Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Pražský groš Karel IV

Vykupminci.cz
Numisargo

Pražský groš Karel IV

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím,

mohli byste mi někdo určit tohoto Karla? Rozdělovací znaménka jsou minimálně částečně viditelná, v typologii Karlových grošů se jinak ale nevyznám.. Díky!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Řekl bych I. c/1. Ale nejsem si 100% jistý, nech si to ještě potvrdit.
Registrovaný uživatel
Pinta 2015 - III.a/1
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Moderátor
Pinta III a.1
Registrovaný uživatel
Váhal jsem mezi I.c/1 a III.a/1, ten lev je tam velmi podobný, ale při tom porovnání jsem zapomněl na ten křížek za jménem, takže jsem se přiklonil na špatnou stranu :)
Registrovaný uživatel
Tak teď je to beton, díky moc všem! Můžu ještě požádat o časové rozmezí Karlovy vlády, do kterého je tenhle typ umisťován?
Registrovaný uživatel
dle Pinty 1350-1358
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Registrovaný uživatel
A teď koukám, strejda Gůgl říká 1350-1358- ?
Registrovaný uživatel
Jo tak to sedí, ještě jednou děkuji a příjemný den.
Registrovaný uživatel
Zdravím,
mám dotaz: je známa varianta V.c/3 s tečkou ve smyčce ocasu, příp. vedle ní?
Registrovaný uživatel
Není, nebude to spíš koroze stříbra? Jak se dělají ty bublinky na povrchu mince?
Moderátor
chalko napsal
Zdravím,
mám dotaz: je známa varianta V.c/3 s tečkou ve smyčce ocasu, příp. vedle ní?


Ne - Pintova typologie zná tečku ve smyčce ocasu u varianty IV. d a drobný
kroužek ve smyčce ocasu u typu II.
Registrovaný uživatel
děkuju, bohužel mám jen mizerné foto. Zatím spíš sázím na dvouráz (min 3 údery), příp. tu deformaci korozí. Pokud by to bylo dvourázem, odkud by ta kulička mohla být?

nějak zlobí vkládání obr.
https://www.uschovna.cz/zasilka/UGY74ZS3PKFA5N74-ANA/
Registrovaný uživatel
Je to korozí kovu
Registrovaný uživatel
Witam. Mam grosza praskiego Karola iv karolvs PRIIIVS bez v . Foto nie umie dawać mogę na facebuka lub mesengera mesengera
Registrovaný uživatel
Proszę o podanie typu grosza

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdjęcia

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokud chcete moje mince, pošlu je na maku79@onet.eu
Registrovaný uživatel
Hi there! Would someone help me in attributing this coin? As you may see, the "S" in the legend is missing so it supposed to read "KAROLV⦾PRIMVS". Thanks.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Yes, this is a mistake in the description, the letter S is missing in the name of the king. In Pinta's current typology, such a mistake is not described.

Photos are pretty poor, can you put better and sharper photos here? What is the origin of the coin?
Registrovaný uživatel
Thanks a lot for the response! The coin was found near Dats'ky, Zhytomyr Region, Ukraine along with the other six groschens of the same ruler. I'll try to get better photos. How do you think, could it be Smolik #8? https://www.dropbox.com/s/aey9vwhear4dizl/Screenshot%202020-03-14%2012.15.46.png?dl=0
Registrovaný uživatel
Smolik's typology is more than 100 years old and has long been outdated. Write me a mail, I'll send you the current typology of Mr. Pinta.

kacuro(at)seznam.cz
Registrovaný uživatel
Thanks! Email sent.
Registrovaný uživatel
Zdravím a prosím o posouzení, zda by mohl být groš na obrázku Pinta III. b/1 (2012)? Původně jsem si byl celkem jistý, tvar by tak nějak odpovídal uvedenému křížku nebo tojlístku se stopkou, ale naživo mě docela překvapila opravdu malá velikost toho rubního znaménka, navíc z druhé strany pravé větve ocasu jako by bylo znaménko ještě jedno. Nemá někdo typ III. b/1 pro porovnání? Omlouvám se za fotky, ale pro opravdu malé rozměry těch znamének se mi to nepodařilo ani po několika desítkách pokusů pořádně nafotit.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Popravdě řečeno k existenci varianty III. b1-2 jsem já osobně velice skeptický
Nepopírám, že na nějakém groši něco mezi ocasem lva a perlovcem je, ale - že by to měl být záměr řezače želez?
Kolik takových grošů je zaznamenáno? - konkrétně se v publikaci nepíše, ale nějak se dá z textu vytušit (tedy můj dojem je takový), že asi 1 kus (b1) z nálezu Hodonín a 1 kus (b2) z nálezu Týn nad Vltavou.

To mi přijde dost málo, abych to považoval za novou variantu, navíc při takovém nejasném neurčitém tvaru toho něčeho (znaménka)

Je to průkazně zachyceno na více exemplářích z různých razidel na groších z určitého období/ určitého typu?
- myslím si, že ne.

Tolik obecně

Konkrétně k vašemu groši: ano něco tam je, ale co to je? Já osobně si myslím, že takových pa-tvarů se v raženém poli dá na spoustě mincí nalézt mnoho. Nebo je to snad další exemplář potvrzující exitenci té "varianty" III.b? Podle mě ne, ale jak jsem psal, jsem v tomto skeptický, takže třeba i zaujatý.
Ostatně v publikaci nejsou ani pořádné fotky těch grošů této "varianty" takže těžko porovnávat.
Tím nechci hanět typologii a publikaci jako celek, naopak celkově hodnotím jako výbornou.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Pražský groš Karel IV

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1