Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Prosba o identifikaci mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosba o identifikaci mincí

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Prosím, mohl by mi někdo pomoci s určením těchto dvou mincí? Jedná se o kopané mince, v horším stavu. Jedna středověká a jedna válečná. U středověkého penizku nemám vůbec ponětí a ten desetifenik jsem zkoušel hledat v německém katalogu, ale nenašel jsem ho tam. Tak snad nějaká nouzovka? Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To první vypadá jako Turecko, akče nebo para, ale to musí kouknout arabista, to druhé je nouzovka ghetta Lodž, Litzmanstadt, myslím vzácné, ale že by se to dalou nás vykopat ze země?
Registrovaný uživatel
Tady je odkaz, má to být ražené z magnesia,
https://www.ma-shops.de/shops/search.php?searchstr=Getto+Litzmannstadt+10+Pfennig+1942
Registrovaný uživatel
Mince z magnesia? To slyším poprvé
Registrovaný uživatel
Nouzový kov, v Lodži z něho dělali i 10 marky, je to ošklivé, černé a hodně zoxidované.
Registrovaný uživatel
Abych pravdu řekl, když jste se zmínil, že je to vzácná mince, ještě navíc ražená v Polsku, tak začínám mít podezření, že to bude nějaké falsum. V minulosti už jsem kopnul např. 2x prsten SS a a ani jeden nebyl originál.
Registrovaný uživatel
petr1596 napsal
.. to druhé je nouzovka ghetta Lodž, Litzmanstadt, myslím vzácné, ale že by se to dalou nás vykopat ze země?


Proč ne, když to ztratil nějaký roztržitý sběratel.. :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Prosba o identifikaci mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1