Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Pražské groše

Vykupminci.cz
Numisargo

Pražské groše

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mrkněte na
http://www.aukro.cz/item191412091_prazsky_gros_s_kontramarkou.html

Že by Dortmund?
Moderátor
Nazdar Tome. Vyzerá to skutočne na Dortmund, ale celkom mi to vyobrazenie nesedí. Každopádne nemôže to byť nič iné ako Dortmund, ale zdá sa mi, akoby orlica na tomto groši držala krídla trochu vysoko. Nehovorím hneď že je to falzum, to určite nie, asi fakt ten Dortmund. Pánovi som poobede (alebo to bolo včera večer?) poslal mail s prosbou o lepšie foto. Písal že to nafotí a dnes večer by mi mal poslať obrázky. Dám ti vedieť.
Registrovaný uživatel
To all: Dortmund to asi bude, ale měl bych strach z pravosti - nevím proč, ale něco se mi na té kontramarce nelíbí - ovšem cena se dá, takže by to možná i za ten risk stálo. Jinak tady jsou celkem zajímavé grošové ražby http://mujweb.cz/www/ebohem/bohemika.htm - parvus Karla IV. a groš Jiřího z Poděbrad, tak kdyžtak napište svůj názor.
Registrovaný uživatel
Jj... pan Mgr. Divíšek má velmi dobrý výběr na přebytky :) Tímto ho zdravím...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Pravost té kontramarky jen podle toho obrázku skutečně není na jistotu. Jestli ti Archy pošle detail, hoď ho sem, podíváme se :-)

Od Divíška už nějaký ten groš taky mám :-)
Moderátor
Keď Ti napíšem že neviem (ani som to veľa neskúšal) ako sa sem ten obrázok dá, tak mi ani neuveríš :-) To som "moderátor jak hovado" :-) Možno by ste ma mali zdegradovať, aby som sa zbadal. Ten obrázok mám, pošlem Ti ho Tome a šupni to sem. Tiež sa mi to veľmi nezdá na pravú, ale v tomto je skutočný odborník málokto. Bolo by treba mať tú mincu v ruke "očuchať"...
Čo sa týka p. Divíška; mám od neho už dosť mincí a jedná sa o veľmi seriózneho predajcu a znalcu témy. Jeho momentálna ponuka mi nič nehovorí (tie parvy sú ale naozaj pekné, aj za rozumnú cenu), ten Jiří sa mi na svoju kvalitu zdá dosť drahý. Čudujem sa ale, že ešte stále ponúka tie parvy, čakal som že bude o ne väčší záujem. Majte sa a držte našim v hokeji palce, po dnešnej katastrofe to budeme veľmi potrebovať.
Registrovaný uživatel
Pošli Archy, vystavím :-)

Ten Jiří z Poděbrad je na té zachované části moc pěkný, ale mám lepší za 500,- Kč i horší za 900,- to když jsem se za každou cenu snažil mít aspoň jednoho :-))

V parvech se nevyznám :-(
Moderátor
Už to tam máš.
Registrovaný uživatel
Tak tady jsou tyfotky:
http://img59.imageshack.us/img59/7750/dortmund1bk7.jpg
http://img63.imageshack.us/img63/1207/dortmund2mb9.jpg
http://img213.imageshack.us/img213/9837/dortmund3fp3.jpg
Registrovaný uživatel
Taky nejsem na tohle odborník, ale úplně přesně nesedí na žádné vyobrazení v literatuře, kterou mám k dispozici, ale díval jsem se jen letmo. Už jsi dražitele asi nahlodal Archy, protože má tam upozornění na možné falzum :-)))
Moderátor
Ja mám tiež ten dojem, ale upozornenie na možné falzum nemá odo mňa. Každopádne som ho nasmeroval na túto diskudiu, uvidíme či sa ozve. Myslím že sa jedná o seriózneho človeka, upozornenie na možné falzum vo svojej aukcii veľa predajcov nespomína, určite by tak nerobil nepoctivý predajca. Má u mňa veľké plus. Škoda že mu neviem poradiť s určitosťou, ale na Aukre sa nájde veľa užívateľov, ktorých táto téma zaujíma a rozumejú jej (na rozdiel odo mňa) oveľa viac.
Registrovaný uživatel
Uvidíme, třeba se mu někdo z Aukra ozve. Právě jsem si prohlížel svoje Poděbrady a ten Divíškův ve mne začal hlodat :-) Zase na druhou stranu šetřím na tu aukci v Praze, protože tam asi pojedu. Kruci to je dilema :-))
Moderátor
Radšej si šetri na Prahu. Myslím že tento Jiřík za to nestojí. Nemusíš súhlasiť, ide o môj názor.
Registrovaný uživatel
Asi máš pravdu :-) Jdu se dívat, jak to hrají naši
Moderátor
Ako ste hrali? Dúfam že nie tak ako tie naše "hviezdy".
Registrovaný uživatel
Tak jsme prohráli s Německem poprvé po 11 letech :D a ještě jsme nedali ani gola... 2:0 :shock:
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Administrátor
Jak hraji? Jednim slovem ostuda! 2:0 jsme prohrali s Nemeckem. Ja nevim, ale ten Hadamczik je trener, krery mi nesedi. Sori, ze si stezuji tady :-)
Administrátor
Robbie ostuda co?
Registrovaný uživatel
zj:

Ja teda hokej nějak extra nesleduju, ale tohle je teda katastrofa :D :lol: :roll: Kde jsou časy Nagana :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
No Robbie, teda Nagano mi ani nespomínaj, my sme vtedy neprešli ani zo skupiny, stoskotali sme na Kazachstane. To bola paráááda.
Administrátor
No pro Slovaky je nejvetsim vitezstvim, kdyz porazi nas :-). Ja to trosku nechapu. Sice se to v posledni dobe zmenilo, ale kdyz jste nas jednou porazili v boji o treti misto tak jste kvuli tomu vydali i postovni znamku - nebo spise arsik - http://www.infofila.cz/new/clanky/Asr297.jpg
Coz je kuriozni. Treti misto takto slavit :-). Spis jste slavili vitezstvi nad nami. Jen tak mimochodem, ktery ze Vas politik rekl, ze Stefanika zastrelili CSR vojaci na prikaz Benese? Ostuda nemyslite? Jeste, ze takovych blaznu je u Vas jen par, ale bohuzel ve vlade.
Administrátor
Ja mam pocit, ze nynejsi vlada, zbytecne vytvari nenavist k Cechum. Je to ta nejhorsi propaganda, kterou si mohli vybrat. Vzdy jsme Vas brali jako bratri. No koukam, ze se do toho zamotavam. Od minci pres znamky a hokej az po politiku, ale tak co by ne je dobre znat nazory ostatnich.
Administrátor
No Slota kdo jiny. http://zpravy.idnes.cz/benes-nechal-zavrazdit-stefanika-tvrdi-slota-fn7-/zahranicni.asp?c=A070503_152147_zahranicni_ost
Administrátor
Za takovou propagandistickou lez by zaslouzil provaz. On vytvari nenavist k madarum ted i k cechum. Kroutim hlavou. Nemuzu si pomoci, ale neco takoveho mne vzdy nadzvedne, protoze mam mnoho slovenskych kamaradu a tohle je hloupe.
« Poslední úpravu provedl(a) Admin - Zdeněk Jindra v 4. 5. 2007, 8:56. »
Moderátor
Bohužiaľ si naši ľudia zvolili to, čo si zvolili. Ja som týchto grázlov nevolil, ide o najhoršiu variantu vlády čo sme boli schopní zostaviť. Fico je hnusný populista, Mečiar kriminálnik a grázel a Slota... To je úpný šovinistický idiot. Väčšina ľudí jednoducho nezvládla Dzurindove reformy po psychickej stránky a mysleli si že Ficov populizmus ich spasí. Ani nevedia akého omylu sa dopustili. Čo sa protičeských nálad týka, to čo spomínaš, to nie je názor väčšiny. Rozdelenie nám obom veľmi prospelo, vyprofilovali sme si vzťahy a drvivá väčšina Slovákov má k Čechom pozitívny, veľmi priateľský až rodinný vzťah. Apropo môžeš to sledovať medzi slušnými ľuďmi aj na tomto serveri.
A k tomu hokeju; my nemáme na konte toľko úspechov ako vy, takže tretie miesto na MS je naozaj dôvod na radosť. Samozrejme že v tom hralo úlohu to, že sme vyhrali nad vami, ale medaila je medaila.
K tomu výroku o Štefánikovi; to bol samozrejme Sota, najväčší magor medzi slovenskými dementmi. No čo už. Ako hovorí ožratý Slota na protimaďarskom mítingu: "Do tankoch"!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Pražské groše

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1