Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Prosba o odhad ceny a doplnění autora

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosba o odhad ceny a doplnění autora

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Přeji hezký den,
z dědictví po mamince mi zbyly nějaké obrazy ještě po jejím otci. Chci je prodat ale nejsem rozhodně znalec ))) Poradí někdo?
První je František Horký, 3 obrazy olej na lepence, rozměry 42x34, 40x30, 50x35, další obraz je signován F.S., olej na plátně rozměr 65x50, poslední obraz (4 x foto) je signován nečitelně, něco jako Sedláček ale to nesedí k tomu co tvořil. Obraz je datován 1917.Olej na lepence, rozměr 100x70.
Díky všem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
gabo1964 napsal
Přeji hezký den,
z dědictví po mamince mi zbyly nějaké obrazy ještě po jejím otci. Chci je prodat ale nejsem rozhodně znalec ))) Poradí někdo?


Moja rada znie nepredávať.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
já bych měl možná zájem o ty obrazy od Františka Horkého. Neudělal byste, prosím, pro mě lepší fotky v maximální velikosti dělané na denním světle bez blesku a dokonale ostré? Pokud ano, můžete mi je poslat na můj e-mail: sergenubret@seznam.cz
Děkuji.
Moderátor
Malíř František Horký se vyskytuje ve dvou personách... :P
Ten "uznávanější" se narodil v r. 1879 a jeho práce (olejomalby) se většinou pohybují v řádu tisíců Kč, byť před pár měsíci prodali jednoho v Dorotheu i za 11 000 Kč. Ovšem, nepřeceňoval bych to a navíc byl i o fous větší než ty Vaše obrazy.
Druhý František Horký je narozený v r. 1907, je méně známý a cenově v nižších tisících Kč.

O obou dalších "Vašich" malířích se nedá seriózně bavit, nejsou-li dodány detaily signatur...
Registrovaný uživatel
Díky za rychlost a snahu. Nová fota a detaily podpisů dodám, jen až se dostanu domů a za světla ))))))
Ještě jednou díky.
Registrovaný uživatel
Přeji hezký den,
z dědictví po mamince mi zbyly nějaké obrazy ještě po jejím otci. Chci je prodat ale nejsem rozhodně znalec ))) Poradí někdo?
První jsou František Horký, 4 obrazy olej na lepence, rozměry 42x34, 40x30, 50x35,60x50 další obraz je signován F.S., olej na plátně rozměr 65x50, dalšíí obraz je signován nečitelně, něco jako Sedláček ale to nesedí k tomu co tvořil. Obraz je datován 1917.Olej na lepence, rozměr 100x70,další je olej na lepence 50x36 signován PR, poslední olej na lepence 45x30 signován LR, dva obrazy mají (viz foto) zřejmě aukční čísla, možná Topičova galerie ale nevím a záznamy zřejmě už neexistují.

Díky všem

Slíbená lepší fota následují, jen co se mi je podaří nahrát ))))
Registrovaný uživatel
fota

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podpis na obraze se 4 břízkami a zataženou oblohou připomíná Václava Steina až na to, že tam měl zpravidla i V. (jako zkratku od Václava)
Moderátor
Serge Nubret napsal
Podpis na obraze se 4 břízkami a zataženou oblohou připomíná Václava Steina až na to, že tam měl zpravidla i V. (jako zkratku od Václava)


Podle mě to je on. Ten náznak toho "V" tam na začátku je...
Jinak, cenově to spadá do oblasti vyšších tisíců Kč.
Registrovaný uživatel
Díky moc. Ostatní nelze určit? Poradíte mi kontakt na nějakého odhadce, nejlépe v okolí Prahy (Kladno, Slaný)
Registrovaný uživatel
Opravdu nikdo neporadí někoho, kdo by pomohl určit zbylé obrazy? Prosím, prosím )))
Serge Nubret napsal
Podpis na obraze se 4 břízkami a zataženou oblohou připomíná Václava Steina až na to, že tam měl zpravidla i V. (jako zkratku od Václava)
Registrovaný uživatel
Nic neuspechejte,vsechny ty obrazy jsou kvalitni a zcela urcite za ne dostanete pri trochu trpelivosti i kvalitni
penize,zkuste to u pana Rybare ,ma nekolikrat aukce v Praze a Brne,ale jmeno toho aukcniho domu jsem zapomel neco s ART,ale jak jsem rekl..
Registrovaný uživatel
Po pravdě, nejde ani tak o peníze, jako že mi štve, že u tří obrazů nevím autora )) a nikde podpis nemohu najít. A díky moc za radu, zřejmě je to 1. Art consulting a Topicum salon. Ještě jednou díky
Maxmilian napsal
Nic neuspechejte,vsechny ty obrazy jsou kvalitni a zcela urcite za ne dostanete pri trochu trpelivosti i kvalitni
penize,zkuste to u pana Rybare ,ma nekolikrat aukce v Praze a Brne,ale jmeno toho aukcniho domu jsem zapomel neco s ART,ale jak jsem rekl..
Moderátor
Maxmilian napsal
Nic neuspechejte,vsechny ty obrazy jsou kvalitni a zcela urcite za ne dostanete pri trochu trpelivosti i kvalitni
penize,zkuste to u pana Rybare ,ma nekolikrat aukce v Praze a Brne,ale jmeno toho aukcniho domu jsem zapomel neco s ART,ale jak jsem rekl..


Maxmiliane, jste velký optimista... :D Myslím, že s výše uvedenou kolekcí (nic ve zlém) budou v 1. Art Consulting hodně rychle hotoví. Tedy, jestli vůbec začnou...
Registrovaný uživatel
Ten Wjem mě prostě nepotěší! :mrgreen: ale je prima, že alespoň řeknete jak to je. Prima parta tady (skro všichni, chi) asi sem občas zajdu jen tak počíst :)
Wjem napsal
Maxmilian napsal
Nic neuspechejte,vsechny ty obrazy jsou kvalitni a zcela urcite za ne dostanete pri trochu trpelivosti i kvalitni
penize,zkuste to u pana Rybare ,ma nekolikrat aukce v Praze a Brne,ale jmeno toho aukcniho domu jsem zapomel neco s ART,ale jak jsem rekl..


Maxmiliane, jste velký optimista... :D Myslím, že s výše uvedenou kolekcí (nic ve zlém) budou v 1. Art Consulting hodně rychle hotoví. Tedy, jestli vůbec začnou...
Registrovaný uživatel
:( No mne se docela libila ta Praha s Karlovym mostem,trosku jako by to maloval
Bouda Cyril,ale proc se ozyvam,jsem zase po dlouhe dobe doma,operovana achylovka,kulturni svet se otrese,uz si brousim stetce,galerie a umelecti scouti
budou mit neklidny spanek a ceny obrazu se zriti do hlubokych minusu... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
treba jako neco podobneho z moji ranne tvorby.... :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Maxmilian napsal
treba jako neco podobneho z moji ranne tvorby.... :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



Nóóó, to je moc hezký, takhle se umělecky "votírat" o Lhotáka 8) :twisted: :P Na Rafaela či Tiziana by sis netrouf, parde :D
Moderátor
[quote=gabo1964]
Ten Wjem mě prostě nepotěší! :mrgreen: ale je prima, že alespoň řeknete jak to je. Prima parta tady (skro všichni, chi) asi sem občas zajdu jen tak počíst :)


Ještě kontrolní otázka... Z jakých majetkových poměrů pocházel Váš dědeček, případně pradědeček? Jestli to byl prvorepublikový "zazobanec", možná by stálo za to ještě některé z uvedených děl prověřit...[/quote=gabo1964]
Registrovaný uživatel
Tak to je vrchol,ocenovat umelecka dila podle rodokmenu... :D :lol: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
JJ, něco takového byl, řezník jeden ))))
Wjem napsal
[quote=gabo1964]
Ten Wjem mě prostě nepotěší! :mrgreen: ale je prima, že alespoň řeknete jak to je. Prima parta tady (skro všichni, chi) asi sem občas zajdu jen tak počíst :)


Ještě kontrolní otázka... Z jakých majetkových poměrů pocházel Váš dědeček, případně pradědeček? Jestli to byl prvorepublikový "zazobanec", možná by stálo za to ještě některé z uvedených děl prověřit...
[/quote=Wjem]
Registrovaný uživatel
Jako bych to slyšel: Ten Picasso je moc malý, maximálně půl kila vepřového... :mrgreen:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Snad ne přímo velkouzenář? :P Aneb, nač troškařit... No, zbyde-li čas, jedno či dvě dílka z daného souboru ještě podrobím přísnějšímu znaleckému pohledu :D

gabo1964 napsal
JJ, něco takového byl, řezník jeden ))))
Wjem napsal
[quote=gabo1964]
Ten Wjem mě prostě nepotěší! :mrgreen: ale je prima, že alespoň řeknete jak to je. Prima parta tady (skro všichni, chi) asi sem občas zajdu jen tak počíst :)


Ještě kontrolní otázka... Z jakých majetkových poměrů pocházel Váš dědeček, případně pradědeček? Jestli to byl prvorepublikový "zazobanec", možná by stálo za to ještě některé z uvedených děl prověřit...
[/quote=gabo1964]
Registrovaný uživatel
Přeji hezký den, potřeboval bych ještě naposledy poradit. První obraz je signován písmeny, něco jako VBM nebo NBM. Druhý obráz je z druhé strany podepsán něco jako Sigmund. Hodný Wjem mi určo pomůže ))))))

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Poradil by si někdo s touto signaturou ? Můýe se jednat o Františka Tavíka Šimona ? Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Umění - obrazy » Prosba o odhad ceny a doplnění autora

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1