Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Přetisk 1919 ČSR l

Vykupminci.cz
Numisargo

Přetisk 1919 ČSR l

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
OskarOto napsal
... Cena ČSR l podle katalogu se snadno spočítá ale mě zajímá reálná cena.

OskarOto napsal
Spočítal jsem katalog Pofis ČSR I a jsem na cca 30 000 000.- Kč

Čo z toho vyplýva ???
Registrovaný uživatel
Nic. Jenom zajímavost.
Registrovaný uživatel
OskarOto napsal
Prosba, pokusíte se odhadnout cenu ověřené generální sbírky ČSR l.

To bude asi problém. Lebo nájsť na trhu (v archívoch ukončených aukcií) cenu overenej známky, ktorá aj neoverená stojí 10 halierov ...
Registrovaný uživatel
Generální sbírka obsahuje jen základní známky, stačí v nejlevnější variantě. Svěží známky podle katalogu Pofis 2015 : 1-26 (10 000,-), 27-32 (12,-), 33-47 (200,-), 48-51 (9 850,-) 52-54 (27 000,-), 55-56 (37 900,-) atd. Tvojich 30 000 000 se mi zdá moc, nevím co všechno jsi započítal. U položek 1 až 139 mi vyšlo asi 800 000 tisíc. Známky 140 - 351 už moc drahé nejdou (kromě aršíku Kde domov můj). Sečti je všechny a máš katalogovou cenu. Tržní cenu si zjisti u nejdražších položek například : 65 (150 000,-) 95 (58 000,-), 129 (140 000,-). Ceny najdeš na letošních velkých aukcích.
Registrovaný uživatel
Nepočítal jsem generální sbírku. Ze zájmu jsem spočítal celý Pofis ČSR I, všechny známky ** nezoubkované, zoubkované, HZ, ŘZ, Zkusmé tisky, DV,RT, Spojené typy atd. Přišlo mi to zajímavé, nic vtom nehledejte. Díky.
Sleduji aukce, naposled meziarší Nitra 1Kč za 702000.-
Registrovaný uživatel
Zpět k přetisku 1919. Určil jsem přetisk druh F na 2f ženci deska 1 pole 45 přetisk IV poškozená číslice 1 v 1919 a pole 46 přetisk I poškozeno P v POŠTA. Přetisk je pravý.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, na známce katalogové číslo 134 Pp, nemohu najít průsvitku a katalog takovou odchylku neuvádí. Prosím o pomoc, jestli jsem něco nepřehlédl.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Co na tom není vidět? Ležatý dvojkříž je naprosto jasně čitelný. Bez průsvitky by to byla rarita.
Registrovaný uživatel
Moc díky, já jenom porovnával s ostatními známkami. Na této známce je průsvitka jasně vidět.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Přetisk 1919 ČSR l

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1