Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Predznámkové obdobie -RU

Vykupminci.cz
Numisargo

Predznámkové obdobie -RU

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 18 19 20 21 22

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
nerva81 napsal
Pošli mi lepší obrázky na mail. Takle lze jen přečíst, že to píše Friedrich Wilhelm, z božívůle král Pruský hraběti Emanuelu Mensdorff-Pouilly (rakouský generál). Zmiňuje tam i řád orla (Adler Orden). Dopis byl napsán 30.9.1846. Dole je podpis Friedricha Wilhelma. Obálka s wídeňsku R-nálepkou s tímto dopisem nesouvisí. Je z roku 1911.
Spravne je rok 1917.Obe obalky nie su z tych listou ani ta druha do Boskovic.Listy su určene grofovi Emanuel Mensdorff Pouilly/1777-1852/,polnemu maršalovi.Za ženu mal Sofiu Coburg Saalfeld.Ten list je myslim poslany prave z Coburg.Tie obalky su určene Alfonz Vladimir Mensdorff Pouilly/1864-1935/pan z Boskovic.
_______________
Registrovaný uživatel
Wir Friedrich Wilhelm
von Gottes Gnaden König von Preussen
haben den Kaiserlich Oesterreichischen General der Kavalerin, wirklichen
Geheimen Rath und Wize-Präsidenten des Hof Kriegs Raths, Emanuel
Grafen von Mensdorff-Pouilly, den schwarzen Adler Orden
verliehen und ertheilen demselben über den rechtmässigen Be-
sitz dieser Auszeichung des gegenwärtige Beglaubigungs.
Schreiben mit Unseren eigenen Unterschrift und beigedruck-
ten Königlichen Insiegel. Gross Tinz den 30. September 1846

Pečeť a podpis Friedricha Wilhelma
_______________
Registrovaný uživatel
Děkuji nerva81 za rychlí překlad :)
Registrovaný uživatel
Ahoj, po delší době zkusím něco málo přidat z doby před známkové a jako první i předrazítkové.
Tento dopis byl poslán v roce 1637 na valtické (Feldsberg) panství/velkostatek Martinu Ladislavovi Hörnerovi (v té době měl být správcem). V prvním řádku textu dopisu ještě tuším jméno Karla Eusebia (Lichtenštejn - tehdejší držitel Valtic).
Dokážete někdo rozluštit něco z textu případně některý z podpisů?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj,
krásný kousek, s překladem Ti nepomůžu, ale mohl bys dát prosím detail pečetě?
Snad sem brzy koukne Lukas nebo někdo jiný tohoto písma znalý.
Registrovaný uživatel
Pečeť zkusím zítra líp vyfotit. Ze skeneru je spíše nečitelná. Z toho, co se mi na ní podařilo vyluštit, to vypadá na pečeť Karla Eusebia (CAROVS EVSE...) jeho tituly - vidím tam útržky názvů panství NICOLSBV... (Nikolsburg - Mikulov), OPPAV (Oppaviae - Opava), ...ARNOVIAE (Carnoviae - Krnov) a samozřejmě ...ICHTENSTEIN
Registrovaný uživatel
Jde o psaní Karla Eusebia z Lichtenštejna, nejspíš s jeho vlastnoručním podpisem. Adresováno Martinu Ladislavovi Hoernerovi, víc z obrázku nevyluštím. Stručný obsah dopisů se po doručení většinou na úřadě zapsal na boční nebo zadní část obálky. Je i zde, hned na prvním obrázku nahoře kolem pečeti, psáno kolmo nahoru. Když dáte dobrý obrázek toho, tak nebudeme muset přelouskávat celé psaní ;)
Registrovaný uživatel
kvalitnejsie a vacsie fotky ( az 5 mega ) nahraj sem
http://img.janforman.com/ a vloz sem odkaz
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Je to takto čitelnější? Mě to i po zvětšení připadá, že je to psáno částečně arabsky...
Přidáván i detailní fotku pečetě.
A ještě jsem googlením našel jiný dokument, kde by měl být, jak jsem pochopil, vlastnoruční podpis Karla Eusebia, jenom o 29 let pozdější - vypadá hodně podobně tomu podpisu z dopisu.
V textu jsem rozluštil jenom čitelnějším písmem zvýrazněné "Inquisitions Articul" a "Numero 155".

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dík za tu pečeť. Jo,jo, na to písmo musí být sakra zkušenosti.
Registrovaný uživatel
Dobrý den přátelé, pročetl jsem celé vlákno dvakrát, je to opravdu zajímavé :-) Mám pár takovýchto dopisů a recepisů, bohužel vůbec nic o tomto oboru nevím.
Můžete mi prosím někdo říct, jak se hodnotí a oceňují předznámkové dopisy a recepisy z našeho území??
Děkuji moc za případnou pomoc.
Registrovaný uživatel
Ahoj, v podstatě vše najdeš v Monografiích č. 13 a 14.
Samozřejmě to není dogma, ale většinou se podle toho můžeš řídit.
Registrovaný uživatel
Děkuji, ještě mi prosím řekni, jak se to bodové hodnocení oceňuje?? Děkuji moc.
Registrovaný uživatel
Tak to je dost složité. Jestli chceš, tak mi napiš na mail nebo dej něco sem a já k tomu řeknu svůj ,samozřejmě sugestivní názor.
Cena se odvíjí tak jako u známek od celkového vzhledu a četnosti výskytu razítka. Navíc se promítá do ceny kdo dopis psal, komu byl určený,co v něm stojí,jestli je to rekomando,datum odeslání a spousta dalších věcí.
Prostě to nejde brát jenom tak,že razítko má záznam 20 bodů, tak dáme za každý bod např. 5 korun a tudíž je dopis za stovku.
Registrovaný uživatel
Máš mail skrytý, tak prosím napiš na můj dr.colombo@tiscali.cz a já bych něco poslal na posouzení, jestli můžu poprosit.
Registrovaný uživatel
Máš mail skrytý, tak prosím napiš na můj dr.colombo@tiscali.cz a já bych něco poslal na posouzení, jestli můžu poprosit.
Registrovaný uživatel
Nevím proč se neukazuje, já ho v nastavení vidím.
Registrovaný uživatel
Mail poslán.
Registrovaný uživatel
Zdravím, nenašel jsem lepší vlákno, tak zkusím položit svůj dotaz zde. Existuje nějaká literatura, která by vysvětlovala různé poznámky vztahující se k přepravě? V zásadě vím jen co znamená přeskrtnutí adresy jednou čarou nebo dvěma (X), ale různé další poznámky jsou mi spíše záhadou.

Plus pokud by někdo měl nějaké zbytné dopisy zejména z, ale i do Českých Budějovic (Budweis) nebo Nových Hradů (Gratzen), měl bych určitě zájem.
_______________
Sbírám produkci budějovické firmy L. & C. Hardtmuth
http://www.cbhardtmuth.cz
Registrovaný uživatel
Mrkněte se sem...třeba si něco doplníte...např. příspěvek 930.
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/postovni-historie-mesta-brna-postovni-urady-brno-1-a-brno-2-41637x38
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Mrkněte se sem...třeba si něco doplníte...např. příspěvek 930.
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/postovni-historie-mesta-brna-postovni-urady-brno-1-a-brno-2-41637x38


Díky, něco takového jsem měl na mysli. Teď ještě umět to na těch dopisech dobře rozpoznat. ;)
_______________
Sbírám produkci budějovické firmy L. & C. Hardtmuth
http://www.cbhardtmuth.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 18 19 20 21 22

Sběratel.com » Rakousko » Predznámkové obdobie -RU

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1