Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Pražský groš Václav II

Vykupminci.cz
Numisargo

Pražský groš Václav II

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Rád bych se podělil s golegi a zároven se začlenil do zdejšího fora.Jsem fanda těchto grošu a toto je třeba taková lahůdka,která by mohla potěšit oko sběratele.stav je jaký je ,ale je to celkem vzácnost .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zaujímavý kúsok, postriebrená meď? Detailnejšie foto by nebolo?
Registrovaný uživatel
Ano ,ale ne bez rozdělovacích znamének v opise.postříbřená měd????Myslel jsem ,že jsou zde odborníci,ale koukám ,že jsem se mýlil.Tak to asi nemá smysl.
Registrovaný uživatel
Podobný groš jsem viděl v Chaurově sbírce. Že by z nálezu v Krakově?
Registrovaný uživatel
To nevím.Já jsem ho koupil a jen jsem chtěl předat kolegům co je toto prostě baví,zaj.věcičku,kterou třeba už nikdy neuviděj.Ale kdo ví??Každopádně jsem rád,že ho mám ,mám z něj radost atd.....
Moderátor
Frauke napsal
Ano ,ale ne bez rozdělovacích znamének v opise.postříbřená měd????Myslel jsem ,že jsou zde odborníci,ale koukám ,že jsem se mýlil.Tak to asi nemá smysl.


Nemyslím si, že takéto antré ti prospeje. Jednoducho každý sme iní, každý je v inom levely vedomosti. Tak netreba hneď odsudzovať a opovrhovať s členmi tohto fóra.

Ver tomu, že sú tu vynikajúci zberatelia, ktorí možno aj teba hravo strčia do vačku so svojími vedomosťami. Mier s tebou.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Ale to já přeci vím,proto jsem to jsem dal.Jinak bych se ani neobtěžoval.Velmi se omlouvám pokud to vyznělo hloupě.Nezarazilo mne ten tip,ale z postříbřené mědi,ale pokud to byl vtípek ,pak to to v pořádku.Sleduji forum už hodně dlouho.s vědomostma jsem určitě o mnoho méně zdatný ,než někteří zde a o tom jsem přesvědčen.
Moderátor
cooler napsal
Podobný groš jsem viděl v Chaurově sbírce. Že by z nálezu v Krakově?

Ano v popisu Chaurovy sbirky od Haskove tento gros je, ale z jineho razidla. Bohuzel tam ma pomotana cisla fotek s cisly grosu v textu, takze je tam uveden v textu jako c.23, ale foto c.17.
Ja sam tento gros nazivo jeste nevidel, takze gratulace.
Moderátor
P.S.
Bylo by jeste mozne sdelit metrologicke udaje - prumer, hmotnost?
Registrovaný uživatel
Váha je 3.67gramů a průměr 28mm.
Moderátor
Dekuji, da se rici ze je to v norme grosu z Krakovskeho nalezu v Chaurove sbirce.
Registrovaný uživatel
smith napsal
Frauke napsal
Ano ,ale ne bez rozdělovacích znamének v opise.postříbřená měd????Myslel jsem ,že jsou zde odborníci,ale koukám ,že jsem se mýlil.Tak to asi nemá smysl.


Nemyslím si, že takéto antré ti prospeje. Jednoducho každý sme iní, každý je v inom levely vedomosti. Tak netreba hneď odsudzovať a opovrhovať s členmi tohto fóra.

Ver tomu, že sú tu vynikajúci zberatelia, ktorí možno aj teba hravo strčia do vačku so svojími vedomosťami. Mier s tebou.


Súhlasím. S českými ražbami sa zaoberám len krátko, takže sorry. :roll:
Zmiatla ma korózia na reverzu. Podobné som videl na dochovaných kremnických dobových vládných falzifikátoch. Preto som aj žiadal detailnejšie foto povrchu mince. :)
Registrovaný uživatel
Škoda jen toho rozežrání :'(
Moderátor
Sice grošíky nedělám, ale tady máte obrázky z krakovského nálezu. Je to z Num.č.československého ročník 1942. Třeba Vám to k něčemu bude.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Frauke napsal
Ano ,ale ne bez rozdělovacích znamének v opise.postříbřená měd????Myslel jsem ,že jsou zde odborníci,ale koukám ,že jsem se mýlil.Tak to asi nemá smysl.

..super úvod. Jinak tu máme sekce pražských grošů, tak prosím příště řadit pod jednotlivé panovníky, aby to nezapadlo. ;)
Registrovaný uživatel
ten grošík se zdá zcela v pořádku, je jen škoda té druhé sežrané strany, ale i tak super vzácnost, vůbec se to nevidí :shock: , gratuluji k úlovku :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Zajimavy kus. Pokud to neni tajne - byl zakoupen v CR nebo se jedna o import z Polska:)
Registrovaný uživatel
Z Polska??????Proč zrovna z Polska pane bože.Je to normálně z nálezu v Č.R.pokud bych věděl,že je z Polska pak bych k němu neměl patřičný vztah.omlouvám se pokud ´jsem někoho urazil,nebo poškodil.
« Poslední úpravu provedl(a) Frauke v 12. 9. 2011, 10:32. »
Registrovaný uživatel
Vím že Polsko je místo,kde je spoustu nálezů tohoto panovníka,ale také země neomezených možností co se týká grošů.Nejsem zase takový mazák ,abych bezpečně poznal řekněme jiný groš na první pohled.Ale k Polsku oporavdu nemám důvěru co se týká toho materiálu.
Registrovaný uživatel
Proc z Polska - jelikoz se tam grose ve sve dobe hojne pouzivaly a je odtud i rada zajimavych nalezu - viz prave ten Krakovsky. Rada lidi vcetne me z Polska grose bez problemu kupuje - neni v tom zadny problem a na vztah k minci by to fakt mit vliv nemelo...
Registrovaný uživatel
Pochopil jsem to jako vtípek.Ale opravdu pokud bych nevěděl původ nekupoval bych ho.Ale rozměr a váhu má správnou,ale dnes je ta doba už všeljaká.Ale opravdu se nepovažuji za takového profíka,abych poznal divnej groš na první pohled.Možná to bude tím,že se tím bavím a neprošly mi rukama což je mi líto i falešné grose.Určitě bych rád pěkné falzum viděl.Ale né ty srandy co se prodávají na Aukru
Registrovaný uživatel
Už to vysvětluji a pochopil jsem to.Já fakt nejsem úplnej profík,jako mnozí zde na foru.Nemám tolik času se tomu věnovat na plno,ale snažím se.Řídím se pouze rozměrem a váhou a možná citem,ale nevím zda mám ten pravej.O Krakovu jsem četl.Mne prostě vždy každej varoval,že se v Polsku dělají falza,tak mám z toho respekt.Ale zase jsem ještě žádné neviděl,tak je možná respekt zbytečnej,ale spíše opravdu tápu.
Registrovaný uživatel
Ne vtipek to urcite nebyl - spis jsem myslel, jestli nema nejakou souvislost s tim Krakovem...
Registrovaný uživatel
To opravdu nevím.Já vím,že to bylo součástí početnějšího nálezu v Č.R.Jen je škoda,že je tak sežranej.Taková pěkná věcička a zrovna sežraná.Alespon je ta stěžijní strana pěkná a může se člověk potěšit zajímavou ražbou.Já to dělám pouze tři roky a tak nemám dle mého patřičné vdělání se.Je to o čase a toho má si myslím každý nemnoho.Václav II je v podstatě nejjednoduší ohledně tipologie,protože jí má opravdu malou.Asi proto jsem s ním začal.Na ostatní panovníky je už potřeba hodně času.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pražské groše » Pražský groš Václav II

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1