Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Prosba s urcenim mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosba s urcenim mince

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
poprosim vas s urcenim tohto prazskeho grosa, tiez sa chcem opytat, ci minca je uz po smrti, popripadne vhodna uz len na darovanie, alebo uz ani to nie....... dakujem:)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pražský groš Václava IV. Bohužel je stav moc špatný, viděl jsem teď prodávat na stole na aukci Čns Praha po 30 korunách podobné stavy.
Registrovaný uživatel
dakujem, tusil som to
Registrovaný uživatel
janpeter ; vymením za poľský groš. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
tak mi posli fotku: rybarmartin1@gmail.com
Moderátor
Za poľský groš? :shock: Možno tak aktuálne platný... 8)
Registrovaný uživatel
a este vas poprosim s urcenim tohto koliecka,misensky gros, ale panovnik?
dik:)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
fridrich, ale presun se do sekce s misenaky, ju?
Registrovaný uživatel
sorry, to som prehliadol(uz to tam asi nema zmysel davat), dik
Moderátor
no mozna ma, mohla se napr. urcit mincovna (resp. sis ji mohl na zaklade tam uz vlozenych prispevku urcit, stejne jako presne panovnika). mincovnu udava ten dvojity krizek.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, nemohl by mi někdo prosím pomoci s určením těchto dvou grošů? U prvního bych velmi laicky odhadl Karla IV, ale...
Vaši kolegové mi na ohodnocení laskavě odhadli jejich cenu na 250-400 Kč za kus.
Předem děkuji Darin

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vlasidlav Jagelonskej a Karel IV
Registrovaný uživatel
Ten Vladislav je klasika typ IX. nebo X. (nejsem si z těch bídných fotek jistý, jestli má lev v tlamě jazyk nebo ne), což jsou jedny z nejběžnějších typů, navíc ten avers není zrovna moc pěkně vyražený, takže do těch 400,- se dá sehnat.

Karel bude II. nebo III. typ, nemám teď čas to zjišťovat, ale důležitá místa nejsou vyražena, takže také žádná sláva ...
Registrovaný uživatel
Výborně, děkuji moc. Takže první zleva Vladislav a druhý Karel IV...
Super! Ještě jednou děkuji. Darin
Registrovaný uživatel
zdravim priatelia, nechce, zakladat nove vlakno tak to pridavam sem. Prosim o urcenie prip. ocenenie tohto prazskeho grosa. Tejto oblasti sa nevenujem a kamarat ma poprosil o urcenie. foto zial lepsie nemam:(

dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Karel IV. (Pinta III.a/1), cena +-200 czk
Registrovaný uživatel
To ocenění beru zpět, nechci aby mě tady zase sekýroval kdejaký obchodníček či překupníček, že schválně snižuju ceny.

Ale na druhou stranu upřímně, osobně bych za tenhle okrojek nedal ani ty dvě kila ;)
Registrovaný uživatel
také bych těch 200 nedal...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Ja by som teda dve kilá za tento groš rozhodne dal. Nie je to žiadna rarita ani žiadna sláva, ale minca má slušnú korunu, takmer kompletný vnútorný opis na averze a veľmi slušného leva. Uznávam že je tu veľmi veľa fajnšmekrov pre ktorých je toto šrot lebo majú v zbierkach suprové kusy, ale na tomto groši nie je nič zlé a rozhodne ho nepovažujem za šrot. Je to celkom pekná a zdravá minca, za dvesko korún? Všetkými desiatimi.
Registrovaný uživatel
No jo, ale ty máš doma tvrdou měnu, dnes kbéčko prodává euro za 29,75 /po včech poplatcích/
Registrovaný uživatel
Vnější opis je nečitelný, groš je navíc až příliš okrojený a k tomu je velmi zle vyčištěný.
Moderátor
Tvoj názor samozrejme rešpektujem a takisto vidím nedostatky na tej minci, ale za dve kilá? Žarty bokom.
Registrovaný uživatel
Tak je vidět že můj názor moc nerespektuješ, když tvrdíš že se jedná o žert :)
Registrovaný uživatel
Tuto minci si může koupit maximálně laik co bude mít radost, že má starou minci, ale pro sběratele mincí jako běžný typ je do sbírky spíše nevhodná.
Bohužel i já znám pár sběratelů z Čech i Slovenska, co sbírají každý šrot, hlavně že moc nestojí, ale pak je to také vidět na "sbírce" osoupaných těžko čitelných koleček(nemluvě o tom, když se to pak snaží nejednou horko těžko v případě potřeby prodat).
Jednou k jedné kníze(tuším Jak sbírat mince) autor pravdivě napsal, že "Z takové sbírky by se zaradoval leda kovošrot"...
I když bych ctil, ať si každý sbírá co chce, na stavu věci to moc nemění.
Nechci říci, že je nutné mít vše ve sbírce do stavu 1/1 a nelze zařadit horší minci(to dnes asi mimo průřezové sbírky ani s běžným příjmem nelze), ale špatná kvalita by neměla být minimálně u běžných a dostupných mincí(případně častých typů).
Tedy bez žertů, za 200Kč bych ji nechtěl! :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Podle mně jsou všechny ty dotazy na oceňování mincí stejně nesmysl. Připomíná mi to “Známky za uměleckou hodnotu” v krasobruslení.
Každý má jiný názor, jiné možnosti nákupu a jiné možnosti finanční. Každá mince má takovou hodnotu, kolik je někdo v danou chvíli ochoten za ni dát.
V jiný den a na jiném místě to může být třeba trojnásobek nebo polovina.
Co se tohoto konkrétního Groše týká, já bych ho také nechtěl ale domnívám se minimálně 200 cenu má :D ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Pražské groše » Prosba s urcenim mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1