Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Predznámkové obdobie -RU

Vykupminci.cz
Numisargo

Predznámkové obdobie -RU

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
>Adri: je to scan, ale protože jsem nechtěl na dopis příliš tlačit (poněkud čouhal na všechny strany), tak se to promítlo na kvalitě v místech ohybů
>Lukas: do Kounic je to z Mikulova kousek, to druhé panství budou Vlasatice - Wostitz

Pokud to byl dopis na relativně malou vzdálenost (cca 35 km), tak ho asi doručil nějaký poslíček. Alespoň mi nepřipadá, že by na dopise byly nějaké známky přepravy třetí osobou. (V Mikulově měli poštu už od roku 1592 a D. Kounice jsou jenom kousek bokem od hlavní poštovní trasy.)
Registrovaný uživatel
Ahoj,
Lukas - snad sa prekonas a este sa na ten obsah pozries..urcite tam toho viacej vylepsis. ;)
Corsini - to su zaujimave podrobnosti. Venujes sa tomu?
A.
Registrovaný uživatel
Teď toho času bohužel moc nemám, jsem rád, když si aspoň přečtu nové příspěvky tady na Sběrateli. ;)
Registrovaný uživatel
Věnuji se téměř tomu. Syslím doklady poštovní historie břeclavského okresu (díky jeho poloze u rakouských hranic tu dějiny zanechaly spoustu zajímavých stop). A při té příležitosti neodolám, abych nevzal i dopis, který známky poštovní přepravy nemá (alespoň je tam já nevidím). U těch razítkovaných je identifikace místa odesílatele většinou jasná, u těch z dob předrazítkových je to už horší.
Registrovaný uživatel
Ahoj vy dvaja. :)
Lukas ja si nad to este raz sadnem, tvoja namietka ako som citala e/a je spravna...Skoda ze nemas cas, styri oci vycitaju viac ako dve...
Corsini osobne ma to velmi tesi, tomu istemu sa venujem tiez. Ukazes nam este nieco kde k hystorii posty nieco konkretne opises?
A.
Registrovaný uživatel
>Adri: "tomu istému" znamená přesně co? Jakože se věnuješ poštovní historii břeclavska?
Registrovaný uživatel
Ahoj,
ze ma zaujima postova hystoria, prevazne Bavorsko.
A.
Registrovaný uživatel
Už jsem se lekl, že přímo břeclavsko :-)
Přidávám další psaní, tentokrát z 18.(?) dubna 1744, snad z Pohořelic.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj,
lekl? :D
18 - teho
Adresovane na Antonio Molinari
A.
Registrovaný uživatel
Podle Wiki byl nějaký Antonio Molinari tou dobou už 40 let po smrti :)
Je možné, že je to adresované do Poděbrad?
Registrovaný uživatel
Ano, adresováno do Poděbrad. Psáno v Kostelci (zřejmě nad Černými lesy).
Registrovaný uživatel
Ahoj, narychlo...musim do prace..
Dem hochwürdigen wohl edlem geborenen und hochgelehrten Herrn Antonio Molinari in der Caroli Ferd. Universität zu Prag der heiligen -? Priester Doctori, Im Königreich Ungarn zu ? Infulirten abbten, der König. Cammeral Stadt Podiebrad Hoch ? Dechanten und das Prager ? Pristumbs durch ein Teil des Königgrätzer und ein T(h)eil Steuzümer -? ? hoch vorderster Vicario Franco-? Ihro hochwürden a Podiebrid
Moderátor
Možná stopa k prověření - v písemných pramenech je doložen nymburský děkan Antonio Molinari při svěcení sochy sv. Jana Nepomuckého v srpnu 1715 ve Skramníkách. A Nymburk je od Poděbrad co by kamenem dohodil.
Registrovaný uživatel
Navíc lidí toho jména asi v Čechách moc nebylo, čili je docela velká pravděpodobnost hraničící s jistotou, že to bude on.
Registrovaný uživatel
Ahoj,
nebude to Molinari ale Nolinari...
Prazska Universita/zoznam Dekanov - bohuzial som ho nenasla.
A.
Registrovaný uživatel
K příspěvku č. 395: konečně jsem se dostal k focení, posílám své dva Antoníny Kaisery. Na tom druhém lístku je dokonce s celou svou titulaturou a byl to asi docela známý člověk ve své době.
P.S. Škoda, že se musím pochlubit svou asi nejhůř zachovalou listinou ze své sbírky. :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji Lukáši,cítím tu vůni až sem. U Vás si dal "Toník" na podpise záležet,to na tom mém to vypadá,že při psaní něco požil. Bez Vás bych to stěží vyluštil.
Registrovaný uživatel
Na té mé listině se nepodepsal vlastnoručně, to za něj napsal Benedikt Stoeber, písař co vyplnil tu listinu. ;)
Registrovaný uživatel
Ahoj,
tady to zapadalo listím,tak dávám opět něco do placu.
Tentokrát dopis s vlastnoručním podpisem Rudolfa 2. adresovaný purkmistrům a konšelům do Budějovic českých,v němž žádá o půjčku 5 tisíc kop míšenských.Dopis je psán 18.12. 1608.
Za podrobný překlad děkuji Lukas105s.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to krásná věc. Mimo podpisu císaře je tam ještě zajímavý podpis Kašpara Kaplíře ze Sulevic, později popraveného spolu s dalšími českými pány na Staromáku.
Rudolf II. v té době prožíval (zhruba od roku 1600) těžkou duševní chorobu, takže můžeme jen odhadovat, zda dopis podepisoval při smyslech, nebo v nějakém nepříčetném stavu. Pro hradní personál muselo být těžké sloužit takto nemocnému člověku, který by se místo vládnutí raději věnoval svým zálibám ve vynálezech a sběratelství.
Jen pro představu, 5000 kop míšeňských grošů představovalo v té době 3000 tolarů, pro běžného smrtelníka pohádkovou sumu (nádeník nebo pomocný dělník si mohl tolar vydělat zhruba za měsíc až dva).
Registrovaný uživatel
Ahoj Radko,
ozaj krasny! Tak malo listov vidno v cestine...
gratulujem k kupe.
A.
Registrovaný uživatel
Lukas-děkuji za upřesnění,mě se ty měny nechce přepočítávat.Vím kde hledat,jenom su zhnilý.

Adri-jo,dobrý list.Už se u mě válí delší dobu.
Moderátor
Arsen -> Radku, dostal jsi moji odpověď na tvůj email před Vánocemi?
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
Arsen -> Radku, dostal jsi moji odpověď na tvůj email před Vánocemi?


Ahoj Honzo,právě že nedostal. Už jsem si říkal, že se asi nebavíme.
Moderátor
:mrgreen: Tak já to zkusím znovu

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 > »

Sběratel.com » Rakousko » Predznámkové obdobie -RU

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1