Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Prodej mince na eBay

Vykupminci.cz
Numisargo

Prodej mince na eBay

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj, nemá tu někdo prosím zkušenosti s prodejem mincí na eBay? Na eBay jsem nikdy neprodával a nekupoval.

Mám vzácnější americkou minci (token), kterou bych chtěl prodat na eBay pravděpodobně někomu do USA, protože v ČR o to není zájem.

Zajímalo by mě:
1) Jakým způsobem kupující zaplatí? Četl jsem, že se hodně používá PayPal. Jen se bojím, že budu okraden, když kupující zalže, že mu to nedošlo a PayPal mi sebere peníze.
2) Jde do USA posílat přes Českou poštu jako cenné psaní, nebo budu za exota?
3) Je vůbec legální prodávat staré mince do zahraničí?

Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
1. Když si peníze z PayPal rychle vybereš, nelze ti je vzít.
2. Jelikož spousta cenných psaní se cestou do zahraničí ztratila, pošta tuto možnost zrušila.
3. Legální to není, já posílám doporučeným dopisem.
Zatím mne okradli vždy jen v Česku :'(
Registrovaný uživatel
Este sa treba pripravit na to, ze ti nebudu oni doverovat. Kupovat veci od ludi s 0 predajom je velmi riskantne, a este viac pokial ide o vzacnejsie veci.
Registrovaný uživatel
Jo, pokud budeš mít čerstvou registračku, proděláš na prodeji..Možná bych vystavil s pevnou cenou a možností nabídek.. rozhodně nejdi do aukce!

Pokud budeš mít tracking number, což je doporučená zásilka..Nikdo tě tak lehce neokrade..

Pro celníky samozřejmě označíš jako gift..a do popisu dáš třeba coin replica..nebo něco, co moc nedráždí.
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 1. 10. 2019, 16:06. »
Registrovaný uživatel
od nulaka na ebay nikto nic nekupi.
na ebay si predsa neotvaram ucet, az ked chcem predat vzacnejsiu vec.
to uz predas lepsie na acku.

este je jedna moznost:
poprosit kamarata, ktory ma na ebay zabehnuty ucet,
nech ti to tam hodi, za nejake to percento provize.

technicky detail:
ebay si berie 10% z ceny a aj z postovneho,
paypal dalsich cca 5% (ina moznost platby realne neprichadza do uvahy).

ak sa rozhodnes zavesit to niekam do aukcie,
posli mi link.
rad si prihodim.
Registrovaný uživatel
Děkuji za rady. Podle toho co píšete, tak mi vychází, že nejlepší bude to vůbec neprodávat.
Moderátor
Řeknu Ti to takhle, pokud to budeš prodávat na ebay a platba bude přes paypal, tak to určo prodáš. Já tam běžně nakupuji hodně(Čína), protože pokud to kupující nedostane tak mu to paypal vrátí. Takže v poho dej zboží na ebay, ale pak až budeš posílat tak to pošli doporučeně, ale pozor zboží je pojištěno pouze do cca 900Kč tzn. by si musel vymslet jiný způsob např. pojištěný balíček (ale tady ti neporadím).
Registrovaný uživatel
Pojištěný balíček je hrozně drahý a musí jít přes celnici :x
Moderátor
Zkus nejdříve aukro s pevnou cenou.Položku označ s výrazněním (malý příplatek) ať se dostane do popředí.
Do nadpisu v pořadí Mince USA vzácná.... Pokud neprodaš šoupni jí na ebay.. Taky je docela možné, že se ti někdo ozve a prodaš ji po dohodě mimo aukro..
Také to můžeš zkusit tady na sběrateli, sekce prodeji mincí. Šoupni tam pěkné foto, pevnou cenu, nezapomeň na email a hotové... ;)
Moderátor
Ted jsem zkoušel cenu pošty do USA na české poště, balíček pojištěný za 5000Kč by stál 432Kč což je -+20USD což je asi hodně. JInak jsem se díval na ebay a tam jsem tu tvou minci nenašel.
Moderátor
https://www.ebay.com/b/Liberty-Security-1795-Year-US-Colonial-Coins/528/bn_112537560
Moderátor
barbar napsal
https://www.ebay.com/b/Liberty-Security-1795-Year-US-Colonial-Coins/528/bn_112537560


já to hledal pod token, tak jeslti je cena cca 50.000Kč tak to by se asi nedoplatil na poštovným
Moderátor
50 tisíc dle mého je nasazena cena vzhledem ke stavu mince..
Ale správně určit hodnotu, si netroufám...
Registrovaný uživatel
zalezi kolik za nej chcete a jak rychle budete chtit prodat.
..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Numismatika aukce » Prodej mince na eBay

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1