Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Pražský groš Karel IV

Vykupminci.cz
Numisargo

Pražský groš Karel IV

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
ano, je tem více variant, je moc hezký, řídká věc
Moderátor
vzácnější varianta se dvěma kroužky - V. b/2 dle Pinty

podobně jako autor typologie vyslovuji určité pochybnosti o oficiálnosti ražby (viz Pinta 2015 s. 60)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:-) není z Polska? Ta hlava lva je dost podobná dnes již profláklým falzům PG Václava II.
Moderátor
z Polska není - je z Německa - i kdyžz i zde se na internetu a dokonce někdy i v kamenných aukcích renomovaných aukčních domů sem tam někdy ta polská falza objeví

novodobá polská falza PG znám a řekl bych, že odtud vítr nevane - možná určitá podobnost hlavy lva tu je, ale jinak je fabrika podle mě odlišná
Registrovaný uživatel
ahoj, taky máš moje dva zoufalce, tak můžeš hlavu porovnat, víc se z nich moc nevymyslí, v Náchodě v muzeu mají také jeden šrotový...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak se mi ta společna fotka nějak rozhodila, tak ještě takhle

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím o určení typu PG Karla IV. Jedna se o vzácnější variantu? Předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pinta III a.1
- patří mezi nejběžnější varianty grošů Karla IV.
Registrovaný uživatel
ahoj, mohl by to být typ V.b ? Mezi Karolus a primus to vypadá na dva kroužky. Pinta ale v poslední knize píše, že existujít mince typu V.a a náznakem druhého kroužku v opisu. Díky za názory

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Blahopřejeme společnosti! Uveďte prosím, zda existují nějaké vzácné případy peněz. Omlouváme se za to, že pravopis, nejsem místní)) Díky předem!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zdravím do Lvova

vaše groše Karla IV. - odshora

varianta Pinta V.c - nejmladší varianta grošů Karla IV. ( z let 1370-1378 ) - velmi bežná

varianta Pinta I. a/1 - nejstarší varianta grošů Karla IV. ( z let 1346-1348 ) - méně běžná - ale není extra vzácná

varianta Pinta I. c/2 - také patří mezi nejstarší varianty (z let 1346-1348 ) - tato varianta je mezi groši Karla IV. velice vzácná

- určováno podle: Pinta Václav: Typologie a chronologie pražských grošů Karla IV. (1346–1378 ). Praha, 2015.

ukázka knihy zde:
http://www.nume.cz/zpravodaj/post/show/1265

k dostání ještě 3 ks zde:
https://www.aurea.cz/katalog/literatura/mince-a-medaile-nase-uzemi/typologie-a-chronologie-prazskych-grosu-karla-iv-lmc2015pinta

... na pivo je to do Lvova trochu z ruky, tak zatím alespoň takto - mějte se
jacx
Registrovaný uživatel
Ahoj! Nečekaně)) Pinta I. c/2 je moje první PG, varianta Pinta I. a/1 je nachází v zimě ve Lvovském regionu, podařilo se mi ji vykoupit.
Ještě jednou, díky, teď pivo pravděpodobně nebude fungovat, budete potřebovat něco více)) Děkuji!!!
Registrovaný uživatel
Promiňte prosím vytrvalost, pokud můžete, podívejte se na další tři PG, nemám víc Carla, tohle je poslední. Pokusím se získat katalog, který jste mi poradil. Díky předem!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
zdravím - opět odshora a opět dle typologie V. Pinty:

typ IV. nebo V. a - b - nedá se přesněji určit není vidět znaménko mezi slovy na rubní straně

varianta I. a/1

typ. III.

máte-li i další pražské groše - od jiných panovníků - klidně je sem dejte (do sekce příslušného panovníka), myslím, že se na ně rád podívám nejenom já

mějte se
jacx
Registrovaný uživatel
Děkuji! Jsem velmi ráda, že mi můžete pomoci s definicí typů. Hlavním důvodem, proč jsem zde, je nedostatek odborníků na problematiku PG. Večer mám ještě Václava II a několik mincí, Jana Lucemburga.
Registrovaný uživatel
ALEXLEO napsal
Obrázek vložený uživatelem


Mě z epigrafického hlediska zaujala rubní strana tohoto groše, a sice provedení litery S. Nejsem si jistý, jestli jsem někdy takovou formu viděl. S je evidentně tvořeno kolkem ve tvaru šikmo položeného oválu a zřejmě dorývanými patkami ...
Registrovaný uživatel
Tato mince je poklad, tam bylo několik dalších mincí tohoto typu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Alexleo: pokud byste byl ochoten poskytnout k pokladu blizsi informace, tak by zde byl urcite zajem nalez zpracovat a opublikovat (paklize se tak uz nestalo).
Registrovaný uživatel
Hello! This is not my find, so I do not have more pictures, except for those coins that I get, I'll show it now (it's Jan Luxemburg). I will contact my colleague who made the discovery so he showed all the photos.
In my opinion, English is better)
Registrovaný uživatel
That would be much appreciated. Feel free to reach out to me at jert01 at yahoo.com or jacx in case you are already talking to him. Someone will be happy to take care of this.
Registrovaný uživatel
Ok, thank you for your attention! This discovery is gone, it has dissipated, but the photos have to be, there is a fixed weight and approximate sizes. It is possible for scientific purposes this information will be important. I will postpone it later on.
Registrovaný uživatel
Good day. Please tell me about the type of money Charles 4, whether they are interesting options. Thank you in advance!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Poprosím o kontrolu, či je toto grošík Pinta V.a/2.
Ďakujem. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj, V.a je to určitě, pod mezi grossi a pragenses máš hezky vidět velký trojlístek, ten je je u typu V. a jestli je to varianta 2 těžko říci, určuje se to podle typu písmen S atd.
Registrovaný uživatel
Dík, tak znamienka som určil správne. Povedal by som, že aj tvar "S" zodpovedá tomu typu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Pražský groš Karel IV

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1