Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Pražský groš Karel IV

Vykupminci.cz
Numisargo

Pražský groš Karel IV

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jacx: gratuluji k tomu nově získanému Karlovi. Je fakt moc pěkný.
Tvar koruny V je opravdu o mnoho rozpláclejší. Na druhé straně má Archy pravdu s tím S. Je celkem pěkně vyražené a zřetelně splácnuté. Na perly v listech bych moc nevsázel. Já chyb se přikláněl k VI.
Moderátor
Díky llibor
to Llibor a Archy - S je u varianty 4 a 5 stejné jestli se nemýlím a liší se právě tvarem (pořadím písmen) v BOEMIE
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny přítomné,
mohu se dotázat sběratelů Káje IV. na níže uvedenou minci? Zatím jsem se s ničím takovým nesetkal, fakt je, že polštině moc neholduji. Díky za názory.
http://www.allegro.pl/item491819409_grosz_praski_karol_brakteatowe_bicie_rzadki.html
Registrovaný uživatel
Max: Zajímavá jednostranná ražba vzniklá pravděpodobně ražbou omylem na dva střížky současně( a tedy vzniklé dvě jednostranné ražby). Měl jsem již něco podobného u Václava IV. a viděl jsem i u Jana L.
Registrovaný uživatel
To Dracek: Díky za názor, bohužel já zatím na nic podobného nenarazil.
Registrovaný uživatel
aukce Chládek Brno - pražský groš Karla IV. - 30.000 Kč + 15% ........ kam se hrabe aukro :D :D :D
Moderátor
poněkud smutné ceny pro sběratele
ten Karel byl móóc hezkej
ale ony ceny v kamených aukcích nějak letěj taky hodně nahoru i na aukcích pro členy ČNS
Registrovaný uživatel
Finanční krize... - holt se teď nelejou peníze do akcií a když jich má doma někdo tolik, že je musí přehrabovat vidlema, aby se mu nezapařily a nesplesnivěly, tak holt je cpou do "jistot". Nejlepší investicí jsou dneska hned po nemovitostech (které se ale musejí danit) starožitnosti, no a mince je mimořádně skladná starožitnost... Tedy investiční příležitost dobrá, ale pro sběratele, neřkuli badatele to ztrácí veškeré kouzlo. Kdybyste někdo chtěli slušnou sbírku českého grošového období, posílejte nabídky;-) Poohlédnu se po nějakém cenově dostupnějším sběratelském okruhu... třeba konvenční dvacetníky nebo mince Franty Pepy Jedničky mě tak napadají:-)
Registrovaný uživatel
Na druhou stranu, jsem přesvědčenej, že ty ceny půjdou časem zase dolů, jen je otázkou kdy a o kolik...
Registrovaný uživatel
Ano, na Dukátu bylo něco drahé, ale třeba ten Jáchymovskej Ferdinand 1544 za 48 tisít v tom nádherným stavu není zase tolik a pak jiné věci se dali koupit zase po dohodě s moznými protivníky za méně než je běžné, ja jsem osobně s 10 koupenými položkami víc jak spokojen...:D :D :D
Ostatně na Klimově včerejší aukci bankovek byly v nesmyslnosti ceny možná ještě o minimálně 50% výse, když jsem viděl konečné ceny.
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Ano, na Dukátu bylo něco drahé, ale třeba ten Jáchymovskej Ferdinand 1544 za 48 tisít v tom nádherným stavu není zase tolik a pak jiné věci se dali koupit zase po dohodě s moznými protivníky za méně než je běžné, ja jsem osobně s 10 koupenými položkami víc jak spokojen...:D :D :D
Ostatně na Klimově včerejší aukci bankovek byly v nesmyslnosti ceny možná ještě o minimálně 50% výse, když jsem viděl konečné ceny.

No, pote co mi prisel od Klima pred chvili vysledek, jsem fakt zvedavej, kam to slo.. protoze jsem si myslel, ze jsem poslal hodne vysoky limity na to, co jsem chtel.. :shock: :roll:
Registrovaný uživatel
Ostatně nárůst cen během cca posledního roku je i v jiných oborech sbírání. Např. u dnešní velké aukce známek v Praze to bylo s výší cen podobné jako u mincí a sám jsem tam koupil na celkem vysoký příkaz jen jednu položku sólovou a jednu sbírku vcelku ze které něco potřebuji. Jinak kolega dnes kupoval tuším nějaké obrazy na Dorotheu a také tam nebylo levně, takže mi ukažte obor sbírání, kde jsou nízké ceny a budu o tom uvažovat.
To Patason: Pěkné konvenční 10 a 20-tníky byly na dukátu také moc drahé a FJI "jakbysmet"...smůla :D
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
takže mi ukažte obor sbírání, kde jsou nízké ceny a budu o tom uvažovat.


doporučuji pivní etikety, ty se pohybují v korunových položkách, jev výjimečně stovkových ;)
Registrovaný uživatel
patason napsal
Na druhou stranu, jsem přesvědčenej, že ty ceny půjdou časem zase dolů, jen je otázkou kdy a o kolik...

V posledních letech registruji také pohyb cen dle jednotlivých sběratelských období, jeden čas frčej denáry a brakteáty, pak třeba tolarové období a dnes holt grošíky. Takže ty groše můžou s cenou dolů jít ale celkový cenový průměr pořád stoupá a myslím že lepší to nebude.
Ty největší rarity za vysoké ceny se domnívám že se nekupují pro investici, je tam přece jen riziko dostat později vložené peníze zpět a taky riziko nákupu falza. Mít co investovat, dal bych přednost Au a v numismatice pouze tzv.investičnímu kde sběratelská cena je jen nepatrně nad hodnotou kovu.
Moderátor
Obávam sa, že cena grošov v budúcnosti výrazne dole nepôjde. Nie je to krízou, ani ničím, zberatelia tu boli a budú. Budú dávať veľa peňazí, či tu bude kríza alebo nie. Patason si pamätá doby iné, groše stály desiatky, resp. stovky korún. Dnes je to iné, veľa sa báda, je dostatok literatúry a ľudia v zásade radšej zbierajú niečo, čomu rozumejú. A je tu internet. Aukcie budú stále dôležitejšie, prinášajú numiz. materiál do všetkých domovov, každý laik má môžnosť súperiť so sberateľom. Takže ja by som optimistický nebol, všetky tieto faktory sú tu po prvý raz a nikto nemá s týmto skúsenosti. Navyše... propagácii grošovej mince tu predsa pomáhame aj my. ;) Chcelo by to miniprieskum; ktovie kto sa začal špecializovať na pražské groše po prečítaní našich diskusií... 8)
Moderátor
Tak řekl Arychypov.
Také se domnívám, že s přílišným poklesem bohužel (bohudík) - jak pro koho - počítat nelze.
Jinak já začal dříve, bohužel ne o přliš dlouhou dobu.
Moderátor
Archy, myslim, ze nejen Patason se pamatuje na ty doby... neni dne, kdy ja bych si nevzpomel na sve experimenty s manzelskym souzitim a netloukl bych hlavou o zed...

tehdy sem chodil nabozne koukat na ty krasne grose za par stovek a rikal si, ted musis vole setrit, koupil se byt, splaceji se dluhy... jednou si budes dobre vydelavat a pak si to koupis... a koupil sem si max za 5 nebo 10 korun nake R-U...

a tyden co tyden manzelciny nakupy bezcennych modnich hader (kde jim je ted konec) za nemale penize... inu za debilitu a naivitu se krute plati...

a ted? nemam ani ten byt ani ty grose... a zase setrim na novy byt a zase nekupuju (skoro), co bych chtel... tak Archy neni ten zivot prostitutka?!

lip uz nebude... od mych 12-ti to jde rekl bych z kopce
Registrovaný uživatel
pravda :D :mrgreen:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Oliver nebuď pesimista :'( máš iný byt ,dobrú skúsenosť do ďalšieho života :)

stále mladý ,zdravý len sa pripravuješ na obdobie stredného veku,tak čo viacej chceš. :roll:
mince boli a budú len nás nebude. ;)
Zasa nemať ženskú nemáš na koho remcať. :mrgreen:
Moderátor
:mrgreen: na tom taky neco bude...

treba na me prichazi krize stredniho veku... uz ji slysim, jak se plizi za dvermi a vyckava, aby vahave zaklepala... huh hruza

myslim, ze se na to nedivam pesimisticky, ale realisticky. bud jak bud, vysledek je stejnej... kazdopadne nehazim flintu do zita, to ne :mrgreen:

kazdopadne cena minci dolu nepujde, tomu neverim. mozna vyjimecne az nekteri ti pitomci, co to zkupuji hlava nehlava zjisti, ze nakoupili nekdy i nekolikanasobne draz, nez meli a ted nemaji co zrat... ale celkove se to bude drzet...

to je jak s bytama, uz se takovou dobu mluvi, jak byty zase zlevnuji, ale kdyz se divam, kolik sem "prodelal", ze sem proste musel koupit pred necelym rokem, tak at se snazim jak se snazim, zadne zlevneni nevidim ani nahodou...
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
....... ktovie kto sa začal špecializovať na pražské groše po prečítaní našich diskusií... 8)

Také mi příjde ,že je těch zájemců o PG čím dál víc a s rostoucí poptávkou roste i cena :( ,takže cenový pokles také nepředpokládám...
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Oliver nebuď pesimista :'( máš iný byt ,dobrú skúsenosť do ďalšieho života :)

stále mladý ,zdravý len sa pripravuješ na obdobie stredného veku,tak čo viacej chceš. :roll:
mince boli a budú len nás nebude. ;)
Zasa nemať ženskú nemáš na koho remcať. :mrgreen:

To Oliver : Musím dát Grofikovi za pravdu ;)
Registrovaný uživatel
s těma cenama je to tak jak to je, kupříkladu někdy začátkem týdne se na aukru dražila kniha Jirky Hány - rubní značky na PG a šla tam za 600,-, když jsem výherci poslal odkaz na aureu, kde ta kniha vyjde na 120,-, tak mi paní napsala, že denně pracuje 10-15 hodin, možná i víc a tak nemá čas se dívat jinam, jestli to nebude levnější .... to jsem si musel poklepat na čelo, no ale asi si za ty hodiny vydělá těžký prachy a tak jí nevadí, že knihu zaplatila 5x :( tak se pak ničemu nedivte :D
ale dneska mě překvapil vasilij, že vyfouknul toho Václava IV. Mad-Rab, to je snad poprvé, co si pamatuji, že ji někdo přehodil :D
Registrovaný uživatel
To kacuro: pošli mi prosím odkaz na tu aukci - já totiž nic nedražil - jedině že by si někdo dal podobný nick >:o
Registrovaný uživatel
je promiň, on to byl Libor, jsem si vás spletl :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Pražský groš Karel IV

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1