Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Prodám předbělohorskou kresbu

Vykupminci.cz
Numisargo

Prodám předbělohorskou kresbu

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Vážnému zájemci prodám nákres slovanského boha Svantovíta, pořízený v Praze roku 1616 Hugem Berkou. Jde o překres obrázku z roku 1480 z Kolovratské sbírky. Na obrázku je Svantovít, obklopený různými božskými atributy. Pod ním přepsaný původní latinský nápis z roku 1480. Vzadu text v němčině o původu obrázku, podepsán výše zmíněný Hugo Berka von Berkau, evangelischer Feld-Prediger und Lehrer des Schüsser (střelců?). Na konci tam píše o nějaké lodi mezi Vyšehradem a Prahou, kde byl zřejmě ten původní obrázek uložen před lidmi.
Velmi zajímavé. Tvrdý papír, rozměr 10,5 x 17,5 cm.
Cena 7000 korun vč. pošty za cenné psaní.
Chci, aby zájemce byl opravdu vážný. Proto to nenabízím na aukru, kde se to hemží různými překupníky, ale tady mezi sběrateli.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kresba je zajimavá,myslím ale že za "sedmičku" se bude kupec hledat těžko...............pro většinu národa-nepředstavitelné peníze !!!
Registrovaný uživatel
A to jsem ještě z laciného kraje. Vím o lidech, kteří by toto prodávali minimálně za trojnásobek. Dle mého názoru to tu cenu má, s podobnou věcí jsem se ještě nesetkal (a že už jsem viděl leccos).
Je na tom pěkně vidět, jaké starosti měli ještě lidé v té době. Měli normální koníčky, cestovali. Pak se to celé nějak zvrtlo...
Registrovaný uživatel
Jak jsi přišel na to, že to bylo uděláno r. 1616? Text jsem prošel sice jen zběžně, ale tento letopočet jsem tam neviděl.
Registrovaný uživatel
;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Měl bych o to zájem, pokud byste malinko slevil, jistě to koupím. Mail: kaliro@seznam.cz
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Registrovaný uživatel
Nabídka už není aktuální, děkuji všem ;)
Registrovaný uživatel
Mně by docela zajímalo co byl ten původní obrázek z roku 1480 z Kolovratské sbírky. Byla to stránka z nějaké knihy nebo jen takové pexeso o staroslovanských bozích?
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Mně by docela zajímalo co byl ten původní obrázek z roku 1480 z Kolovratské sbírky. Byla to stránka z nějaké knihy nebo jen takové pexeso o staroslovanských bozích?



Turtle - trochu mimo téma - Všiml jste si, co dokázal anonym123456 ve vámi uzavřeném tématu? ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Mně by docela zajímalo co byl ten původní obrázek z roku 1480 z Kolovratské sbírky. Byla to stránka z nějaké knihy nebo jen takové pexeso o staroslovanských bozích?


Těžko říct, taky by mě to docela zajímalo. Osobně si myslím, že to byla kresba v nějaké knize. Jestli pořád existuje, jsem nezkoumal.
Registrovaný uživatel
Škoda, že jsem na tento inzerát nenarazil dříve, pěkná kresba.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antikvariát » Prodám předbělohorskou kresbu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1