Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Pražský groš Karel IV

Vykupminci.cz
Numisargo

Pražský groš Karel IV

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Ano - zcela 100% novodobá replika
Registrovaný uživatel
ta hlava lva teda vypadá spíš jak želva:)
Registrovaný uživatel
díky za potvrzení;)
Registrovaný uživatel
Souhlas, ten lev se úplně nepovedl. Je to vidno i ze těch zhruba dvou metrů odkud to fotil.
Registrovaný uživatel
Prosím o přesné určení Pražského Groše.
Předem děkuji ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pinta I.a to asi bude.
Při té příležitosti dotaz k témuž typu - objevila se už zde (nebo někde jinde) takováto rubní značka ? V Pintovi ani Hánovi ji při zběžném prolistování nenacházím. Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Není-li to tedy běžný kroužek se stopkou propojený se spodním výběžkem chomáče na konci ocasu (?)
Registrovaný uživatel
Spise dvojraz pri vybijeni teto znacky do razidla.
Moderátor
krouzek se stopkou bych si tam predstavit dokazal. tvar je zajimavy, mozna bych se priklonil k tomu, ze je cast raznice v okoli te znacky vylomena (byt musim uznat, ze to vypada zamerne).
Registrovaný uživatel
jv64 napsal
Pinta I.a to asi bude.
Při té příležitosti dotaz k témuž typu - objevila se už zde (nebo někde jinde) takováto rubní značka ? V Pintovi ani Hánovi ji při zběžném prolistování nenacházím. Díky.

Díky ;)
Registrovaný uživatel
Na sixbidu visí dva tlusté groše, Karel a Václav IV., moc hezké. U toho Karla jsem už slyšel pochybnosti o pravosti....ale nemám po ruce porovnávací kus.
Registrovaný uživatel
Moc pěkné, až na ty ceny.
Registrovaný uživatel
Vložte prosím odkaz na tlusté groše .Rád bych se také podíval a nějak nevím kam .Děkuji.
Registrovaný uživatel
Zde:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to na sixbid.com
Registrovaný uživatel
U te aukcni spolecnosti bych byl opatrny, pred 2 roky meli v aukci falzum tlusteho grose Podebrada.
Moderátor
Přiznám se, že originály jsem ještě tzv. naživo neviděl,ani snad na aukcích za posledních X.let,nebo si nevšimnul.K takovým vzácnostem, by neměly chybět odborné posudky a specialně v takovýchto web.aukcích .I když k těmto středověkým mincím zatím nemám jaksi,sběratelský vztah, teoreticky mě docela zajímají.
Mám dojem, že i vzácný svatováclavsky 10 dukát,byl zakoupen českým sběratelem na podobné švýcarske aukci a o par let později prodán za neuvěřitelnou cenu v ČR.
Tyto vzácné kusy,pokud jde o soukromou osobu, jsou spíše investiční záležitosti v horizontu vlastnictví, několika let.
Moderátor
poradnydest napsal
Vložte prosím odkaz na tlusté groše .Rád bych se také podíval a nějak nevím kam .Děkuji.


https://www.sixbid.com/browse.html?auction=5225&category=163256
Registrovaný uživatel
Děkuji za vložení odkazu , jsou to hezcí pašáci , zvláště jsou -li praví
Registrovaný uživatel
lub121 napsal
Moc pěkné, až na ty ceny.


Jaké by ty ceny měly podle Vás být?
« Poslední úpravu provedl(a) bossi v 19. 9. 2018, 15:02. »
Registrovaný uživatel
Ta "cena" byla myšlena obecně. 5000 CHF + aukční přirážka a clo dá slušný balík peněz. Ne každý sběratel si takovou částku může dovolit. Zkoušel jsem nějakou podobnou dražbu najít a nedohledal jsem nic, takže jak se píše u vzácnějších mincí - "tržní cena", tedy cena za jakou je minci někdo ochoten koupit.
Registrovaný uživatel
- pro lub121: co se tyce Vaclava IV. tak jedno porovnani existuje i kdyz je jiz starsiho data. 20.9.2004 probehla prvni aukce firmy Meister & Sonntag kde se drazila sbirka ceskych minci Hanse Dietikera. Pod c. 61. tam byl i tlusty pr. gros Vaclava IV. (tl. 12mm, 95,76g). Vyvolavacka byla 10000,- € a vydrazil se za 28000,- € + poplatky.
Registrovaný uživatel
My jsme měli štěstí a originály několika tlustých grošů nám ukázal v depozitáři Kunsthistorického musea ve Vídni správce sbírek. Byl to výlet čns z HK před pár lety. Mají toho tam dost.
Registrovaný uživatel
Tady se bavíme o 15ti a 30ti násobku, jsou známé i jiné násobky?
Registrovaný uživatel
Prosím o potvrzení určení. Je to Pinta IV a/1?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Pražský groš Karel IV

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1