Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Přetisk 1919 ČSR l

Vykupminci.cz
Numisargo

Přetisk 1919 ČSR l

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, zase jsem v koncích s přetiskem. 80h se měla tisknout přetiskovou deskou 3 a 4. Přetisk jsem určil na typ l. Potřebuji poradit zda je druhá devítka standardní.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano ,pre podtyp Ia .
_______________
Registrovaný uživatel
Díky, podtyp Ia je jen na přetiskových deskách 1a, 1b, 2 známkové pole 60. Podle monografie na 80h není.
Registrovaný uživatel
Přikládám obrázky pro porovnání (vpravo podtyp a, neseříznutá druhá 9). Bohužel u hodnoty 80 h v katalozích není záznam a není známa jeho existence.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Podľa môjho názoru je druhá číslica 9 na obyčajnej známke dokreslená, aby vyzerala ako podtyp a. Viď príloha.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky, vyfotil jsem známku bleskem, abych prosvítil strukturu přetisku a nejsem si jistý. Pokud je domalovaná, tak barva vypadá identicky a tvar docela sedí i na vnitřním oblouku devítky. Dále poškozeno OŠ ve slově pošta a OS ve slově Československá.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pozri, ak máš o mojom tvrdení pochybnosti, daj to posúdiť znalcovi aby sa ti o tom vyjadril. Na mojom názore, že sa jedná o známku s domaľovaným podtypom trvám. Môžem ti otvorene povedať, že za špecialitky známok PČS 1919 by som 5.- korún nedal... Ja zbieram známky a nie predmety šmeliny a kšeftu.
Registrovaný uživatel
Když se podíváš zešikma na protlačený přetisk na rubu známku, je tam taky vidět druhá devítka do oblouku ? Jinak v září je na veletrhu Sběratel stánek SČF s tradiční bezplatnou poradenskou službou Komise znalců SČF pro návštěvníky.
Registrovaný uživatel
Díky za radu. Jde to špatně vyfotit, ale sám to nerozhodnu. Filatelie je díky takovým známkám hodně zajímavá.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Osobně si myslím, že jde o padělek. V katalozích není znám a profesionální padělatel si dokáže vytisknout cokoliv. Jestli vznikl jen domalováním, lze pod mikroskopem (lupou) zkontrolovat černé okraje kolem celé devítky, v případě domalované devítky by mohla zůstat silná čára i v samotné devítce uprostřed dole. Na rubu si protlačenou devítku prohlédni v denním světle šikmo pod lupou. Na těch skenech nic nevidím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle mě domalovaná 9 - je tam vidět obrys, ale na 100% by to bylo vidět při zvětšení min. 10x a při šikmém pohledu na reliéf přetisku

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky, samozřejmě vždy začínám u takových známek s tím že jde o padělek. Prohlídnul jsem 10 podobných známek a hrana je na nich znát. Na téhle známce není hrana znát. Přetiskoví štoček je dost opotřebovaný je to vidět hlavně na E ve slově Československá. Koupil jsem známku 5h s podtypem 1a, jak dorazí tak známky porovnám. Jak píše Jirka11 tam hrana není. Prosím čím známky fotíte že jsou tak dobře vidět?
Registrovaný uživatel
Přestala mi stačit lupa, tak jsem na Aukru koupil USB mikroskop.Ten můj prodejce je měl skladem asi za 650 korun i s poštovným. Dodání do dvou dnů. Zvětšení 20-500x, osvětlení z diod, stačí připojit jen k počítači. Jsou vyrobené a dovážené z Číny, takže nic světoborného. Akorát mi v tom jejich programu nefungují tlačítka pro uložení fotky a videa, hlásí mi, že si mám změnit nějaké nastavení v počítači. To říkají tomu pravýmu. Zatím používám "nůžky" pro uložení obrázku.
Registrovaný uživatel
Ještě jednou moc díky. Možná řeším padělek, ale podle toho poškozeného E se nedá zjistit přetisk?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ve svém archívu jsem našel pár obrázků s přetisky ze 4. TD, kde jsou uvedeny deskové vady, ale tvoje E jsem tam nenašel.
Registrovaný uživatel
Ještě se podívej na exponát PČ 1919 na internetu (jsou tam deskové vady popsané) : http://www.exponet.info/exhibit.php?exhibit_ID=201&lng=CZ
Registrovaný uživatel
Super exponát. Vady 80h jsem nenašel. Podobné kolem známkového pole 60 tiskové desky 2 je dost tak možná konec životnosti tiskové desky 2. Našel jsem deskovou vadu tiskové desky 3 známkové pole 87 na 90h. Zase, monografie uvádí že 90h se přetiskovalo 4 tiskovou deskou a ne třetí. Prosím mám 90h určeno správně?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, 80h jste měly pravdu, je domalovaná a barva je lesklejší přikládám foto. Dále jsem nafotil devítky u kterých si nejsem jist, prosím o posouzení pravosti přetisku. Předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě jedna

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Naložil sis moc velké břemeno. Přetisk byl tištěn knihtiskem, vznikly typické deskové vady ale i náhodné tiskové vady (různá vyštípnutí u písmen, skvrny apod.) Pokud nemáš znalosti nebo dostupnou literaturu, těžko to budeš určovat. Např. druhá devítka u letopočtu byla různě seříznutá. Nejdřív nastuduj jak rozpoznat tisk knihtiskem a lépe odhalíš nepříliš dobrá falza (viz tvoje domalovaná devítka). Dobrý článek je na http://www.ifilatelie.cz/jakpoznatpadelek.php? Potom se zaměř na pravost. Uvědom si, že i některé znalce spletlo kvalitní falzum. Takže nastuduj články a knihy o dosud známých falešných přetiscích, kde máš většinou popsané rozpoznávací znaky.
Registrovaný uživatel
stefanos532 díky za pomoc. Začínám poznávat padělky přetisků. Je potřeba hodně srovnávacího materiálu a ověřené pravé přetisky. Padělatelům nejde struktura a povrch barvy.
Registrovaný uživatel
Někteří obchodníci se známkami mají v nabídce lacino i falza pro srovnávací účely. Já osobně jsem PČ 1919 kupoval spíš z důvěryhodných zdrojů a porovnával podle ověřených pravých přetisků. Ale zase tak velký expert na ně nejsem. Na filaso cz. najdeš zajímavé články v časopisech (například tu jsou zpravodaje a příručky společnosti pro knihtiskové známky - Hradčany, HaV, OR) a rozšíříš si získané informace z monografií. Chce to jen přečíst a vytvořit si systém, jak pak hledat potřebná data.
Registrovaný uživatel
Prosba, pokusíte se odhadnout cenu ověřené generální sbírky ČSR l. Protektorát stojí tak 15000,- včetně Terezína, ČSR ll tak 30 000,- včetně aršíků a obálek. Cena ČSR l podle katalogu se snadno spočítá ale mě zajímá reálná cena.
Registrovaný uživatel
Podle katalogu si spočítej nejlevnější varianty známek. Katalogovou cenu levných známek bych určil i jako tržní. Teprve u dražších známek (třeba nad 5000 nebo 10 000 Kč) si najdi prodejní cenu v letošních aukcích a sečti je. Drahé známky ti budou tvořit většinu ceny hypotetické generální sbírky ČSR I. Stejně to bude jen odhad. Stačí dva zájemci, kteří se o známku v jedné z aukci přetahují a zvýší její cenu. V příští aukci už o ní nemusí být takový zájem a nedosáhne stejné výše.
Registrovaný uživatel
Spočítal jsem katalog Pofis ČSR I a jsem na cca 30 000 000.- Kč

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Přetisk 1919 ČSR l

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1