Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Predznámkové obdobie -RU

Vykupminci.cz
Numisargo

Predznámkové obdobie -RU

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
:)

Samozrejme ze tych 30€ je len priklad, ukazat ako sa Autor tej knihy k tomu porovnaiu dostal a tym ti povedat ze taketo informacie su spravne.

Tema celkovo nie je jednoducha lebo hystoricky treba brat do uvahy vela veci, napriklad:
1816/17 Europa hladovala lebo nebolo urody. Za jeden chlieb sa platilo 3 - 4 nasobne ako v roku 1815. Povedzme ze ak mal niekto pozemok a chcel rodinu nasytit, predal ho - ale za nizsiu cenu ako by dostal v roku 1815.

Co tym chcem povedat - taketo vypocty na porovnanie su priblizne +/-. Pre nase informovanie, urobyt si priblizny obraz k teme samozrejme stacia a su aj spravne.
A.
Moderátor
ja jsem si to kdysi prepocitaval, uz nevim kdy ani jak, ale pamatuji se, ze mi vyslo, ze jeden zlaty r. 1880 byl asi 1600Kc, tj. cca 60,-€. Nevim jestli je to pravda nebo neni, ale tim se priblizne ridim uz nejakou radku let a plus/ minus to sedi. Je ale jiste, ze takto se to prepocitavat neda, protoze byli jine hodnoty veci a sluzeb.
Registrovaný uživatel
Musime vychadzat s toho ze autory knih kore sa Tematikou zaoberaju su ich celozivotne diela. Autory knih aku napriklad teraz citas s knih uvedenych Autorov vseobecne vychadzaju a preberaju informacie...
Takze ako aj 101 pise, pre nas sberatelou ktorych historia zaujima, priblizne +/- k nasim Sbierkam staci.

Jednu knihu ktora sa – Alte Meß- und Währungssysteme – zaobera mam, taketo knihy su velmi drahe a v prvom rade welmi tazko pochopitelne...tym ta nechcem odradit, len upozornit ze hlbsie sa tym zaoberat je velmi komplykovane a aj velmi casovo narocne.
A.
Registrovaný uživatel
Zkusil jsem si půjčit - Základy peněžního vývoje (Sejbal Jiří).
Taky mně nejde o nějaké exaktní vyjádření, ale o přibližné srovnání, abych si to uměl nějak představit. :)
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Registrovaný uživatel
Ahoj,
to ma velmi tesi..velmi sa mi paci akym stylom sbieras a akej teme sa venujes! ;)
Nepriamo siahame po knihach ktore nas prehlad obohatia, bez toho sa neda..
S peknym pozdravom A.
Registrovaný uživatel
Ahoj Adri, no, já hlavně mám těch okruhů více, to není jenom tohle. Nejraději bych sbíral všechno. :-D
Zrovna řeším s archívy (ÚSTR, ABS) odboj ze protektorátu, konkrétně Petiční výbor Věrni zůstaneme, listinku, v níž jsou podepsáni, jak tehdy muselo být, svědci, kteří žadateli o osvědčení museli dosvědčit, že byl skutečně v odboji. Zde se sešlo 9 lidí z odboje vč. M. Horákové. Jenom na ukázku, nemám to ještě dodělané, zatím obecně (bez medailonků ke konkrétním lidem). Takže okruhů mám více, a tohle byla docela na mé finanční poměry raketa. :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Registrovaný uživatel
Dobry vecer,
najprv - dakujeme za ukazku. :)
Nie som velmi prekvapena ze tych Tem mas viac :D

Prepac mi hned prvu otazku, aj ked pises ze prave na tom pracujete a tie strany su lem rozpracovane..
Ake publikum chcete oslovit? Mne osobne ktora tu niesom scitana nie je jasne köly comu sa taketo ziadosti robili (snad som nieco v texte prehliadla?)Chyba mi tu uvod - vysvetlenie.

Menovane osoby figuruju ako svedkovia - vyhotovenia dokladu (jeho spravnosti):Jednatel, Tajomnik, Spisovatel, Minister, Poslanci, Predsedkina

Az posledne dva dole su Svedkovia ktory dobovo vyhlasenie menovaneho dosvädcuju: Matka a Vezen

- taketo veci su dölezite rozlisit (pokial mam pravdu, pre mna je to nezname teritorium)
S peknym pozdravom A.
Registrovaný uživatel
Ahoj, no nechci to příliš v této diskuzi pitvat (není to zaměřeno na tohle), ale já již vím (dopředu), že všichni, co jsou podepsaní, byli členy PVVZ, někteří i zakládající členové Svazu nár. revoluce (jednatel + tajemník), a jak jsem zmínil, zatím to mám ve všeobecné rovině (navazovat se bude dále), ještě jsem nedělal konkrétní povídání o jednotlivých členech (kde bude jejich činnost blíže udána) +o osobě, na které je potvrzení vystaveno (zatím je zjištěno, že to byl člověk poskytující byty pro ilegální schůzky). Tak trochu z toho plyne (z textu na listině), že dotyčného potahovaly úřady za styk s Němci, proto i z těchto důvodů se ta potvrzení vydávala (plyne z textu), všechno ostatní se řídí tím zákonem 255/46, kde to všechno je, a to já už nezmiňuji, takže není problém si zákon najít.
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
« Poslední úpravu provedl(a) nuckythompson v 19. 8. 2015, 6:31. »
Registrovaný uživatel
Ahoj,
dakujem za upresnenie..
Aj za kratkym textom je obrovsky kus prace! Co si casto neuvedujeme...
Tu ti mözem napisat len - dakujem za ukazku, ale dufam ze je jesne ako si to vazim.
A.
Registrovaný uživatel
No, asi naivně jsem si myslel, že dnes něco u B. získám, některé dosažené ceny u předznámkových dopisů - pěkné. :-)
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Registrovaný uživatel
nuckythompson napsal
No, asi naivně jsem si myslel, že dnes něco u B. získám, některé dosažené ceny u předznámkových dopisů - pěkné. :-)


Ani nemluv-nepiš.U dvou jsem to před kulatou sumou vzdal.Aspon vím,žes to nebyl Ty.Nakonec jsem vzteky vydražil jeden kousek,který už mám.
Registrovaný uživatel
Stylem mi to připomíná jednoho maníka z Aukra - "přes mrtvoly". Možná něco koupím u p. Černíka.
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Registrovaný uživatel
Ahoj,kdysi tu byla poptávka po Novém Městě nad Váhom-Vagh Ujhely.Myslím,že toto také není ono,ale chtěl bych poprosit,kam to mám zařadit,nikde to nevidím a to mám katalog i na Slovensko.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Arsen: Myslím si, že je to Sátoraljaújhely na východe Maďarska. Hraničné mesto so Slovenským Novým Mestom, resp. Mesto pri stanovení hraníc bolo rozdelené medzi oboma štátmi.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
To už jsem sem dával,že by to bylo zase to samé,jenom jiný typ?
Registrovaný uživatel
Ahoj,tak jsem hledal něco kolem dostavníků s překročením hranice,ale bohužel nemám.
Takže aspon Cestovní propustka (policejní povolení k cestě)z Krnova do Vídně,platnost 3 dny na jméno Marie Schmiedl.Uvedení cestovních možností-poštovní dostavník,železnice lodní doprava a poštovní rychlík.
Vystavilo C.a K.pol. ředitelství,přeškrtnuto a upřesněno Mariahiff.
Cestu platil cestující přímo ve voze.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj Rado,
bez Pasu alebo takejto Priepustky nesmel zamestnanec Posty ziadnu cudziu osobu odviest. Za takyto priestupok boly trestany: 50 Gulden Pokuta, druhy krat 100, treti stratili Povolenie.
Vystaveny bol vo Viedni 20.11.1848, kam (nach) – bohuzial neviem precitat, platny len 3 dni.
Zaujimave :) ...zatial som vydela len stare Pasi.

Krnov? Neviem ktore slovo tu myslis ze je Krnov..
S peknym pozdravom A.
Moderátor
"Krnov" je za tištěným "nach", pouze je to psáno německy, tj. "Jägerndorf" ;).
Takže spíše by měla být na cestu z Vídně do Krnova.
Registrovaný uživatel
Áno,Dejvy,pravdu máš v obou bodech. :)
Registrovaný uživatel
Ahoj,
dnes bohužel jenom přebal dopisu z roku 1649 s pečetí Ferdinanda třetího.Císaře římského,krále českého,uherského a chorvatského 1637-1657.
Dopis adresovaný na Moravu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj Rado,

5.8.1647 adresovany na https://www.google.de/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCUQFjAAahUKEwj1qde5j-jHAhXBfnIKHYeDCq8&url=http%3A%2F%2Fholesov.jinak.cz%2Fhistory.php%3Fhistory%3Drottal%26menu%3D1&usg=AFQjCNG1DbEn_Yu7h4tV9zO4cTlcuGZcNA

A.
Registrovaný uživatel
Dík Adrii,už sem asi nebudu moct dávat příspěvky po návratu z knajpy.Hlavně,že je ten datum tak nenápadný. ;)
Registrovaný uživatel
Dopis odeslaný z Jindřichova Hradce (Neuhaus) do Brna comtese Bellgredi-1778.Vyznačený tarif 4 K,platil odesílatel i adresát.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj,
co je na rube tohto listu?
A.
Registrovaný uživatel
Špatná pečet a ještě horší č.4 :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Omlouvám se za ten scan,už ho nedokážu otočit.
« Poslední úpravu provedl(a) Arsen v 11. 9. 2015, 9:34. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Sběratel.com » Rakousko » Predznámkové obdobie -RU

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1