Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Prodej na Aurea

Vykupminci.cz
Numisargo

Prodej na Aurea

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěl bych v budoucnu prodat nějaké mince na dražebním portálu Aurea a zajímalo by mě, jak vysoká marže z prodeje se platí společnosti, popřípadě kolik stojí samotné vystavení jedné položky? děkuji za případnou odpověď
Registrovaný uživatel
Asi by bylo nejlepší se zeptat přímo u nich ne?
Registrovaný uživatel
Přijde mi snažší se zeptat někoho tady, kdo tam prodával, je nestranný a řekne mi to narovinu.
Registrovaný uživatel
Dodavatel materialu plati u firmy Aurea Numismatika a.s. tyto poplatky z vydrazene ceny (dle vyse dosazene ceny)
Vydrazena cena -------- poplatek
do 500,- Kc ------------- 20%
od 501 do 5000 Kc -------10%
od 5001 do 10000 Kc ----- 5%
od 10001 Kc ------------- 0%
Za neprodanou polozku se neplati zadny poplatek.
Registrovaný uživatel
Nie som si istý, či je to stále tak, ale Macho a Chlapovič dodávateľom neúčtovali žiadne poplatky. Robia aukcie aj v Prahe a na podobnej úrovni ako Aurea.
Registrovaný uživatel
díky za informace. No tak to je celkem dost. Když bych prodával třeba 10 koruny FJI, tak vzhledem k tomu, že vydražená cena je o cca těch 17%, co platí kupující, nižší, tak celkem přijdu o 27% z mince, to je slušná lichva...
Registrovaný uživatel
Tak ich skús ponúknuť za svoju cenu tu na fóre.
Registrovaný uživatel
nechci ted prodávat, ale abych do budoucna věděl, kde dražit.
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Nie som si istý, či je to stále tak, ale Macho a Chlapovič dodávateľom neúčtovali žiadne poplatky. Robia aukcie aj v Prahe a na podobnej úrovni ako Aurea.

Aurea kdyz zacinala a potrebovala se uchytit na trhu, tak vyplacela dodavatelum dokonce 105% z vydrazene ceny. Casy se meni, i takova CNS Praha zvedla dodavatelum poplatky:
1-1000 = 10%
1001-2000 = 5%
2001-5000 = 2,5%
Registrovaný uživatel
ten macho a chlapovič píše, že skutečně je bez poplatku pro prodávající, ale jaký je poplatek pro kupující? jako ty procenta na aurea mi přijdou jako fakt nenažranost
Registrovaný uživatel
none-m napsal
ten macho a chlapovič píše, že skutečně je bez poplatku pro prodávající, ale jaký je poplatek pro kupující? jako ty procenta na aurea mi přijdou jako fakt nenažranost


V zahraničních aukcích jsou tyto poplatky ještě vyšší.

Tyto poplatky ale nelze brát pouze vašim viděním, protože celá problematika má více pravd. Např. pokud budete mít kvalitní mince, aukční dům je schopen udělat na tyto mince reklamu, která přiláká kupující, kteří následně udělají vyšší ceny. Tyto ceny byste třeba nikdy nedostal, protože nemáte přehled o cenách, poptávce, neznáte správné lidi atd.

Je také samozřejmé, že pořadatel aukce má své náklady.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 19. 12. 2017, 18:16. »
Registrovaný uživatel
to ano, ale jak koukám, tak nejvyšší poplatky jsou u nižších cen, tedy u běžných mincí a těch je většina
Registrovaný uživatel
Proto také bohatí lidé stále bohatnou a chudí ještě více chudnou.
V radách pro začátečníky jsem našel: Místo 10 odřených mincí kupte jednu hezkou. Něco podobného i ve filatelii - místo 10 obyčejných věcí 1 "pecku".
« Poslední úpravu provedl(a) opal v 19. 12. 2017, 18:30. »
Registrovaný uživatel
Tak ono je to trochu i logicke (ted neresim, zda 20 % je malo ci moc, ale ty kroky), protoze kazda polozka da urcitou praci - zkontrolovat, vypsat papiry, vyfotit, zpracovat fotografie, popsat, dojit na postu, poslat, proplatit penize atd. Nakonec zjistite, ze jedna vec zabere 15 minut cisteho casu. A pak zpracovani katalogu, tisk atd. Navic levnych veci je vice jak drahych a vlastne mohou kazit i renome spolecnosti. Nezastavam se Aurei, ale zpracovavat treba 300 Kc polozky a mit z toho 5% by byla fakt pruda :)
Registrovaný uživatel
neříkám 5%. Ale 27%? ze 3ticís 800,-?
Registrovaný uživatel
Ale jako prodejce nemůžete sčítat oba poplatky. Pokud máte s poplatky problém a věříte vyšší výtěžnosti, pak si mince prodejte sám.

Pokud bude např. prodána mince v aukci za 1000 Kč, pak nemůžete vy argumentovat při osobním prodeji cenou 1170 Kč, protože jako prodejce v aukci byste tuto cenu nedostal.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
sčítám to z toho důvodu, protože co se konkrétně 10ti a 20 korun FJ1 týče, tak jejich ceny jsou zhruba o těch 17% procent nižší než se běžně draží třeba na aukru. Proto jsem se domníval, že 17% je dostačující zisk pro pořadatele aukcí. U ostatních mincí to není tak patrné jako taky, ale mám za to, že kupující si tu samou minci také koupí o zhruba těch 17% míň, než je běžné. Takže to stejně zaplatí prodávající.
Registrovaný uživatel
Ale u běžných a nezajímavých mincí to tak funguje.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
FJ1 nastoupil na trůn jako 18 letý a dožil se vysokého věku.......
Registrovaný uživatel
opal napsal
FJ1 nastoupil na trůn jako 18 letý a dožil se vysokého věku.......


Ale z mincí FJI se stala velká snobárna, tyto mince sbírá spousta sběratelů, jsou poptávané a i běžné věci dokáží dělat nesmyslné ceny.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
ano a o tom se bavíme. Pokud budu mít běžné mince, nevyplatí se mi je tam prodávat, protože ze 100.000,- si vezmou přes 25.000. Něco jinýho bude, až budu mít něco cenného, jako prodávající nebudu platit provizi a kupující za minci stejně zaplatí víc než jinde bez ohledu na 17% navíc. Tehdy to pro mě bude výhodné. Jelikož cenné věci nemám, prodávat se mi zde nevyplatí a to jsem potřeboval vědět.
Registrovaný uživatel
Já jsem s Aurea spokojený a pokud si někdo bere x procent,tak mě to nevadí,už léta říkám jedno,kdyby si byl u koryta,dělal by si to samé
Registrovaný uživatel
Zdravim, muzu mi nekdo potvrdit, zda stale plati nize uvedene poplatky? Dekuju



mitom007 napsal
Dodavatel materialu plati u firmy Aurea Numismatika a.s. tyto poplatky z vydrazene ceny (dle vyse dosazene ceny)
Vydrazena cena -------- poplatek
do 500,- Kc ------------- 20%
od 501 do 5000 Kc -------10%
od 5001 do 10000 Kc ----- 5%
od 10001 Kc ------------- 0%
Za neprodanou polozku se neplati zadny poplatek.
Registrovaný uživatel
kauto_star napsal
Zdravim, muzu mi nekdo potvrdit, zda stale plati nize uvedene poplatky? Dekuju

Prečo sa neopýtaš priamo v aukčnej spoločnosti ?
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
kauto_star napsal
Zdravim, muzu mi nekdo potvrdit, zda stale plati nize uvedene poplatky? Dekuju

Prečo sa neopýtaš priamo v aukčnej spoločnosti ?


To je mi zase chytra odpoved... protoze je sobota a nikdo mi tam nebere telefon?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Numismatika aukce » Prodej na Aurea

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1