Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Pražské groše

Vykupminci.cz
Numisargo

Pražské groše

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 27 28 29 30 31

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
na rozdíl od jiných jedinců si pořizuji jen jeden kus od každého typu/varianty ... nějak nemám potřebu shraňovat PG na kg :D
Moderátor
kacuro napsal
Archy: tuhle jsi mi neodpověděl na můj dotaz: už se PG Jana L. nezabýváš? měl jsem za to, že jsi si PG-JL vzal na sebe jako intenzivní badatelský záměr .... přestal jsi snad PG sbírat úplně?


Grošmi Jána Luxemburského sa zaoberám aj naďalej, nikdy som nepovedal že s tým končím. Zaoberám sa všetkými panovníkmi, ale JL mi je asi naozaj najbližší. Kdesi som tu prednedávnom písal, že som ani so zbieraním celkom neskončil, dokonca mám aj nejaké prírastky. Na druhej strane grošmi sa dá zaoberať aj bez toho, aby mal človek zbierku. V najbližšej dobe mám v pláne určiť a opublikovať nejaké nálezy PG na Slovensku, teda s grošmi stále rátam, minimálne že mi prejdú cez ruky. Mám totiž šťastie, pražskými grošmi sa na Slovensku veľa ľudí nezaoberá, profesionálne hádam iba jeden, pokiaľ mám dobré vedomosti. ;)
Takže som dúfam odpovedal a dúfam že som bol pochopiteľný. :P
Moderátor
kacuro napsal
na rozdíl od jiných jedinců si pořizuji jen jeden kus od každého typu/varianty ... nějak nemám potřebu shraňovat PG na kg :D


No jestli i na varianty tak to casem to kilecko a vic muze mit.
Registrovaný uživatel
Archy: ano děkuji za vysvětlení :D jestli začnou PG sbírat i další chovanci psychiatrických oddělení, tak si budu také muset vystačit jen z fotkami :D možná brzy vznikne nový sběratelský obor: fotografie mincí :lol:

Kucera: varianty jen u některýc panovníků ... vzhledem k vývoji cen však brzy budu muset přesedlat na pouze na fotky mincí (viz příspěvek výše)
Moderátor
zde musim tralgita ocenit ze z toho nevytvoril raritu jako nekteri prodejci, celkem zajimavy dvouraz na lici.
http://www.aukro.cz/item719031244_jan_lucembursky_prazsky_gros.html
Moderátor
kacuro napsal
Archy: ano děkuji za vysvětlení :D jestli začnou PG sbírat i další chovanci psychiatrických oddělení, tak si budu také muset vystačit jen z fotkami :D možná brzy vznikne nový sběratelský obor: fotografie mincí :lol:

Kucera: varianty jen u některýc panovníků ... vzhledem k vývoji cen však brzy budu muset přesedlat na pouze na fotky mincí (viz příspěvek výše)


Sbirka fotek minci je moje nejvetsi sbirka
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Sbirka fotek minci je moje nejvetsi sbirka


:D no moje vlastně také, jen jsem ji dosud za sbírku nepokládal :lol:
Registrovaný uživatel
Ač nehusita souhlasím s tím co napsal Kacuro. Tato dvě individua, která zde jsou kritizována za předražování grošů asi nijak odbornými sběrateli nebudou, poněvadž by věděli, za kolik se ten který exemplář dá pořídit. Přibližně. Osobně mám pocit, že nám, dlouhodobě sbírajícím, můžou do budoucna (pokud v přemršťování cen budou pokračovat) nadělat značné vrásky na čele. Každý prodejce si bude chtít na prodeji namastit kapsu a Aukro mu dá jen za pravdu. Řekl bych, že už tak ceny v obchodech s numismatikou "úspěšně" kopírují ceny z Aukra. Takže groše půjdou výš a výš. A to kupříkladu já si nemohu dovolit dát za Jiříka 15 hadrů, a myslím, že i valná většina z vás. Takže budeme mít po prdeli se studiem mincí.
Je to jen můj názor tohle všechno, ale jejich počínání mi přijde, jako když Bohuš koupil Irence pštrosa...Asi bysme si měli udělat vlastní aukční server s přístupovým heslem a bylo by. Vždyť se tu všichni znají...
Anebo se přestěhovat na Slovensko, když tam je Archy na všetko tak sám :-)
Registrovaný uživatel
Rajská to hudba,presťahujte sa ku nám predáme Vám Groše. :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
To Liam: Na všetko sám tu nie som, myslel som to tak, že málo ľudí sa zaoberá grošmi ako tykými, myslel som bádaním, nie zberateľstvom. Zberateľov tu bude asi dosť, aj keď síce asi by sme tu o nich niečo vedeli... :lol:
To Kucera: Máte pravdu, na Aukre sa predávajú samé "rarity", niektorí predajcovia ani iné neponúkajú (stačí si pozrieť ich stránky, človeku je fakt na vracanie). Tuná tralgit z toho síce raritu nerobil, ale ani by to nebolo vhodné. Táto minca je podľa mňa dosť otrasná, zrnitá, nedorazená... ja na nej, ani na tej aukcii neoceňujem nič. :shock:
Registrovaný uživatel
navíc nevím, co je na těch pražských groších Jiříka tak drahého... koukejte, co se jich všude válí... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

http://sklad.obrazku.cz/stranka/172884_jizPodbrad.JPG.html
Registrovaný uživatel
kekule, no když půjdou po 11tis. tak máš vystaráno ....
Registrovaný uživatel
jo, na renovaci tvrze se každý dobře prodaný groš počítá... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
.... hihi... bylo by to fajn... ale situace je jiná... to jsem jen poslal na rychlo udělanou fotku části podlužského pokladu z roku 1912 (reg.č.2765 - ze soupisů nálezů), který jsem měl možnost si zdokumentovat v depozitáři... takže místo opravy tvrze bude jen článek do numismatických listů a grošíky zůstanou v muzejním trezoru.. :D :D
Registrovaný uživatel
jo a kdy že se pořádá na tvrzi ta konference o groších u vínečka a selátka na rožni??? :D
Předpokládám po malé brigádě, při níž najdeme ten poklad bývalého pána tvrze..... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
:D navrhuji do trezoru vrátit duplikáty a origa si rozdělit :D
Registrovaný uživatel
ale fuj kacuro... to si říkáš pravověrný husita ??? ...
Registrovaný uživatel
no právě, než nám to hoši z EU rozkradou, tak se to musí dostat do rukou bratří :D
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
no právě, než nám to hoši z EU rozkradou, tak se to musí dostat do rukou bratří :D

no už jsem se lekl, že si to chceš nechat, ale když to chceš rozděli "bratřím", tak já(a myslím že i Kekule) se necháme obdarovat... :D 8)
Moderátor
pocitam, ze ty repliky, kerejma to minis nahradit budou vicemene medeny... :twisted: :twisted: :twisted:
Registrovaný uživatel
škoda mědi... to už tam můžu dát rovnou ty hliníkové repliky.. :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
přiznej se, že jsou hliníkové.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moderátor
jako spravnej husita by to mel udelat z medi :|
Registrovaný uživatel
jako správný husita by měl především nám potřebným rozdat svou sbírku a potom jít bosky do světa kázat pravdu a lásku boží.. :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
hoši hoši, v moderním husitismu už měděné mince neděláme, normálně přes ně dáme papír, obyčejnou tužkou je začáráme, aby na papíře vystoupil relief a takto zhotovené "kopie" už pak jen vystřihneme a zaměníme :D

kekule, jednak kacuro není kněz, tak nemusí nic kázat a jednak takovými malichernostmi, jako jsou nějaké sbírky, se ani nezabýváme ... :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 27 28 29 30 31

Sběratel.com » Pražské groše » Pražské groše

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1