Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nápovědy a návody » ::: PRAVIDLA FÓRA :::

Vykupminci.cz
Numisargo

::: PRAVIDLA FÓRA :::

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pro přispívání do fóra je třeba se jednoduše zaregistrovat.

K přesné identifikaci mince je třeba uvést správný popis (nominální hodnota, rok, co je na minci vyobrazeno a materiál). Pokud by bylo určení obtížnější, tak i fotografii.

K přibližnému ocenění mince je potřeba uvést také stav (poškozená, nečitelná, poškrábaná, naražená hrana a pod., nebo naopak velmi pěkná). Platí zejména i pro bankovky.

S pozdravem moderátoři
« Poslední úpravu provedl(a) Robbie v 18. 4. 2007, 8:43. »
Administrátor
Co rikate na statistiky https://www.sberatel.com/diskuse/stats.php.

Fóra s nejvíce příspěvky
1 Numismatika 1708
2 Filatelie 1387
3 Kartičky 462

Nejaktivnější uživatelé
1 Robbie 182
2 Archypov 130
3 matko007 128

Nejnavštěvovanější témata
1 hokejové kartičky 12593
2 Ocenění známek 7385
3 Nabízím nějaké hokejové kartičky 5399

Příspěvky 3813 Příspěvků za den 5.02
Témata 1075 Témat za den 1.42
Registrovaní uživatelé 752

Podle mne jen tak dal :-)
Moderátor
Hurá, som druhý najaktívnejší. (Veď počkaj Robbie! :-))
Osobne tieto štatistiky poznám a numizmatike fandím. Prezrel som si pred pár dňami aj ostatné fóra (veľmi tomu nerozumiem), ale tu v numizmatike sa cítim mimoriadne fajn. Nestretol som sa tu pravdupovediac s nikým neserióznym, agresívnym, jednoducho fajn komunita bláznov ktorých niečo skutočne baví. Taktiež som sa mnohým užívateľom nestihol poďakovať (prepáčte a ďakujem) za hodnotné postrehy, rady a celkovo pohľady na svet, ktoré mi veľmi, veľmi pomáhajú.
AMEN
Registrovaný uživatel
Archy,prihrejem si polievočku na Vás,ale nejak málo mincí dávate na predaj?Numizmatika je po obrazoch a gemológii najkrajšie je jedno či hobby,alebo profesia.Môj osobný názor je,že všetky tri oblasti sú rovnako hodnotné,samozrejme aj tu záleží všetko od duševnej hygieny......
Moderátor
Zdravím Grofik. Každopádne ja nie som obchodník, ani predajca, ale hlavne zberateľ. Nie som typ ktorý chodí niekam nakupovať lacno, aby potom predal draho; aj keď už aj s tou myšlenkou som sa pohrával. Nemám však na to jednoducho vlohy :). Keď niečo ponúkam, tak sa jedná buď o kusy z mojej vlastnej zbierky, nie zlé, ale predsa len kusy ktoré som vymenil za lepšie. Resp. sa mi zopárkrát stalo, že som od niekoho odkúpil väčšie množstvo mincí kvôli pár kúskom ktoré som chcel mať, predajca však mal podmienku že zoberiem všetko, alebo nič. Tak som to vzal a zostalo mi na ruke zopár Leopoldov, no keďže som sa vzdal tohto obdobia, tak čo s nimi? Dal som to do predaja. Je vidieť že niekedy ponúkam väčšie množstvo mincí a niekedy zase nič.
Registrovaný uživatel
Archypov pozdravujem,zberateľ dľa mňa môže aj obchodovať nie je to nič nemorálne.Mám aj ja kúsky ktoré by som nepredal za nič na svete,teda zatial.Pokiaľ moje potomstvo neprejaví dostatoční záujem o zachovanie zbierky,ale len bude pozerať na vec ako na možné financie tak to ku sklonku života predám ja!!!
Pôjdem za utržené okolo sveta.
Moderátor
Nepochopil ste ma; ja v obchodovaní s mincami nevidím nič zlé, len som Vám vysvetľoval prečo ponúkam tak málo mincí do predaja.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Nápovědy a návody » ::: PRAVIDLA FÓRA :::

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1