem naživo viděl něco takového.

A v prodejní sekce v Olympicu tam měl v prodeji zkusmý přetisk FIUME (takový ten prvotní). No, na to nemám. Ale u Rakušáků jsem zakoupil - viz obrázek.

Jedna věc mi ale přišla zvláštní, páč jsem byl ve městě (a v Poštovním muzeu - některé knížky, myslím ty exponátové, fakt zajímavý), že tam ta propagace není, no vlastně žádná. Ani na těch výstavních hotelích to tak nějak není poznat, že tam je výstava. Zblízka jo, ale z takových 100 metrů ani nic.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Z jiného soudku: propagace světové výstavy a tím potažmo filatelie samotné, byla z mého hlediska tristní. Je pravdou, že jsem neprolistovával denně několik periodik a nesledoval televizní zprávy, tak se třeba pletu. Ale na internetu skoro vůbec nic. Rozumím, že přesvědčit redaktory, kteří vyhledávají pouze seznacechtivé články typu černé kroniky nebo kde se kdo vyprsil, je těžké přesvědčit o propagaci filatelistické výstavy. Přesto se do titulků daly požít informace o hodnotách rarit, což by už jednu z podmínek splňovalo. Ale nic. Byla to jedinečná šance vtáhnout zpět část starší generace, která se v dětství sbíráním alespoň veselých balíčkových známek zabývala a možná by se přidalo i pár desítek/stovek jejich děti nebo vnoučat. Ač je to v dnešní době extrémně náročné.
Stejně tak to mohla být významná propagace a zvýšení zájmu o čs. známky (res. filatelii našeho regionu).
Bohužel mám pocit, že o výstavě ví pouze úzký profil filatelistů. Který se nadále bude asi zužovat.
Ale třeba se pletu.
Moderátor
http://www.praga2018.cz/
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
A taky u tech exponatu CSR od Ceskych vystavovatelu by me prisla logictejsi cestina nez anglictina. Chapu ze vetsina zahranicnich jurymanu neumi cesky, ale to se asi resi deskami pro jurymany (treba predpokaldam, ze exponaty v nemcine daji take AJ preklad pro jurymany co neumi nemecky).
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Tak s tou češtinou bude problém v tom, že pokud exponát už vyslali do ciziny, museli to autoři předělat do cizího jazyka. A úřední filatelistickou řečí čeština taky není. Ovšem, někteří, ale moc jich není, dávají obsah i v češtině na příloze.
Moderátor
K té propagaci, teda na internetu - šlo poznat, že organizátoři udělali na poměry svazu obrovský skok. Dobrý den, dokonce i twitter. V podstatě či člověk potřeboval, tak na stránkách našel.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Tak s tou češtinou bude problém v tom, že pokud exponát už vyslali do ciziny, museli to autoři předělat do cizího jazyka. A úřední filatelistickou řečí čeština taky není. Ovšem, někteří, ale moc jich není, dávají obsah i v češtině na příloze.

Jeden exponat byl v Cestine a bylo to fajn. Nevim jak je to predelatelne, ale teoreticky nevidim problem mit desky ve vice jazycich a podle vystavy prehodit polozky.

Kazdopadne povazuji za nestastne, kdyz 99% tech, co ten exponat vidi, jsou Cesi (a urcite tak pulka z nich neumi anglicky vubec) tak ze z toho nemohou mit ten pozitek co by meli, kdyby to bylo v CJ.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » PRAGA 2018

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1