Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » PROOF alebo BG

Vykupminci.cz
Numisargo

PROOF alebo BG

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
chcel by som vedieť aký je rozdiel medzi mincou proof a bg?
ako ich odlíšim.
Registrovaný uživatel
http://www.sberatel.com/mince/zachovalosti
_______________
Le Corbusier: „Buď tím, kým jsi“
Registrovaný uživatel
zdravim ve spolek
mam maly dotaz,v mincich se vubec nevyznam,ale obcas to tady sleduji a i aukro.
A zaujalo me to v nadpise Mince Proof a treba Velke Losiny se prodaly za cca 160t.
Bydlim tu kousek ., Muze mi nekdo vysvetlit co to znamena to PROOF a proc tyto mince s timto oznacenim jsou tak drahe.?
dekuji za pripadne odpovedi
Moderátor
PROOF mince jsou razeny specialnimi lestenymi razidly, takze vysledny mincovni obraz je efektni, s velmi kontrastnimi lesklymi a matnymi plochami. Takove mince by se nikdy nemely vytahovat z obalu, jakykoliv dotek prstu na nich zanechava velmi spatne odstranitelne (pokud vubec) stopy.
Cena je dana jednak cenou zlata, ale vice limitovanym nakladem a hlavne spekulacemi - malokdo tohle opravdu sbira, ale hezky se s tim obchoduje, takze cenu zveda hlavne samotne ocekavani rustu cen techto minci. Nicmene tech 160k u 2 500 Kc Velke Losiny asi bude preklep, ne? To by nekdo musel utect z psychiatricke lecebny, aby zaplatil takovou castku :)
Registrovaný uživatel
to trenzor: dekuji za vysvetleni :-) super
me se zda ze to tady prodaval Trava na aukru,ale nejsem si jist na 100% , vim ze to bylo na aukru a koukal jsem na to jak péro, zajimalo mne to , protoze bydlim kousek
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
...Takove mince by se nikdy nemely vytahovat z obalu, jakykoliv dotek prstu na nich zanechava velmi spatne odstranitelne (pokud vubec) stopy.
....... malokdo tohle opravdu sbira...

Já osobně to vůbec za mince nepovažuji, nikdy nebyly určeny k používání a podle mne to je něco mezi pamětní medailí a upomínkovým předmětem určeným výhradně k vylákání peněz z lidí kteří mají rádi lesklé kovové věci.
:evil:
Moderátor
No jsou smenitelne u CNB za nominalni hodnotu a jsou oficialne vydane, to jsou jedine duvody, proc jsem pouzil slovo mince :lol:
Moderátor
160tis to urcite nebylo za jednu minci,ale za celou sadu tedy 10ks

mike-p74 napsal
to trenzor: dekuji za vysvetleni :-) super
me se zda ze to tady prodaval Trava na aukru,ale nejsem si jist na 100% , vim ze to bylo na aukru a koukal jsem na to jak péro, zajimalo mne to , protoze bydlim kousek
Registrovaný uživatel
Musím říct, že znám opravdu mnoho lidí kteří zlaté mince z ČNB opravdu sbírají, nejen s nimi obchodují. Je to zajímavý koníček který se velmi dobře zhodnocuje. Nicméně to nebude nic pro lidi co striktně oddělují koníčka a investici.
_______________
Jan Brabec - www.goldcoins.cz
Moderátor
Neříkám, že to nikdo nesbírá, ale podle prodeje mincí v následujích měsících nebo několika málo letech jde minimálně o polovinu nákladu, co se koupí jen kvůli spekulacím. A to je tady ještě celkem početná skupina důchodců, kteří vrazí do mince poslední peníze, "aby pro vnoučky něco zbylo, až tady nebudu...". Nad čímž protáčím oči v sloup, ale v případě zlata v b.k. je to poměrně rozumná investice.
Jinak není nic příjemného, když člověk potřebuje shlédnout mince, které budou na aukci a stojí před ním fronta lidí, kteří nevypadají na sběratele ani omylem, všichni chtějí tyhle mince které zrovna dorazily do obchodu a někteří se rozčilují, že si nemůžou koupit 5 najednou..
Registrovaný uživatel
Spekulantů se dá najít mnoho u jakéhokoli sběratelství. Určité numismatiky se to snaží odfiltrovat, ale velmi nevhodným způsobem. Já měl například objednané dvě zlaté mince z poslední emise a přišel mi email, že se zavádí plošný příděl jedné zlaté mince pro každého. Tahle praktika donutí mnoho zákazníků kupovat si mince od spekulantů co s nimi hned po emisi vtrhnou na aukro.
_______________
Jan Brabec - www.goldcoins.cz
Moderátor
Já myslím, že nikdo nikoho nenutí, aby něco kupoval :)
Registrovaný uživatel
Samozřejmě, ale víte jak jsem to myslel.
_______________
Jan Brabec - www.goldcoins.cz
Moderátor
Jistě, ale myslím si, že spekulantům daleko lépe nahraje neomezený prodej, než prodej omezený na 1 ks pro jednoho člověka... ostatně vy máte záložní sbírku, že musíte kupovat po dvou kusech?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » PROOF alebo BG

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1