Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Prosba o literaturu

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosba o literaturu

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny a mám velkou prosbu. Sháním několik obtížně dostupných titulů - nejlépe v PDF podobě:

KOCH B. (1994): Corpus nummorum Austriacorum. Bd. 1., Mittelalter - verfasst und zusammengestellt. Kunsthistorisches Museum Wien, 424 str.

MOSER H., TURSKY H. (1977): Die Münzstätte Hall in Tirol 1477-1665. Verlag Dr. Rudolf Erhard, Rum bei Innsbruck, 372 str.

MOSER H., TURSKY H. (1981): Die Münzstätte Hall in Tirol 1665-1809. Verlag Dr. Rudolf Erhard, Rum bei Innsbruck, 280 str.

CASTELIN K. (1953): Česká drobná mince doby předhusitské a husitské 1300 - 1471. Nakladatelství Československé akademie věd, 292 s.

CASTELIN K. (1960): O chronologii pražských grošů Jana Lucemburského. Numismatický sborník, 6, 129 - 167.

HÁNA J. (1998 ) : Rubní značky pražských grošů. Nákladem vlastním, 55 str.

HÁNA J. (2003): Pražské groše Václava IV. z let 1378 - 1419. Plzeň: Vlastivědné muzeum dr. Karla Hostaše muzeum v Klatovech, 189 s.

PINTA V. (1972): Dvoustranný haléř s českým lvem a orlicí (1350 – 1384), Numismatické listy, 27, s. 83 – 87.

Oplátkou nabízím - také v PDF:

Čermák - O českých penězích do r. 1526
Fiala - České denáry
Gregor - Haléře Ludvíka Jagellonského
Hampl - Nálezy husitských flútků v JZ Čechách
Hána - Obrazová analogie na mincích (mince se lvem a čtyřrázem)
Hána - Západo- a jihočeská mincovní privilegia (kruhové mince se lvem)
Hanibal, Novák - Malé groše
Hásková - Česká mince v době románské
Hásková - Chebské mince 12 - 13 století
Hásková - Pražské groše 1300 - 1526
Hásková - Pražské groše z let 1471 - 1526
Chvojka - Pražské groše Ferdinanda I.
Smolík - Denary Boleslava I, Boleslava II, Boleslava III a Vladivoje
Smolík - Pražské groše a jejich díly - 1300-1547
Smolík, Castelin, Pánek - Pražské groše a jejich díly - 1300-1547 (vyd. 1971)
Šafář - Zhořelecké haléře
Šmerda - Denáry české a moravské
Teisinger - Leopold I. Trojníky podle ročníků a variant
Veselý - Bílé peníze Ferdinanda I.

Předem moc díky!!!!
Registrovaný uživatel
č. 1,4,6,7, se ukazuje na aukru, takže stačí sledovat a zakoupit...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Chlapci drazí, někam jsem velmi důkladně založil MB s novým Pintou na K.IV., nemá někdo k dispozici scan, než ho zase najdu? Už jsem rozebral celou pracovnu... :'(
Registrovaný uživatel
Gandy_II - napiš mi na mail.... richter.peter@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Gandy mě můžeš psát také.... waluigiczechovski@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Pánové víte, že reagujete na rok starou věc :D
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
LukeH2O napsal
Pánové víte, že reagujete na rok starou věc :D

:shock: .................................................. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Oj (teď já být opět za blbce...) :'(
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
to Dracek: v pohode , nejses kousavej , tentokrat ses na mne hodnej ;) , mas pravdu sbiram ceske bankovky,ohledne toho FJI , libi se mi tyto mince(obdobi habsburku,ale nejvice mince FJI),nepoustim se do sbirani,vim ze je to mozna vice financne narocne,Zajimam se o to protoze chci do budoucna rozsirit me obzory tak zacinam u minci(FJI),ted si procitam pouze literaturu a zjistuji vse co k temu patri,takze i ceny techto minci.


Nechci Vám brát iluze, ale z cenových katalogů se moc seriozních informací nedozvíte. Stačí se například podívat do dvou katalogů a budete překvapen, jak se od sebe liší.
Pokud máte zájem o cenovou problematiku tohoto období, pak stačí abyste navštívil jakoukoli burzu a zde se dozvíte tržní ceny běžných mincí. Pokud se budete chtít dozvědět i cenové hladiny těch sběratelsky zajímavějších, pak stačí sledovat aukční nabídky a výsledky. Na netu jsou všechny relevantní informace, které potřebujete k tomu, abyste získal přehled o skutečných tržních cenách, které jsou primární, protože je budete muset platit při případném nákupu. Katalogové ceny je pouze subjektivní názor autora, který se může být od skutečnosti hodně vzdálen.
Proto moje rada závěrem zní: Vytvořte si svůj katalog, který bude vycházet ze skutečných nálad trhu a vyvarujte se teoriím, založeným v některých případech na neseriozních závěrech.
Dnes Vám každý obchodník řekne, že by kupoval zajímavější mince FJI i za 130 % Novotného katalogu a ještě by na tom v některých případech nehorázně vydělal.
Dalším hlediskem je i fakt, že vzácnější ražby jsou v katalogu ohodnoceny cenou záliby, tedy termínem, který začátečníkovi nic neřekne. Proto i zde musíte hledat výskyt a ceny na trhu.
Atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Prosba o literaturu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1