Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Pražský groš

Vykupminci.cz
Numisargo

Pražský groš

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím:) potřeboval bych poradit ohledně pražského groše. Na kšeftu jsme vyklízeli pozůstalost a našli jsme pár obrazů,ty sem střihnu taky,ale co mě hlavně zajímá je ten groš. Sice na oko vypadá jako pravej,ale na to,jak má být starý mi přijde podezřele v dobrém stavu. Někdo,kdo se v tom vyzná,poradili by jste mi prosím kolik má cca vážit nebo,jestli má pravý groš nějaký specifický znak podle kterého lze rozeznat originál od kopie?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Mince jsou ale o patro níž.
Registrovaný uživatel
Groš Václava II. by měl vážit cca 3.5-3.7g. Fotografie jsou mizerné, ale i tak si troufám tvrdit, že se jedná o napodobeninu (divný lev, jiné písmo v opisech i jiný tvar koruny proti originálu). Stačí se podívat na Wikipedii a porovnat s grošem pod heslem "Pražský groš".
Registrovaný uživatel
Pro moderátora,omlouvám se,příště budu bystřejší. Mlok,ted sem to prásknul na váhu(3,1g) no já sem na to měl velký podezření,ale dal sem to sem,pač kolikrát mi tu lidi napsali něco uplně identickýho,co mi řekl potom pán,když sem to šel ocenit,tím chci říct dobrá stránka a inteligentní parta :D no je to škoda,ale díkys
Moderátor
To je v pohodě, ale v sekci o mincích by si Tvůj příspěvek přečetlo jistě víc uživatelů.
Moderátor
Přesunuto do správného tématu.
Registrovaný uživatel
Díky:))
Registrovaný uživatel
Tyhle kopie se dělaly taky ve stříbře? Já myslel, že to jsou jen hliníkáče, ale to by nevážilo 3,1g
Moderátor
Z čehokoliv, co turista zapletil-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pražské groše » Pražský groš

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1