Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » PRAGA 2018

Vykupminci.cz
Numisargo

PRAGA 2018

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4

Autor Příspěvek
Moderátor
Každopádně to byla nejúspěšnější výstava všech dob pro české filatelisty. 3 velké zlaté a 5 zlatých...
Moderátor
Tady je na místě velká gratulace k výsledkům. Jen dál a houšť....A taky Ikánek- Jirko gratulace od Ondrejků! U některých exponátů není v Palmáre uvedena medaile (aspoň já jsem neviděla) třeba u Mirka Bachratého- naše legie v Itálii 87 bodů......to je Large Vermeil.
Moderátor
To není Large Vermeil - v souladu s IREX byly jednorámové exponáty hodnoceny pouze diplomy, nikoliv medailemi.
Moderátor
pavlinka napsal
Tady je na místě velká gratulace k výsledkům. Jen dál a houšť....A taky Ikánek- Jirko gratulace od Ondrejků! U některých exponátů není v Palmáre uvedena medaile (aspoň já jsem neviděla) třeba u Mirka Bachratého- naše legie v Itálii 87 bodů......to je Large Vermeil.

Dík, Pájo.
Moderátor
dejvy napsal
Podle palmáre jsou držitelé mezinárodní ceny celkem čtyři, národní cenu získali dva vystavovatelé.

A nejsou v palmare uvedeni jako kandidáti na mezinárodní cenu?
Moderátor
Máš pravdu, jsou uvedeni jako "GPIC" a "GPNC", tedy jako kandidáti.
Na palmáre jsem nebyl, takže kdo z nich to nakonec byl nevím; i stránky výstavy mlčí.
Moderátor
No národní cenu jsem našel na televizním záběru PrahaTV, ale ta mezinárodní tam zmíněna nebyla.
Registrovaný uživatel
Na výstavě jsem byl soukromě celé 4 dny a tak myslím mohu relativně dobře hodnotit výstavu z pohledu návštěvníka – za den stihnete projít max. pár vybraných exponátů, na prohlédnutí většiny bylo třeba minimálně 3 dnů.
Praga 2018 rekapitulace - je dle mého celkově pozitivní a výstava jistě stála za návštěvu (z výstavy jsem odcházel vždy unaven, ale spokojen!).

Plusy
1/Umístění v blízkosti metra v celkem pěkných prostorách(když budu mít rozpočet bez limitu, najdu jistě lepší…) též Olympik i umístěním od metra ušel.
2/Super možnost dobrého stravování za rozumné ceny i možností posezení v příjemném prostoru.
3/Celkově většinou dobrý výběr zajímavých exponátů z mnoha zemí a oblastí se zastoupením špičkového materiálu.
4/Nejen dle mého názoru většinou spravedlivé a odpovídající bodové ohodnocení.
5/ Pěkné označení s ohodnocením exponátu(přidáno už třetí den odpoledne).
6/ Mnohdy velmi zajímavé exponáty v otevření třídě (zejména „Zubař“ a „Cyklistika“) a překvapivě dva „polárnické exponáty“.
7/ V přilehlých prostorách vedle sálů byly možnosti posedět a odpočinout si chvíli.

Minusy
1/ Téměř nulová propagace sbírání zejména pro laickou veřejnost či mládežníky, stánek SČF byl většinou prost návštěvníků, výzdoba nulová a kompetentní zástupci na stánku minimálně (z toho co jsem při cestách kolem něj viděl) - dle mého velká ostuda a propadák!
2/Osvětlení bylo špatné zejména první den (včetně trapné výměny zářivek za chodu), ale od druhého dne bylo již většinou dostačující(mimo první řadu vlevo a ještě jedno místo)
3/ V Olympiku mi přišla akce vzhledem k zastoupení spíše zbytečná - zastoupení poštovních správ různých zemí mi nepřijde tak nutné, stánky aukčních firem v době internetu nejednou dosti zbytečné a stánků nabízejících prodej zajímavých známek minimální (a těch pár měli značně předražené materiály) – finance se měli použít asi raději jinde…
4/Ostudná prezentace „síně rarit“. Stejně jako možná trochu dost nízká kvalita a přitažlivost jednorázových exponátů(za to ale mohou většinou majitelé zpracováním - potenciál nevyužit, často spíše zneužit). Dle mého by místo jednorámovek lépe posloužila třeba propagační výstavka „Jak začít sbírat“ nebo „Co vše je filatelie“ apod. nebo umístit další 5rámové exponáty klasické filatelie.
5/Ostudné až dehonestující způsob předání cen vystavovatelů do hodnocení VPZ v šedém koutě „příručního skladu“ výstavního výboru! To byl šok…
6/Značení od metra ač je to „za rohem“ mohlo být lepší.

Ze známek ČSR byl pro mne největším překvapením exponát Hradčan z Japonska (klobouk dolů). Zajímavých exponátů ve třídě klasické filatelie bylo mnoho, poštovní historie se již studovala u mnohých témat hůře (zejména pro neangličtináře).

Tak zase snad za 10 let naschledanou.
Registrovaný uživatel
Zdravím,

byl jsem na výstavě jen v pátek, šel jsem tam hlavně kvůli exponátům s českými známkami a PČ1919, tak přidám i pár svých postřehů - většinou už zazněly:
* kout vlevo vzadu (pro mě zejména exponát T. Mádla) byl nasvícený fakt špatně. LED reflektory svítící od země to spíš ještě zhoršily.
* ulička v tom místě by byla vhodnější širší, pořadatelé mohli očekávat větší koncentraci návštěvníků u exponátů s českými známkami a exponáty trochu posunout od sebe. Sám jsem čekal asi 10 minut než jsem si mohl dojít prohlídnout chybotisk "50/50", u exponátů s Hradčany to bylo obdobné.
* síň rarit byla podle mě nedostatečně prezentována. Většina čekajících si ani neuvědomila co vedle nich je v rámech a bez zájmu postávala ve frontě. Situaci zachraňoval přítomný p. Beneš který vysvětloval vystavené kousky a jejich unikátnost, čímž trochu vzbudil zájem o tyto exponáty.

Ptal jsem se po autorském tisku Sv. Kateřiny, nakonec se (pro mě dost nepochopitelně) prodával u stánku maďarské pošty. Ale stejně jsem ho za ty peníze nekoupil.

Jinak celkově dobrý dojem, snad se vystavovatelé pro příště pokusí poučit z ohlasů.
Moderátor
dejvy napsal
To není Large Vermeil - v souladu s IREX byly jednorámové exponáty hodnoceny pouze diplomy, nikoliv medailemi.

Jéžiš ano... co nevystavuju, tak mám trochu hokej ;)
Moderátor
Tak abych to tu krapet odlehčil - dvě výstavná rekomanda z výstavních rekomand ;) :

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pavel_III napsal
Tak abych to tu krapet odlehčil - dvě výstavná rekomanda z výstavních rekomand ;) :

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

[imgLocal=https://www.sberatel.com/diskuse/imagesExtension/img/33713
/499968/7122_6h3Wqj.JPG]https://www.sberatel.com/diskuse/imagesExtension/img/33713/499968/7122_6h3Wqj.tn.JPG[/imgLocal]
Pavle, tyto materiály budou časem určitě velkými raritami. Kdo umí, ten umí...
Moderátor
Jestli to časem budou velké rarity nevím (ale ten výstavní prošlý dofrankovaný aršík asi běžný nebude :D), navíc, ten druhý mi skutečně jen a pouze prošel rukama (+ další 4 podobné), ale zajímavý, oproti jiným, je tou R-nálepkou o které bych si myslel, že už byla vypotřebovaná.
No a jedna taková vlastně Cartes Maximum (k té by se ta R-nálepka hodila taky, kdybych to byl býval věděl...).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Hele, který mizera mne vyfotil a ještě to dal do časopisu? Úplně se ta stránka krabatí!
Registrovaný uživatel
Dnes na Seznamu - Stream, ze sekce Výlety do minulosti - byl publikován příběh "Tajemství modrého Mauricia". Doposud zhlédlo 80 tis. lidí.
Dle mého poutavě připravené a výborně namluvené panem Ulmem.
Škoda že to nebylo vydáno 2-3 týdny před výstavou.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4

Sběratel.com » Pokec o známkách » PRAGA 2018

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1