Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Predznámkové obdobie -RU

Vykupminci.cz
Numisargo

Predznámkové obdobie -RU

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj,
co sa ti na tej pecati nezda? :)
Je to velmi krasny list, oznamenie o umrti..co prezradi hned na prvy pohlad ta cierna farba ramu a pecati.
Zaujimave ze platili postovne, neboli oslobodeny..
A.
Registrovaný uživatel
Pečet je rozlámaná.Vidíš,já si říkal,jak je dopis pěkně ozdobený a ono je to smuteční oznámení.Tak je to,když člověk neumí ani pořádně česky,natož staroněmecky.
Nižší šlechta podle patentu z 12.1. 1722 musela už také porto platit.Výsadu neplatit porto zůstalo po tomto datu už jen královskému dvoru,státním úředníkům a členům hraběcí rodiny Paarů.Sice jsem už viděl dopisy,které byly nevyplaceny i když se asi nejednalo o vyšší šlechtu,ale takto znělo nařízení.
Moderátor
No, pěkný dopis do sbírky o Líšni. ;)
Registrovaný uživatel
Jo,jo Lösch.
Tak mě napadlo,kdyby měl někdo dopis adresovaný z nebo do Milotitz bei Gaya,tak koupím/vyměním.
« Poslední úpravu provedl(a) Arsen v 12. 9. 2015, 15:34. »
Registrovaný uživatel
nuckythompson

http://www.arge-bayern.net/leseprobe-rundbriefe
A ;)
Registrovaný uživatel
Ahoj Adri, koukám na to, pěkné. :-)
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Registrovaný uživatel
Ahoj,
dnes dopis adresovaný na našeho asi nejznámějšího vojevůdce, maršála Radeckého.Ve službě,převážně v Itálii strávil 72 let.
Dopis z roku 1845 byl zaslán do Padovy,následně Opavy.
Poprosil bych Adri o překlad.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Není to spíš dopis Radeckého adresovaný obrstu Hlaváčkovi?
Registrovaný uživatel
Ahoj Radko,
to mini pismo sa mi zle cita ale skusim to. ;) Snad bude vediet este niekto daco vediet doplnit.
Odosielatel:
Feldmarschall Graf Radetzky
Prjimatel:
Oberst v. Hlavaczek Regiments Kommandanten

Ihr Ernennung zum Regiments (C)Kommandanten und damit verbunden Beförderung habe ich mit Vergnügen vernemen. Diese Stehl X mir X weil ich die Ihre gute militärische Eigenschaften überzeugt bin Sie werden den Anforderungen zu Ihre nun Schanze und der höher Vertrauen ganz X.
Ich bedauere Sie von der mir zugewiesenen X zu X Ihrer aber X? Zufriedenheit und Ihre nun Stellung und X diese X Ihre Verehrte Herr Oberst mein XX

- Oberst Hlavaczek je povyseny na regiment kommandanta

A.
Registrovaný uživatel
V autogramech je Radecký hodnocený dobře 200 - 300 E, gratuluji. ;-) Pokud jsi to koupil pouze jako dopis, ne jako autogram, pak je to jistě dobrý kauf. :-) Na to nemám štěstí, co mám vojenské dopisy, tak nejvyšší má šarže je major. :-D
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
« Poslední úpravu provedl(a) nuckythompson v 21. 9. 2015, 15:49. »
Registrovaný uživatel
Ahoj,
tak ja si len domyslim ze Marschall je vyzsia hodnost ako Major :P
No som zvedava co nam Arsen odpise, ci to bola nahodana kupa.
A.
Registrovaný uživatel
Ahoj,
jasný že jsem ho koupil jako obyčejný dopis za pár stovek.Vidím feldmarschal Radecký-paráda beru.Potom udělám blbce a dám ho sem jako adresovaný Radeckému a vida ,co se z něj vyklube.
Takže díky Vám. Tak si jej v tom svém bordelu přeřadím do jiné přihrádky.
Registrovaný uživatel
Ahoj Arsen,
tak mas stasnu ruku :D Krasny list do tvojej zbierky a hystoricky velmi zaujimavy!

Tu je este doplnenie k Adrese:

Feldmarschall Graf Radetzky
Seiner Hochwohlgeboren
k-k- Herrn Oberst von Hlavaczek
Regiments Commandanten ?? Schmeling Jobz (?)
Befindet sich in Troppau Schlesien

Pomalicky mas to na vystavu...
S peknym pozdravom A.
Registrovaný uživatel
Adri - mozes sa pozriet na tento dotaz ?
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Ahoj,
prebehla som to..este si k tomu v klude sadnem.
Odpoved by mohla byt od Maria Theresia osobne, snad by si mohol pomöct a porovnat jej pismo a podpis.
A.
Registrovaný uživatel
dobré ráno milá Adri tak tu pro Tebe mám jednu maličkost - prosím o překlad
tohoto oslovení myslím, že to bude asi více jak jedno oslovení předem díky a jak
se jinak máš? Já stále marodím s kyčlem na levé noze a tak nemohu jezdit za známkami po okolí zatím se měj Jirka z Moravy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak já se pokusím:
Ihrer Excellenz der Hoch- und Wohlgeborenen Frau, Rosa Freifrau von Mylins geborene Freiin von Malovetz, k.k. Raumwerts- und Feldmarschallintendants (?)- Witwe, Sternkreuz- Ardens- Dame, geheime Ruths und Oberstiftsfrau des adelichweltlichen Damenstifts zu Brunn recomandirt.
Registrovaný uživatel
To se mi líbí,to je sakra aspon oslovení.Ještě jména dětí a je to dokonalé. :D
Moderátor
To měl ale pisatel tehdy dost času. :)
Registrovaný uživatel
Tak dnes přidám jeden z mých nej. dopisů.
Vyplacený dopis s portem 16 krejcarů posílán z Cerhovic (pošta od r.1616) do Poděbrad přes Prahu a Kolín.Dopis je datován květen 1768 a je správně oražen na zadní straně.
V té době,pokud vím ,razítka používaly pouze 4 pošty.A je to druhé mě známé červené razítko.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry vecer
Jirka,
viac ako Lukas ti nevicitam:

Ihrer Excellenz der Hoch- und Wohlgeborenen Frau, Rosa Freifrau von Mylins geborene Freiin von Malovetz, k.k. Räumwerts- und Feldmann (?)- Witwe, Sternkreuz- Ordens Dame, geheime Raths und Oberstiftfrau des adelig weltlichen Damenstifts zu Brunn recomandirt.

Dakujem za opytanie ako sa mam. Ja momentalne nic nestiham, vela sluzieb v praci, rodina ...ale cas na hoby si stale ukradnem.. :P
Pekne sa liec, znakmky poskaju.. ;)
Konzom mesiaca pojdem na jednu vystavu, velmi sa tesim! :D

Lukas – zasnem! Osobne velmi vela casu venujem uceniu sa citat stare pismo, ja som zaciatocnik. Tebe to ide ako po masle.. :D

Radko,
neviem kde na tie listy chodis! Na ten obsah sa ti este pozriem ak chces...snad Lukas pomöze.
S peknym pozdravom A.
Registrovaný uživatel
Moje záliba ve starých listinách a matrikách mě naučila číst, troufám si říct, že jsem ze začátečníka pokročil do cca střední úrovně. Ovšem zatím nemám na jednoho z mých kolegů. Tomu stačí něco ukázat, a on během pár vteřin řekne, o čem listina je. A může to být ten nejhorší škrabopis, se kterým bych se pral hodinu. To jenom spustím spodní čelist a čumím. :D
Registrovaný uživatel
Arsen - tohle přečíst půjde jak po másle, jen tak po zběžném přečtení jde o nějaké vyplacené či nevyplacené poštovní porto, deponované do nějaké kasy(mimochodem dost vysoké: 28 zlatých 30 krejcarů a 29 zl. 48 kr.). Je to psáno ve Zbirohu Antonínem Kaiserem, což je zajímavé, protože mám dvě listiny z této doby také s tímto jménem. Zřejmě máme podobný zdroj.
« Poslední úpravu provedl(a) Lukas105s v 6. 10. 2015, 7:12. »
Registrovaný uživatel
Děkuji Vám oběma,budu vděčný,jestli mi dopis přeložíte zhruba celý.
No jo Lukáši,není to první a asi ani poslední podobná listina kterou máme.
Registrovaný uživatel
Á Monsieur Monsieur Briccius grand Baillif d´Ecconomie de la Terre Cammerale de la Majesté Imperialle Roialle Apostollique et la Signeurie de Podiebrad. Par Prag Kollin a Podiebrad. ex officio

Wohl Edel gebohrener.
Hochgeehrtesten Kais. Konigl. Herr Oberamtmann Hochstlehrtester Herr amts Collega!
Ich thun den richtigen Empfang der mir pro 2 quartali a. c. qr 28 Fl 30 Xr. zugeschribten post porto Specification hiemit bestattigen, und avisir zugleich das ich das post porto pro 4 quartal 1767 qr 29 Fl. 48 Xr jungsthen im Kais. Konigl. Cammeral zahl amt zu Prag zu Handen deren Podiebrader Renthen habe Deponiren lassen, welches sofort ? bei einer Gelegenheit zuerhaben oder zuberechnen sein wird. Und gebleibe mit vollkommener Hochachtung.
Euer Wohl Edel gebohrn!
Meins Hochwehrtesten Herren Vetters (?)
gehors. Diener Ant. Kayser
Zbirow den 11en Mai 1768
P.S. auf dero Wehrte zuschrieb vom 4 Mai bin ich noch nicht einstande die Jedličkische Antwort einzuschiten (?)
Podiebrad

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Sběratel.com » Rakousko » Predznámkové obdobie -RU

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1