Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Pražské groše II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Pražské groše II.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
:shock: :roll: to oliver mal si menovať najaktívnejších dopisovateľov. :mrgreen:
Zbieraš také hrdzavé plechy :lol: tak sa nečuduj ,že nikto nevie nič. :roll: ;)

Daj sa na "Pravé Uhorské mice "a máš pokoj :D

PEHU_ napsal
oliver napsal
Vazeni a drazi, vrele diky za urceni toho jednoho meho blbeho grose, uplne jste me samou ochotou ucpali mailbox...

Priste se asi vyse*u na to fotit 130 fotek grosu, resp. spis posilat vam to, posilat vam aktualizace... kazdej at si hrabe za sebe, tak je to nejlepsi !!!

zdar a silu


uf silna slova -rad bych pomohl, ale Vaclava IV. moc nemam a neznam. Priste to zkus s Vladislavem ;)
Moderátor
Dik, me by aspon stacilo - nevim, neumim... aspon bych si neprisel jak blbec samotar ;)

Vim, ze je to osklive, ale dovolil jsem si te chytit za slovo, muj jediny Vlada:

Obrázek vložený uživatelem

Predem dik za snahu... a kdyby prece jen nekdo toho Vaclava IV. zkusil, tak tisicere diky...
Moderátor
Sem to smolil tak dlouho, ze jsem si ty prispevky precetl az ted. Jacx, moc diky, pokud se ti povede zjistit vic, budu rad, ale i typ pro mne bude zajimavej. Na tom obrazku to tak nevyzni, ale prijde mi, ze ta koruna je oproti jinym docela vysoka.

Grofik, ty zlobis :mrgreen:
Moderátor
to Oliver :
Tak jsem na to koukal s literaturou v ruce a řekl bych

H XIV. g/1

typ XIV. jistě - patrný tvar lva a písmeno M ve vnějším lícním opisu tvar M 2 se zkříženými dříky

varianta g dle koruny a toho co vidím ze lva a tvaru písmene S ve vnitřním lícním opisu
a jelikož varianta g je jen g/1 je to o to jednodušší

i když ber to ode mne jako od méně zkušeného (za kterého se stále považuji) takže je to trochu na tenkém ledě
Moderátor
Moc diky za Tvuj cas i praci, mas to u me. Kdybych se casem dozvedel neco jineho, dam vedet. Diky !!!
Registrovaný uživatel
oliver napsal
... Vim, ze je to osklive, ale dovolil jsem si te chytit za slovo, muj jediny Vlada ...



Kouknu ti na to
Registrovaný uživatel
to Oliver: má ten lev mezi hřívou a ocasem kuličku? Jak to vypadá v reálu? Mě se zdá, že tam je.
Registrovaný uživatel
to Olííí (to je jak snoubenka Pepka námořníka :P ):

koukni na typ Hásková XIV, pokud je mezi ocasem a hřívou opravdu tečka, byl by to tento typ. Rozdělovací znaménko mezi wlad... a sec... by bylo pro Háskovou nezveřejněné
Koruna tomuto typu odpovídá - není na scanu

jinak jsem na rozpoznávání Vladislavů nedávno založil vlastní sekci ;)

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
tak to vidíš zase typ XIV. Václav i Vladislav
Registrovaný uživatel
PEHU_ napsal
to Olííí (to je jak snoubenka Pepka námořníka :P ):

:) :lol: :mrgreen: :P
« Poslední úpravu provedl(a) Michaela v 27. 5. 2008, 6:14. »
Registrovaný uživatel
:shock: lev zvyčajne máva guličky medzi ocasom. :lol: :lol:
PEHU_ napsal
to Oliver: má ten lev mezi hřívou a ocasem kuličku? Jak to vypadá v reálu? Mě se zdá, že tam je.
Moderátor
PEHU, moc dekuju!!! omlouvam se, trosku jsem byl ted zaneprazdneny, tak jsem se dostal na web az ted v praci... na kulicky se lvickoj podivam :))) snad neni kryptak

Na tu tvoji novou sekci se musim podivat, nejak mi to uniklo... :shock:

jak je to s tou snoubenkou pepka namornika? mam dneska trosku mentalni disfunkci...

a to ze by to jako mohlo byt pro Haskovou nezverejnene, to muzu bejt rad, ze mam zajimavejsi typ a nebo to zas takova vzacnost neni a stava se to zhusta?
Moderátor
PEHU, kulicka tam opravdu je, je v tom miste, jak je ta tmava skvrnka na te fotce... je trosku vetsi, nez ty tri u ocasu a trosku mene vystoupla, ale je tam...

mam tu fotku a ty informace pro poradek dat i do tve nove sekce o vladislavech?
Moderátor
... s tim pepkem sem to uz pochopil... :twisted: to teplo me nedela dobre, ale tady doma v chladku jsem to rozlousk jedna dve...
Registrovaný uživatel
oliver napsal
...mam tu fotku a ty informace pro poradek dat i do tve nove sekce o vladislavech?...


Já myslím, že to není třeba, ale až se podaří zprovoznit nový web, prosil bych dodat tam, jestli se ti bude chtít - díky
Registrovaný uživatel
oliver napsal
...a to ze by to jako mohlo byt pro Haskovou nezverejnene, to muzu bejt rad, ze mam zajimavejsi typ a nebo to zas takova vzacnost neni a stava se to zhusta?


Na tohle téma by mě taky zajímal názor ostatních. Dle mě se o úplnou vzácnost nejedná. Já bych takový groš označil takovým malinkatým až skoro neviditelným R. Také nějaké takové mám.
Moderátor
Svoje grose, ktere budou stat za to, samozrejme dodam pro web PG... nafocene to mam a kdyztak muzu udelat jeste nejaky konkretni, hodne velky detail...

kazdopadne za vsechny informace moc dekuju !!!

jinak na listecku, s kerym sem to koupil bylo napsany Smolík XIV-A/2 ?, 3,07351 g (zajimalo by me, kde to puvodni majitel vazil)... je videt, ze s tim urcenim to neni jen tak...

na ty ctrnactky mam teda kliku... abych se s takovou nedostal do rozporu se zakonem :mrgreen:

myslite, ze je aspon peknej? myslim tim podle meritek tech narocnejsich ;)
Registrovaný uživatel
oliver napsal
myslite, ze je aspon peknej? myslim tim podle meritek tech narocnejsich ;)


Neumím posoudit mou náročnost oproti ostatním, ale pokud by byl na prodej, šel bych do něj (chápu, že není :( )
Moderátor
myslím, že je nikoliv excelentní, ale je "velmi" pěkný
Moderátor
dik, sem rad, ze mam aspon nakou malou a peknou grosovou zajimavost... kdyz uz jich moc nemam...
Registrovaný uživatel
Co říkáte na tohoto krásného Václava, ta cena je teda taky super. :roll:
http://www.aukro.cz/show_item.php?item=369267368
Moderátor
nejstarší Václavův groš a nejlepší tohoto typu jaký jsem viděl
Registrovaný uživatel
Jacx: Já jsem to pro práci nestihl. Vidím, že jsi taky neměl štěstí. Škoda.
Ten groš je nádherný
Moderátor
co se dá dělat snad někdy bude jinej a třeba i hezčí
Registrovaný uživatel
nevím, nevím. tyto znaménka jsem neviděl ani nepamatuji. Teda v takovémto stavu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 > »

Sběratel.com » Pražské groše » Pražské groše II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1