Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nápovědy a návody » program

Vykupminci.cz
Numisargo

program

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
ahoj všem, máte někdo zkušenost s tímto programem? nebo co používáte/jak pracujete se sbírkou? díky za pomoc, zkušenosti, postřehy.

http://aukro.cz/numismatist-s-safe-program-pro-numismatiky-i2573936840.html
Registrovaný uživatel
Vypadá to zajímavě, ale osobně na správu sbírky využívám Excel. V jednom listu mám databázi mincí, kde každý řádek je jedna mince. Abych to nemusel pořád vyplňovat ručně, tak mám vytvořený makro, které mi po výběru typu mince předvyplní některé hodnoty. Na dalším listu mám různé statistiky (celková nákupní cena, průměrná cena mince, nejnověji koupená mince, ...). Jediná nevýhoda je, že se do toho nedají vkládat fotky jednotlivých mincí.
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
Registrovaný uživatel
už mám asi 1/2 roku staženou zkušební verzi - http://www.hobbykeeper.com/cz/safe.html
a ještě jsem na to nešáhl :-(. Zkuste si ji stáhnout a uvidíte, zda vám bude vyhovovat. Ta cena se mi nezdá vysoká. Evidenci v xls taky vedu, ale chybí mi databáze věcí, které nevlastním.
Moderátor
Voloda16 - zakoupil jsem ho na jare, postupne tam sbirku vkladam (musim hlavne dodelat fotky) a jsem s nim spokojeny. Parametry ktere tam chci mit si mohu vybrat ze siroke nabidky, vyhledavani treba podle panovnika, mincovny, nominalu atd. neni problem, vkladani fotek je take v pohode. Skoda jen ze cesky preklad nedotahli uplne do konce, nekolik vedlejsich hesel zustalo v rustine.
Registrovaný uživatel
no mě jde právě o to, že to není moc drahé, tak chci zjistit, zda je to praktické a dá se to skutečně výhodně používat.
osobně zatím jedu také excel. udělal jsem si přehled zatím jen toho co sbírám, rád bych udělal celou dobu existence českého státu. psal jsem autorovi z http://www.richtera.cz/numismatics/ žel neodepsal mi, co vše by z jeho stránek šlo použít, takže jsem si do excelu zkopíroval jen info, co je běžně dostupné (abych to nemusel přepisovat třeba z katalogu).
zkusím tedy tu zkušební verzi, taho, kučera, díky za info
Registrovaný uživatel
také jsem si to na jaře pořídil a vcelku spokojenost. sice nějaké připomínky k vylepšení bych měl, ale podle toho českého zástupce ruského tvůrce, chce připomínkám naslouchat a zapracovat je v dalších verzích, takže program se patrně stále vyvíjí a zdokonaluje
Registrovaný uživatel
Já si myslím, že pro osobní potřebu můžete použít jakékoli údaje od kohokoli. Jestli se mýlím, rád se nechám poučit.
Registrovaný uživatel
taho napsal
Já si myslím, že pro osobní potřebu můžete použít jakékoli údaje od kohokoli. Jestli se mýlím, rád se nechám poučit.


to asi jo, ale tuším kolik s tím bylo práce. tak jsem se radši zeptal. a ono, kdybychom to brali do důsledku, osobní potřeba je i prodej přebytku? :D
Moderátor
Voloda16 napsal
...osobně zatím jedu také excel. udělal jsem si přehled zatím jen toho co sbírám, rád bych udělal celou dobu existence českého státu. psal jsem autorovi z http://www.richtera.cz/numismatics/ žel neodepsal mi, co vše by z jeho stránek šlo použít, takže jsem si do excelu zkopíroval jen info, co je běžně dostupné (abych to nemusel přepisovat třeba z katalogu)...


omlouvam se, mail mi prisel 22. 6., nejak jsem byl zrovna zaneprazdnen a nepochopil jsem dotaz, odpoved jsem odkladal, az jsem na to proste zapomnel...

na webu mam ikonku s licenci: Obrázek vložený uživatelem, cimz je jasne dano, jak s moji praci nakladat - navic pro osobni potrebu si s tim muze kazdy delat co chce (to nikdo stejne neohlida). pokud to chce nekde zverejnit (na webu), byt upravene ci doplnene, je slusnosti uvest zdroj (coz ne vzdy vsichni dodrzuji)

mozne take je, pokud to je neco uzitecneho ci zajimaveho, zverejneni u mne na webu (pokud dotycny nema svuj)
Registrovaný uživatel
aha, ok, super. ten program mi přijde dost neforemní, tak zatím zůstanu u excelu a budu u vás čerpat dál inspiraci :)
Moderátor
jen bych upozornil, ze moje prvni verze excelu byla celkem nesikovna, lepsi je si udelat definovane seznamy a pak vyuzivat filtry etc. obrazky lze do excelu vlozit odkazem a mit je v adresari.

mam to ozkousene, ale bohuzel moje casove moznosti mi nedovoluji to predelat.

zkratka je docela dobre si to predem promyslet.

kdyz pak chci nekomu poslat napr. seznam prebytku, ale nechci, aby mel informace o puvodu minci (napr. uvedena jmena mych pratel ci pribuznych), proste tento sloupec umazu a poslu jen, co je treba. prip. vyexportuji do pdf.

programy jako takove jsou vec dobra a urcite nabizeji spousty moznosti, ktere excel nenabidne. bohuzel uz se mi nekolikrat stalo, ze napr. programy, ktere byly uzitecne a zdarma se casem staly placenymi nebo se prestaly vyvijet s novym systemem. u excelu lze doufat, ze toto nehrozi a navic existuje moznost prevodu do formatu citelneho na jakekoliv platforme.
Registrovaný uživatel
oliver napsal
programy jako takove jsou vec dobra a urcite nabizeji spousty moznosti, ktere excel nenabidne. bohuzel uz se mi nekolikrat stalo, ze napr. programy, ktere byly uzitecne a zdarma se casem staly placenymi nebo se prestaly vyvijet s novym systemem. u excelu lze doufat, ze toto nehrozi a navic existuje moznost prevodu do formatu citelneho na jakekoliv platforme.


Hmm, ten Excel máš taky koupený nebo zadarmo? ;-)

Lidi přestaňte fňukat, že se nějaký free SW stane po určité době placený, je to jeden z možných směrů vývoje. Další je třeba stagnace a pak zánik.
Moderátor
Sice nevim, co te to ma co zajimat a co te vede k takovemu dotazu na tomto miste, ale software mam legalni. A to jak system, tak zminene MS Office, plnou verzi. Zajima te jeste neco? 8)

Nemyslim, ze tu nekdo fnuka, ale muj nazor je ten, ze existuje rada reseni, ktera jsou zadarmo a kvalitni. A to, ze neco stoji penize nemusi byt ani zdaleka zarukou kvality. Navic si myslim, ze by mnohem lepsi, nez nepruhledne softwary tuto funkci zvladly nejake slusne upravene databazove systemy. Jakto, ze je zadarmo napr. tak dobry software jako napr. Picasa?

Ano, i za Excel se musi (resp. muselo) platit, ale myslim, ze tvurci pochopili, ze tudy cesta nevede a je k dispozici verze zdarma (s reklamnim pruhem):

http://www.zive.cz/clanky/microsoft-office-2010-starter-zdarma-ale-s-reklamou/sc-3-a-149177/default.aspx

Navic, s Excelem muzu delat vic veci a ne jen jednu, takze byt neni zrovna levny, tak poslouzi.
Registrovaný uživatel
Voloda16 napsal
ahoj všem, máte někdo zkušenost s tímto programem? nebo co používáte/jak pracujete se sbírkou? díky za pomoc, zkušenosti, postřehy.

http://aukro.cz/numismatist-s-safe-program-pro-numismatiky-i2573936840.html


Podle mne neexituje nic lepšího. Jediný zádhel, je, že bychom měli společnýma silama naplnit databází a pak už je to jen legrace. nenašel jsem funkci, kterou program neumí.
Jirka

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Nápovědy a návody » program

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1