Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Predznámkové obdobie -RU

Vykupminci.cz
Numisargo

Predznámkové obdobie -RU

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry vecer,
chcem vam ukazat jeden z mala RU dopisov ktore mam.
Praha - Kempten 28.8.1790

Odosielatel:
http://www.google.de/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&ved=0CC4QFjAD&url=http%3A%2F%2Fwww.weber-gesamtausgabe.de%2Fde%2FA008884&ei=Q1nEU6ObJsve7Aav1IHoAw&usg=AFQjCNGFMh68V-VgHAMukRyVWIFwSG-i0g&cad=rja
A. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Adri napsal
Dobry vecer,
chcem vam ukazat jeden z mala RU dopisov ktore mam.
Praha - Kempten 28.8.1790

Odosielatel:
http://www.google.de/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&ved=0CC4QFjAD&url=http%3A%2F%2Fwww.weber-gesamtausgabe.de%2Fde%2FA008884&ei=Q1nEU6ObJsve7Aav1IHoAw&usg=AFQjCNGFMh68V-

Obrázky:
adri jak vidím jsi opět samé příjemné překvapení Jirka

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jirka, snad si si nemyslel ze dievcata nic z RU nemaju :)

8 Kreuzer C.M. plati Odosielatel, tak isto 8 Kreuzer Adresant: Halbfranko
S peknym pozdravom A.
Registrovaný uživatel
Pěkné,k dokonalosti chybí snad jen razítko Prahy.
Registrovaný uživatel
Dakujem,
snad mi ukazes prve razitka ktore Praha mala, s datovanim. Staci katalog..

Nebolo samozrejmostou razitkovat aj ked posta (samovyroba pre zjednodusenie neskör dorucenie hlavnych postovych uradov) razitka mala. Kazdy sa snazil sporit na vydavkoch - napriklad razitkova farba bola riedena, miesana...
Vie niekto cim to miesali? :) (Na dopisoch vznikli casom vyzrate diery)
S peknym pozdravom A.
Registrovaný uživatel
Tu su prve razitka Prahy,najstaršie z roku 1782 prvy obrazok

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
m1234 dakujem pekne.
A.
Registrovaný uživatel
Ano ,šetřilo se i když už v roce 1758 bylo vydáno nařízení o používání poštovních razítek.
O míchání-ředění se tu už někde psalo,snad si někdo vzpomene nebo můžu dohledat.
To neměla být výtka,že dopis nemá razítko,jen by mu slušelo už proto,že má zajímavé bodové hodnocení.
m1234-jsi rychlý.To razítko malé pošty jsem ještě na dopise neviděl.Mám to číslo 1,abych vůbec něco z Prahy měl,ale Praha mě jinak nebere.
Registrovaný uživatel
Nariadenia boly aj v Bavorsku, malokto to dodrziaval...az kym neboly vydane tresty - pokuty. (Zalezi aj komu posta v ktorom obdobie patri)

Arsen - ak budes mat cas ukaz jeden s tych starsich prosim.
"To neměla být výtka" - ja zbieram Korespondenciu jedne firmy, v 18 Storoci je snad len 10% s päciatkou. Ciel mojej z bierky nie je v penaznej hodnote jednotlivych dopisou...to len tak na vysvetlenie. ;)

A aj sranda musi byt: jedna z moznosti riedenia bol moc (na c nemam mäkcen haha) :mrgreen:
A.
Registrovaný uživatel
Nechápu "starších".Myslíš Prahu nebo něco jiného s razítkem,bez razítka nebo jak?
Registrovaný uživatel
Predznamkovych dopisov mam celu kartonovu krabicu ,nemal som nikdy čas to bližšie zoradit.Ak bude zaujem možem zopar nafotit.
_______________
Registrovaný uživatel
m1234-tých zopárů nafot prosím co nejvíc,budu se těšit.
Registrovaný uživatel
S nad by sme to mohli köly prehladnosti trosku poriedit.
Navrhujem - aspom casovo. Ukazte tie ktore su najstarsie datovane.
Az suhlasite..
A.
Registrovaný uživatel
Ako tak su zoradene podla oblasti a razitok nie podla veku-tak asi nepojdu od najstaršich

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Tak začnu hledat ty starší,když bude změna,tak se nic neděje.
Registrovaný uživatel
Tak bych navrhoval,že bychom pod hlavičkou RAKOUSKO udělali víc podtémat co by se týkaly předznámkového období.
Aby to bylo přehlednější,tak třeba:
Nejstarší dopisy -třeba do bezrazítkového období?
Bezrazítkové období
Dopisy po tomto období do 1.6. 1850
Dopisy do ciziny
Dopisy se zvláštními poštmistrovskými záznamy
Reko dopisy
Šlechtické dopisy
Formanské dopisy
Císařské dopisy
Povolenky na cestu dostavníkem
Recepisy
Je to jenom návrh a chápu,že by těch témat bylo moc.Máte někdo nápad,jak to sjednotit,třeba do tří témat?
Nebo to budeme cpát tak jak to je do jednoho pytle?
Věřím,že i když se mnoho sběratelů tímto obdobím nezabývá,skoro každý něco doma má,tak přispějte a vyjádřete se.
Děkuji
Registrovaný uživatel
Ja si skor myslim že to okrem par ludi nikoho nezaujima.Už davnejšie som sem dal par dopisov a skoro žiadna odozva.Tu debatu vlastne rozprudila až Adri.A aj tak sem vecne prispievame tak traja plus sem tam niekto dalši
_______________
Moderátor
to je podla mna zbytocne, prispievate tu len 3-4 ludia
_______________
Registrovaný uživatel
milá Adri dávám ti zcela za pravdu předfilatelii se opravdu věnuje málo času a i prostoru, ale zase je to lidech
zde vím, že tomuto tématu se nemůže vyhnou žádný regionální sběratel a ta vám nabídnu moji verzi prvních
čtyř Meziříčíských a jejich možné použití, zde vycházím z poznatků pana Votočka
zatím se mějte Jirka z Moravy
další podrobnosti o nejstarších razítcích budou jistě následovat od kolegů

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tu mapu máte tištěnou nebo odněkud stáhnutou?Mohl byste mi udělat kopii,než se za Vámi stavím?
Registrovaný uživatel
Arsen napsal
Tu mapu máte tištěnou nebo odněkud stáhnutou?Mohl byste mi udělat kopii,než se za Vámi stavím?
bohužel tuto jsem dostal z krajského archivu před 30 lety jde o fotokopoii Jirka z Moravy
Registrovaný uživatel
první známé razítko od pana Votočka je z. roku 1823 v černé barvě a od roku 1830 v barvě modré. Vím, že v Rakousku je jeden sběratel, který má prý toto razítko z roku 1817 ale neviděl jsem jej Jirka z Moravy a taky když se člověk podívá na moje dvě černá razítka z r. 1823 a 1825 je vidět jejich značné opotřebení a tak určitě musí existovat dřívější použití čau Jirka z Moravy
Registrovaný uživatel
Arsen napsal
Tu mapu máte tištěnou nebo odněkud stáhnutou?Mohl byste mi udělat kopii,než se za Vámi stavím?

mapu jsem poslal mailem Jirka
Registrovaný uživatel
Rok 1840 dva dopisy z podacimi aj prichodzimi razitkami

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
to je podla mna zbytocne, prispievate tu len 3-4 ludia


Ahoj,
kazdy kto sa sem prihlasi: a,otazka k hodnote b,zbertel ktory tuzi po diskusiach a vdelavani, rozsierenie obsoru...
Ktorym smerom sa ma forum vyvijat: a,otvorime katalogy, napiseme cislo XY a katologovu sumu b,ponukneme si vzajomnu pomoc ktora je mozna len vdaka velmi drahej literatury, velmi velkeho obzoru a sküsenosti..

Tred dvoma rokmi som sa prihlasila do jedneho philatelistickeho forumu, moja prva otazka bola - s ktorej krajiny pochadza tato znamka, aku ma hodnotu?
Keby mi ostatny zberatelia neponukli informacie...dodnes by som si v katalogu len robila kryziky - mam...nemam.

Möj nazor, nikto s tym suhlasit nemusi..
S peknym pozdravom A.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Rakousko » Predznámkové obdobie -RU

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1