Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » program na domaci serazovani bankovek

Vykupminci.cz
Numisargo

program na domaci serazovani bankovek

Moderátoři: smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravim ve spolek
muzete mi nekdo poradit nejakej program na serazovani bankovek?nejakej download,popripade nejakej odkaz na volne stahnuti?
rad bych si doma udelal nejakej vlastni katalog mych bankovek
dekuji Vsem
Registrovaný uživatel
Z googlu vypadne Banknote Collection Manager

Další možností jsou univerzální programy jako SmartDB nebo HappyCollection (tyhle dva jsou poněkud staršího data).

Další Collection Studio 3.63
« Poslední úpravu provedl(a) gorila v 15. 11. 2011, 21:18. »
Registrovaný uživatel
to gorila : dekuji , mrknu na to
Moderátor
Tureček pak teď v M&B taky o nějakým freeware psal ;)
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
Tureček pak teď v M&B taky o nějakým freeware psal ;)

nasel jsem v M B pouze tenhle a je placenej-- Numismatist is safe
Moderátor
nesmíš jít na stránky M&B - tam to sice placený je, ale na stránkách výrobce už ne :D
Registrovaný uživatel
to senfi : zde je pouze Demo a mam to z MB byl tam odkaz na tohle
http://hobbykeeper.com/cz/
Registrovaný uživatel
to gorila:ten collection , asi do zacatku bude stacit ,dekuji
Moderátor
nevím... zkus to dát do googlu, před prázdninama jsem ten program posílal koikovi a byl to ten samej (jen v angl.) u kterýho teď v M&B udělali českou lokalizaci
Registrovaný uživatel
to senfi : zkousel jsem to a chteli za to krejcary :( , zkusim se ozvat petrovi a poprosim ho o ten program a uvidime
Registrovaný uživatel
mike, rozmysli se, co od toho vlastně čekáš. Na většinu věcí, co se týče katalogizace sbírky, stačí bohatě Excel. Samozřejmě to chce dobře promyslet strukturu tabulky a dát tomu nějakou formu, ale spoustě lidí to stačí.
Další možnost je něco si sám naprogramovat (samozřejmě netuším, jak na tom jsi). Každý software musí využívat nějakou databázi a její hesla pak nějak hezky zabalit. Ideální kombinace je tedy MySQL a PHP - stačí si stáhnout např. EasyPHP a začít tvořit.

Zpátky na začátek: chceš mít přehled o tom, co jsi kdy a kde koupil? Nebo přehled všech bankovek z nějaké oblasti a v něm si zaškrtávat, co už máš, a dělat si u toho poznámky? Chceš si tam nahrávat i skeny? Budou ti stačit přednastavené kategorie nebo chceš svoje vlastní (a ve své vlastní struktuře). Atd. atd. Podle toho vybírej - možná dojdeš opravdu k tomu, že Excel stačí. Zvlášť, když se začneš vrtat v jeho mírně pokročilejších funkcích (filtrování v tabulkách, podmíněné formátování atd.).
Registrovaný uživatel
také jsem toho názoru, že Excel stačí...(když se s ním trochu umí) :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Dracek napsal
také jsem toho názoru, že Excel stačí...(když se s ním trochu umí) :)


no právě :D
nerad bych někoho podceňoval, ale tipuju, že tak 80% lidí tady by v něm neumělo napsat ani triviální rovnici např. pro prutovou soustavu, natož pak nějaký třídění dat ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 15. 11. 2011, 22:35. »
Moderátor
mne postacuje chybenka vo worde a mam vystarane...
_______________
Registrovaný uživatel
mike - víš, jak vypadají obrázky bankovek v soutěži po odtajnění na sb...... . tak to mám dělaný v powerpointu. Přes víkend jsem si shodou okolností pohrával a celou sbírku jsem překopal. Nyní to mám v PDF a funguje přesně jako PDF Picka. první 4 stránky mám seznam států a k nim přiřazené stránky, které ve vyhledávači fungují jak mají.... Má to ale háček ..... 1926 stránek a 580 Mb !!!
Ale jinak šupa, jen zapnu PC, mrknu na stát, zadám stránku, prolistuji a hned vím, zda danou bankovku mám, či ne. Jinak na stránce mám rub a líc + nominál a měnu, rok vydání a katalogové řazení dle Picka a edice ....
vzorek :

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Koiko Tomio v 16. 11. 2011, 7:32. »
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
Dracek napsal
také jsem toho názoru, že Excel stačí...(když se s ním trochu umí) :)


no právě :D
nerad bych někoho podceňoval, ale tipuju, že tak 80% lidí tady by v něm neumělo napsat ani triviální rovnici např. pro prutovou soustavu, natož pak nějaký třídění dat ;)

Šenfi, pokud někdo chce, tak to jde. Víš, že já jsem antitalent a likvidátor notebooků, jen kolem projdu a radši se rozbije, nebo chytne virus :lol: , ale ted vážně, já si kvůli tomu koupil bibli na office a co potřebuji, to si udělám, je to jen o tom chtít.....
Registrovaný uživatel
Dekuji vsem : ja chtel uplne normalni program kde dam fotku me
bankovky,rok,serii,stat a to mi staci .
nejsem expert na pocitace,ale snazim se kdyz mi o neco jde,takze se urcite naucim,Takze ted jsem koukal na ten exel a to bych moch zvladnout ;) ,akorat tam budu muset zmensit velikost fota bankovky.,ale jinak to jde.
Jeste jednou dekuji vsem :) ;)
Registrovaný uživatel
to koiko : diky ten program je dobry ,ale na ten asi nemam ;) ,ja bych s nim zablokoval urcite mlade celej pocitac , jsem na tom podobne jak Ty :) ,kolem neceho projdu a uz je to rozbity :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Dobry den, znate nejaky program na katalog minci a i bankovek. Nejlepe zdarma ke stazení.

Nasel jsem sice : http://www.pteranodonsoft.cz/ tam je sice ke stazení demo verze ale nejak mi to nejede a hlasi chybu.


Predem dekuji za odpoved

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » program na domaci serazovani bankovek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1