Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Predznámkové obdobie -RU

Vykupminci.cz
Numisargo

Predznámkové obdobie -RU

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mapy - vela moznosti najdete tu:
http://www.altpostgeschichte.com/index.php?page=Thread&postID=32111#post32111

Rakusko:
http://familia-austria.net/forschung/index.php?title=Historische_Karten

A.
« Poslední úpravu provedl(a) Adri v 30. 6. 2015, 21:11. »
Registrovaný uživatel
Jirka - zasnem!!! :D :shock:

m1234 - listy adresovane na firmu Voith/Steyr su velmi hladane, jedna sa tu o dlhorocnu firemnu korespondenciu. ;)
A.
Registrovaný uživatel
Jirko-děkuji za tu mapu.
Ty Vaše razítka jsem ještě neviděl budou se asi vyskytovat poskrovnu.S tím opotřebením určitě správná úvaha.
Registrovaný uživatel
Adri,ty mapy super,dříve jsem něco takového hledal a nenašel,ani rozsahem ani rozlišením.Potom jsem psal jednomu pánovi do Rakouska a když jsem chtěl scany abych si vytiskl mapu ve velikosti alespon 80 krát 60,tak za ně chtěl 3000 Kč.To jsem mu nedal,tak ted jsem se konečně asi dočkal.
Registrovaný uživatel
Úřední dopis z Prahy r. 1783 s 1. používaným razítkem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prve razitko poštoveho uradu Praha-pekne.
_______________
Registrovaný uživatel
[quote=Adri

Nebolo samozrejmostou razitkovat aj ked posta (samovyroba pre zjednodusenie neskör dorucenie hlavnych postovych uradov) razitka mala.
To obdobie ked poštove urady nepouživali razitka bolo od roku 1790 až do poštovej reformy 1.6.1817.Pisomnosti z razitkami z tohto obdobia najme po roku 1798 su velmi vzacne.
_______________
Registrovaný uživatel
Ahoj,
Beraun - o ktore mesto sa jedna?
A.
Registrovaný uživatel
Beroun.
Registrovaný uživatel
Aha...
Tak mame to, obsah som ti poslala. Supper list!!! :D
A.
Registrovaný uživatel
Děkuji za překlad.A já sem nemohl přijít na to ,kam je to adresováno.Furt jsem měl zato,že první písmeno je L.
Registrovaný uživatel
Ano velke pismena su tazke, B sa pisalo ako dnesne L.
Treba pomalicky susat..pouzivaj tu Tabulku so com ti poslala.
A.
Registrovaný uživatel
Poštova trasa: Viedeň - Brno.
Za vlády cisárovnej Márie Terézie (1740-1780) prišlo na rad vela zmien v organizácii.
Posta - doručovanie balíkov, listov, a ľudia s dostavníky!
V roku 1749, Mária Terézia nariadila vloženie prveho dostavníku v habsburských krajinách, na úkor štátnej pokladnice. Model je Stagecoach, od trasy Viedeň - Regensburg, 1748 podľa nemeckeho generála správcu pošty princa Thurn und Taxis. Prva Habsburgska dostavníkova linka Viedeň - Brno!
1750 zákaz verejnej poštovej trasy činnosti súkromných poštových transportov.

Uradny list z Viedne do Brna
An Der Rom. (Römisch) Kail. (Kaiserlich= Maytt (Mayesthät) Landes - Gubernio (Regierung) in dem Erb - Marggrafthum Mähren zu zustellen.
Ex Offo
Praes(entiert) den 26ten Mertz 1766

Von der Rom. Kail. zu Hungarn und Boheim Königl. Maytt. Erzherzogin von Österreich, Unserer allergenädigsten Frau von wegen (Magistrat Siegel)
- jedna so o Máriu Teréziu

List stoji 16 Kreuzer Conventions - Münze.


Podpis: Franz Joseph Carg mpp

;) Dufam ze sa vam tento tiez paci.
A

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nezostava mi nič ine len pochvalit-nadhera.
_______________
Registrovaný uživatel
Je to möj prvy...nasla som ho na vasom Aukro za 20€. Jeden Pan mi tu nukal 300€, ale rozhodnutie bolo velmi rychle - nepredam ;)

Este mam dve otazky ktore su ohladom tohto listu otvorene:
Databazy Papierni ktore mohly tento list vyrobit - nemasla som to.
Podpis na porovnanie, pravdepodobne Mariin Syn. Ak ma niekto navrh..
A.
Registrovaný uživatel
ahoj Adri jak jsem slíbil posílám další dva listy ze sbírky pošty Velké meziříčí
Gross Messeritsch tak zatím čau Jirka z Moravy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Adri napsal
Mily sberatelia,
sem patria listy RU od 0 do Juna 1850.
Pochvalte sa... ;)
A.

milá Adri měla by jsi si poopravit používání zkratky RU toto se používá až od r. 1867 po rakousko maďarském vyrovnání, před tímto datem jde o Rakousko jako
takové nic ve zlém Jirka z Moravy
Registrovaný uživatel
Ahoj,
je mi luto..oprava s mojej strany nie je mozna. Po kratkom case sa Prispevok neda opravit, alebo zmazat. Osobne to povazujem za velku nevyhodu. :?

Tvoje Strany su velmi zaujimave, spracovaval si ich sam? Mas ich este?
A.
Registrovaný uživatel
Mena miest v Nemcine:
https://www.google.de/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCEQFjAA&url=https%3A%2F%2Fde.wikipedia.org%2Fwiki%2FListe_deutscher_Bezeichnungen_tschechischer_Orte&ei=dv2UVc3MJqSvygO_-Yj4CQ&usg=AFQjCNFikyRqI2CjBRoSn1Y11NpsIxKqEg
A.
Registrovaný uživatel
Adri pěkně děkuji za seznam měst a městeček já vycházím k příruček pana Votočka a pro ostatní území mimo Čechy a Slovensko používám katalog Klein, má to ovšem nevýhodu není u toho povídání které v tom tvém seznamu je moc krásné Jirka
Registrovaný uživatel
tady jsou ukázky třetího razítka Velkého Meziříčí zatím se mějte Jirka z Moravy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Adri napsal
Ahoj,
je mi luto..oprava s mojej strany nie je mozna. Po kratkom case sa Prispevok neda opravit, alebo zmazat. Osobne to povazujem za velku nevyhodu. :?

Tvoje Strany su velmi zaujimave, spracovaval si ich sam? Mas ich este?
A.

Adri je samozřejmé, že všechny zveřejněné ukázky stále vlastním a sám jsem je zpracoval, jen sbírka na Exponetu "Rakousko 1850 - 1883" existuje již jen zde.
Musel jsem ji z finančních důvodů pustit Jirka
Registrovaný uživatel
Neber to ako blbu otazku. V nemeckom forume je bezne so suhlasom majitela, alebo noveho majitela köly vzdelavaniu podavat novonadobudnute informazie, ukazat spracovane strany atd.
V prvom rade ma zaujimalo ci je to tvoja praca. ;) A velmi ma tesi ze takymto spösobom podporis aj tych ktory zacinaju alebo doslova su znechuteny nezaujmom ostatnych...
A.
Registrovaný uživatel
Adri napsal
Neber to ako blbu otazku. V nemeckom forume je bezne so suhlasom majitela, alebo noveho majitela köly vzdelavaniu podavat novonadobudnute informazie, ukazat spracovane strany atd.
V prvom rade ma zaujimalo ci je to tvoja praca. ;) A velmi ma tesi ze takymto spösobom podporis aj tych ktory zacinaju alebo doslova su znechuteny nezaujmom ostatnych...
A.

jestli to dobře chápu existuje podobné forum jako je sběratel u nás v německu jeto podobné? Jirka
Registrovaný uživatel
Je ich viacej...Bezne Forum ktore sa zaobera Phalateliou od A do Z (novsie veci). Specializovane Fora na Päciatky, Znamky atd. a jedno spezializovane na predznamkove obdobie (kde som aktivna aj ja).
Chces si nejake pozriet? Napis mi prosim ktore konkretne by ta viac zaujimalo.

Miesane Fora nemame ako toto. Odborne Fora na Minze atd su osobytne aktivne.
A.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Rakousko » Predznámkové obdobie -RU

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1