Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Predznámkové obdobie -RU

Vykupminci.cz
Numisargo

Predznámkové obdobie -RU

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jeden pekny formular.Neviem či to je predtlačene alebo tak krasne napisane.Vyplatene v plnej vyške,preto je adresna čiara prečiarknuta 2 x diagonalne a na zadnej strane"2" vyška zaplateneho poštovneho.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
I ta obálka je krásně "namalovaná".
Registrovaný uživatel
#221
List je adresovany:
An Herr Pet. Friedr. Swan, beder Rechte Doktoren und Landesadvokaten Wohlgeboren Prag
Odosielatel:
Vzadu neporušená pečet rodu Windischgraetzů.
- zili v Řepice ??? Ak ano, bol list na postu doneseny – 3 Km?

Co je velmi zaujimave, datum peciatkou: 25/8!!!
opeciatkovala to posta?

Ten originalny Taxpatent s roku 1817:
Vzdalenost: od 6 – 9 postovych stanic
Rozdielne informacie k tomu clanku. Mali by sme to casom porovnat, ked si pozrieme viacej listov.
A.
Registrovaný uživatel
#226
Len nazov mesta, meno, pospis, Cislo: 7, Datum su doplnene pisanym pismom. Zvysok je tlac. :)

Okial kam ten list isiel?

Pekny den praje A.
Registrovaný uživatel
Ahoj Adri,
furt to nechápu ty Řepice.Já je nikde napsané nevidím. Donést si sám na poštu takový kousek dopis nic není a nebylo.Nebo si poštmistr najímal lidi,nejčastěji řezníka nebo hospodského,kteří dopisy nosily i do vesnic v okolí.
Razítko je určitě poštovní,proč?
Ještě bych chtěl upřesnit ty poštovní stanice.Byly od sebe vzdáleny dokonce někde až 3 míle,takže 15-22,5 Km.
Registrovaný uživatel
Dnes dám staršího sorozence té Olomouce,tentokrát v modrém.
Vyplacený dopis z roku 1845 nemůžu rozluštit hned první písmeno kam byl dopis doručený,ale někde k Brnu,takže tentokrát je porto jasné.Spadá do stejného časového období jako ten červený dopis.6 Kr za reko a 6 Kr za vzdálenost do 10 ti mil.
Adri,co prosím znamená to Wohlgeboren.Je to skoro všude a furt to nevím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Šlo to do Kanic. Popravdě, nevím co je na tom K k nepřečtení. k nepřečtení (pro mě) je většina ostatních slov! ;)
Registrovaný uživatel
K jsem okamžitě vyloučil,to se píše úplně jinak,spíš jako R.Potom už jsem se nechytal.
Registrovaný uživatel
Mě taky hned ty Kanice napadly,ale potom jsem to začal moc řešit a byl jsem v pr.
Moderátor
Arsen napsal
Adri,co prosím znamená to Wohlgeboren.Je to skoro všude a furt to nevím.


Niečo ako velectený,urodzený.....
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Adri napsal
#226
Len nazov mesta, meno, pospis, Cislo: 7, Datum su doplnene pisanym pismom. Zvysok je tlac. :)

Okial kam ten list isiel?

Pekny den praje A.
Razitko je Kindberg ale kam tak to som nerozluštil.Musi to byt niečo nablizku podla porta.
_______________
Registrovaný uživatel
Arsen napsal
Ahoj Adri,
furt to nechápu ty Řepice.Já je nikde napsané nevidím. Donést si sám na poštu takový kousek dopis nic není a nebylo.Nebo si poštmistr najímal lidi,nejčastěji řezníka nebo hospodského,kteří dopisy nosily i do vesnic v okolí.
Razítko je určitě poštovní,proč?
Ještě bych chtěl upřesnit ty poštovní stanice.Byly od sebe vzdáleny dokonce někde až 3 míle,takže 15-22,5 Km.


Ahoj,
povedzme ze mas 100 listov, kolko z nich ma neporusenu lakovu päcat, kolko z nich je urodzeneho pövodu? Odosielatel urodzeneho povodu - 10? S neporusenou päcatou - 1,2?
V internete hladaju archivary, historici, zberatelia po takychto päcatiach! Ty jeden mas ;)

Len priklad ktory prirovnam ku mne. Ja mam (drina) cele data k oblasti ktoru sbieram aj informacie: aka posta bola otvorena, kto bol postarom, jeho zamestnanci, kolko zarabal atd. dokonca ktore budovy sluzili ako posta. (V bavorsku boly postary aj zamestnanci R posty)
Okrem postarov mena takzvanych krcmarov, spediturov atd. ...
Niektore listy maju ich mena..

Niektore veci ktore na tvojich krasnych listoch vidis sa ti zdaju nezaujimave, ale len preto lebo si sa s tou temou este nezaoberal...
Preto som sa ta pytala kde ten odosielatel zil, jeho sydlo. Na liste ziaden pisomny dodatok nie je.
A.
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
Adri napsal
#226
Len nazov mesta, meno, pospis, Cislo: 7, Datum su doplnene pisanym pismom. Zvysok je tlac. :)

Okial kam ten list isiel?

Pekny den praje A.
Razitko je Kindberg ale kam tak to som nerozluštil.Musi to byt niečo nablizku podla porta.

Je mi luto neviem to rozlustit. Nazov mesta sa konci: Stein.
A.
Registrovaný uživatel
Adri,
tak jsem se na ty Windischgraetze díval,tak to vypadá,že byl dopis napsán ve Štěkni,ale to sis asi našla.Řepice byla jako sranda a nápověda?
smith,
dík překladač stojí za prd.
Registrovaný uživatel
Adri,
ted jsem si uvědomil,proč se podivuješ nad tím razítkem-25/8 ?
Registrovaný uživatel
Ahoj Arsen,
tym ze nemam Cesky vyhladavac sa mi tie informacie hladaju tazko. Skör to bola otazka kde ten odosielatel zil.

25/8 este som to tak na vasich listoch nevidela, takze tiez otazka s mojej strany.
A.
Registrovaný uživatel
Zaujimalo by ma ci mate aj nejaky list ktory presiel cez hranice, do R alebo s R.
Najzaujimavejsie by bolo spojenie R a Bavorsko :D
Mate nieco?
A.
Registrovaný uživatel
Tak tady je dodatek k těm Windischgraetzům ve Štěkni:
V letech 1664 ? 1665 nechal Jan Antonín Losy z Losintálu na místě původní tvrze postavit zámek. Jeho rod tady pak sídlil až do roku 1781, kdy hraběnka Losyová věnovala zámek svým příbuzným ? knížatům Windischgrätzům, kteří zámek vlastnili až do první pozemkové reformy v roce 1920, poté zámek koupil řád anglických panen a zřídil zde soukromou internátní školu. Po roce 1950 začal zámek sloužit jako domov důchodců. V současné době je tady domov starých lidí, provozovaný nadací.

Ted něco z ciziny k nám a když jsme u Windischgraetzů,tak něco adresované na ně.

1819-částečně vyplacený dopis z Francie do Vídně.Doplatek 14/14 od hranice do Vídně.
L.F.(Lettre France)-označení pro dopisy z Francie.
P.P.P.P.-označení podobné jako Porto Payé.
Autriche-Rakousko.
Kdyby si chtěl někdo počíst,tak alespon jedna stránka textu. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Aha, tak daco sa naslo :D

Franzsko je rodelene do oblasti, takzvane "Department". Co je na tej peciatke?
P. 7? P. a pod nou - meno mesta?

P.P.P.P. - cez Pariz, Porto Payé

Odosielatel plati 7 Decimes, po hranicu. 14 Kr Transit, 14 Kr Inland R.
A.
Registrovaný uživatel
Na pečeti není napsáno nic.
P.73.P. ROSAV
Registrovaný uživatel
Vöbec nemam sajnu ktory Departement bol 73, vobec nemam sajnu...
Opytame sa. ;)
A.
Registrovaný uživatel
Ahoj,
budem sa snazit ti/vam to blizsie vysvetlit.
Na lavej strane volba reci- prejdi na cestinu, alebo slovencinu...

1. Depertement Franzusko:
https://www.google.de/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCIQFjAAahUKEwjNpay1rvTGAhWK73IKHX11DrM&url=https%3A%2F%2Fde.wikipedia.org%2Fwiki%2FD%25C3%25A9partement&ei=SH-yVc3hCorfywP96rmYCw&usg=AFQjCNGhko_XWlj50maBp0GJgb2S6xsMkQ&bvm=bv.98476267,d.bGQ

2. Opeciatkovany bol tvoj list:
https://de.wikipedia.org/wiki/Rozay-en-Brie

3. Päciatka je spravne P73P ROSAY
P - znamena zaplatene odosielatelom
73 cislo Departemet
Rosay - nazov mesta (cislo 2)

4. 73 je uz neexistujuci Departement
https://www.google.de/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CC0QFjAAahUKEwjy-_6lr_TGAhVjJHIKHdNrBws&url=https%3A%2F%2Fde.wikipedia.org%2Fwiki%2FD%25C3%25A9partement_Seine-et-Oise&ei=NICyVfKRGePIyAPT151Y&usg=AFQjCNGnPup24vBGLwTHyIfaTvpi17Ep0A

Ak si to prejdes a bude nieco nejasne daj mi vediet. Ak je vsetko jasne, tak ti k tym taxam napisem podrobnejsie informacie...

Pochopist tento velmi krasny a zriedkavy (Tresor :D ) list nie je jednoduche..
A.
Registrovaný uživatel
Ahoj Adri,
děkuji,stíháš i chodit do práce?
Tak jsem to proběhl a akorát ten třetí odkaz se týká jiného departmentu- č.78
Co je ještě k tomu portu?
Registrovaný uživatel
Mesto Rozay-en-Brie lezalo v tom obdobie kedy bol tvoj list odoslany v Departement
Département Seine-et-Oise, v tedy ocislovanym cislom 73.

Tym ze Napoleon svoje uzemie rozsiroval prichadzali nove Departementy pod Franzüsko a tak isto zmeny köly zvysovaniu populacie...
Mas to v pod 1.
A.

Ci stiham do prace? Haha... :D
Registrovaný uživatel
Ahoj Radko,
tak ideme dalej...aj ked Franzuzko (Listy) nemam rada :D ale co by so neurobila za dalsiu cokoladu... :P

To cislovanie Departementou sa menilo, dufam ze teraz je to jasnejsie...?

Odosielatel plati v Fr. Mene - Decimes. 1 Decimes = 3 Kr CM.
Vaha 6g, vzdialenost 401-500 Km = 7 Decimes.

Rakusko pise 14/14:
14 Kr je za Transit cez Bavorsko, ktore R Bavorsku musi pri vyuctovani zaplatit.
14 Kr pod ciarov su Inlad Taxe.
Adresant plati spolu 28Kr CM.

Inac si velmi pekne opisal tie päciatky :) - mas na to nejaku Knihu?
A.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Sběratel.com » Rakousko » Predznámkové obdobie -RU

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1