Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Prehľad plakiet, medailí a žetónov Slovenskej numizmatickej spoločnosti

Vykupminci.cz
Numisargo

Prehľad plakiet, medailí a žetónov Slovenskej numizmatickej spoločnosti

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Vážení kolegovia zberatelia a priaznivci umenia razeného do kovu,

pripravujeme pre Vás novú publikáciu, ktorá je zároveň aj určovacím katalógom plakiet, medailí a žetónov razených Slovenskou numizmatickou spoločnosťou pri SAV (SNS pri SAV).

Prehľad plakiet, medailí a žetónov Slovenskej numizmatickej spoločnosti

V knihe nájdete vyobrazenia jednotlivých medailí, plakiet a žetónov a taktiež aj bližšie informácie ako je: názov, rok vydania/razby, kto uskutočnil razbu, realizoval výrobu, autora, prípadne i autora návrhu a technického spracovania, použitý materiál, priemer, hmotnosť a samozrejme počet vyrazených kusov.

mäkká väzba
160 plnofarebných strán
cena: 15€
publikácia bude k dispozícii v druhej polovici marca 2019

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať na:

0918 926 210
argenteasro@gmail.com

alebo u mňa

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Si vis pacem, para bellum.
Acta non verba.
Registrovaný uživatel
Dnes som tuto publikaciu dostal. Skvela praca PÁNI...s bonusom...podpisana autormi...Ďakujem
Registrovaný uživatel
Prvé knižky by mali dostať noví majitelia poštou už dnes a zajtra.
_______________
Si vis pacem, para bellum.
Acta non verba.
Registrovaný uživatel
Knihy pre členov dostáva každá pobočka ?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Grofik...to si musi kupit kazdy sam...
Registrovaný uživatel
Ďakujem za upresnenie , skúsim sa opýtať nášho hospodára , kua ma niekam "nakope" chodím na schôdze ako noty na bubon , samá pauza... :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Toto je dielo zberatelov,ktory su v SNS ale je to ich vlastna iniciativa,cize aj predaj je v ich rezii...zberatelom metalova plakiet SNS len a len odporucam
Registrovaný uživatel
Čiže pre členov SNS spoločnosti to môže objednať hospodár = nemusím ja.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Hore je kontakt,najlepsie to bude tam...
Registrovaný uživatel
Koupi doporučuji. Konečně soupis SNS medailí a kvalitní.
Doufám, že letos vyjde soupis ČNS medailí k roku 2019.
Registrovaný uživatel
Po štyroch rokoch Vám predstavujeme najnovšiu publikáciu - druhé rozšírené vydanie Prehľadu plakiet, medailí a žetónov Slovenskej numizmatickej spoločnosti.

cena: 20€
V prípade záujmu nás kontaktujte emailom na hospodarsnske@gmail.com alebo u mňa

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Si vis pacem, para bellum.
Acta non verba.
Registrovaný uživatel
A ešte niekoľko ukážok.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Si vis pacem, para bellum.
Acta non verba.
Registrovaný uživatel
Ten katalóg a položky v ňom končia rokom 2022 ? Minulý rok sme si dali v Kremnici raziť strieborný odznak s emblémom našej pobočky (Svit-Tatry). Je fakt, že výroba sa v zime natiahla a fyzicky bol na svete až koncom marca toho roku. Neviem či katalóg zahrnuje aj odznaky. Aký je formát a rozsah strán?
Pre mňa je dosť neobvyklé, že medzi medailami a žetónmi sa uvádza tlač repliky prvorepublikovej štátovky 50 Kč 1922. Samozrejme tu ide len o moje konštatovanie a nie vyrývanie. Vážim si prácu autorov takejto náučnej zberateľskej literatúry.
Ďakujem.
Registrovaný uživatel
Katalóg končí decembrom 2022. V rozsahu 224 str.
Obsahuje aj samostatnú kapitolu s názvom: Iné predmety vydané pobočkami SNS. V nej sú vymenované a vyobrazené: odznaky, sady euromincí, pohľadnice , 0 eurobankovky, pamätné listy a i už Vami spomenutá pamätná tlač československej štátovky z r. 1922.
_______________
Si vis pacem, para bellum.
Acta non verba.
Registrovaný uživatel
Pokiaľ ide o pob. Svit -Tatry tak je tam publikovaný členský odznak od A. Petera
_______________
Si vis pacem, para bellum.
Acta non verba.
Registrovaný uživatel
trobo napsal
Pokiaľ ide o pob. Svit -Tatry tak je tam publikovaný členský odznak od A. Petera


To je ten prvý, menší model. Tento nový je pomerne masívny. Má priemer 25 mm, Ag 925. Škoda, že sa to s katalógom minulo tak tesne. Na rok 2024 máme pripravenú razbu pobočkovej medaily z medi.
Registrovaný uživatel
Emblém našej pobočky pochádza z keltskej drachmy, ktorá sa našla v katastri obce Veľký Slavkov. Znázorňuje grécku bohyňu Aténu-Alkis (Alkidémos). U niektorých laikov to stvárnenie vyvoláva úsmev. Deti si tipujú na rozprávkovú postavičku. Naopak u zberateľov vzbudzuje záujem, lebo z letmého pohľadu pripomína mincu. Je to skutočne verná replika averzu historickej keltskej mince.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekný kúsok.
_______________
Si vis pacem, para bellum.
Acta non verba.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Prehľad plakiet, medailí a žetónov Slovenskej numizmatickej spoločnosti

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1