Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Prosba s urcenim mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosba s urcenim mince

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Exchange v Praze prodává dnes 27,90 bez poplatků. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
petr1596 napsal
No jo, ale ty máš doma tvrdou měnu, dnes kbéčko prodává euro za 29,75 /po včech poplatcích/
Moderátor
Hurley napsal
Tak je vidět že můj názor moc nerespektuješ, když tvrdíš že se jedná o žert :)


Neblázni chlape. :) Ja rešpektujem tvoj názor, viem veľmi dobre že pražákom rozumieš. Ja som takisto napísal len svoj názor, súhlasím s turtlem v tom zmysle, že dišputy ohľadom ceny mincí majú svoje úskalia. Takisto netvrdím že by túto mincu mal silnú potrebu zaradiť do svojej zbierky dlhoročný zberateľ, ale som si istý že keby bol tento groš ponúkaný na Aukre, určite by urobil viac ako 200,-Kč. Ja osobne by som tú mincu za dve kilá vzal, len tak pre radosť, tá minca na mňa vôbec nepôsobí zle. Možno som len príliš tolerantný, ale ak by som tú mincu niekomu chcel darovať, tak dve kilá by mi prišli skutočne ako dobrá investícia. Veď čo už dnes za dve kilá kúpiš, že áno...
Registrovaný uživatel
Milý Garfilde, u nás na dědině Exchange nemáme, maximálně KB a Spořku, takže jedeme v jiných cenách než by pražský kluci...
Registrovaný uživatel
Já myslím, že je vše v pořádku ;) Víc hlav, víc názorů. Věcná kritika je dobrá. Tazatel si tak lépe udělá sám obrázek o hodnotě mince. Cenové rozpětí u grošoviny bývá často dost široké, já se zde přikláním k té nižší hranici, ale zároveň jsem takmer stopercentne přesvědčen, že na aukru by dosáhla hranice vyšší.
Registrovaný uživatel
Neřekl bych, že je ten groš okrájený, spíše je ten avers excentricky vyražený. Bohužel, zrovna u Karla narazit na pěkně vyražený kus je skoro zázrak ...
Registrovaný uživatel
petr1596 napsal
Milý Garfilde, u nás na dědině Exchange nemáme, maximálně KB a Spořku, takže jedeme v jiných cenách než by pražský kluci...


co tak fio?
Registrovaný uživatel
btw, zda bych koupil nevím. rozhodně mi 200 nepřijde přestřelené, už z toho důvodu, že na A by se fakt prodal za víc.
jinak souhlas se želvounem
Registrovaný uživatel
dakujem pani za vase nazory a ocenenie, pomohli ste mi, toto fakt nie je moja parketa...
Registrovaný uživatel
Zdravím, pomohl by mi někdo s identifikací tohoto pražského groše ? Řekl bych, že se jedná o Václava II., či Václava IV., ale nejsem si jistý. Díky všem, kdo poradí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Václav IV., kvalita mince na tohoto panovníka je spíše hezčí, lehký nadprůměr.
Moderátor
Dle J.Hány bych to viděl na typ XIV.i/1 nebo 2
Registrovaný uživatel
Díkys
Moderátor
smazan duplicitni prispevek.

pro autora (milber): prosim, nedavejte tentyz prispevek do dvou sekci !!!

dotaz jste puvodne polozil zde a tam necht zustane !!!
Registrovaný uživatel
Dobrý den všem,

nemohl by mi prosím někdo poradit s určením alespoň něčeho z tohoto konvolutu PG? Respektive, je tam něco vzácnějšího nebo běžná skladba v ceně cca 300/ks.? Vím, že tam bývají nějaké varianty opisů, ocasů a kdoví čeho ještě, tam mohu ještě něco nafotit jednotlivě a zvětšit. Předem moc děkuji všem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Rozfoť to po jednotlivých kusech, kdo má ty detaily ("nějaké varianty opisů, ocasů a kdoví čeho ještě") zjišťovat z takovéto hromadné fotky?
Registrovaný uživatel
Dobrý den, děkuji za ochotu a obrázky posílám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
1) Václav II., typ Smolík 4
2) Vladislav II. Jagellonský, typ Hásková XIII. e/2
3) Jan Lucemburský, typ Castelin VIII/47
4) Jan Lucemburský, není vidět rozdělovací znaménko mezi GRATIA a REX, možná by to mohl být Cast. III/11?
5) Vladislav II. Jagellonský, typ Hásková VII. a/1
6) Karel IV. Lucemburský, typ Pinta V.a (opisovou variantu neurčím, nejsou pořádně vidět S ve titulatuře)
7) Jan Lucemburský, typ Castelin VI/36
Registrovaný uživatel
Moc děkuji za určení. Ještě se zeptám na Váš názor na přibližnou cenu. Protože mince nesbírám, asi bych je odnesl někam k prodeji.... Kolik bych si asi měl za ně říci? Děkuji V.
Registrovaný uživatel
Cenu grošů Vám neřeknu, nejlépe ji zjistíte, pokud je dáte do aukce, tam si každá mince udělá svou cenu. Nejhodnotnější jsou podle mě groše č. 1 a 5.
« Poslední úpravu provedl(a) kacuro v 20. 3. 2015, 10:25. »
Registrovaný uživatel
I tak Vám ještě jednou moc děkuji za vstřícnost. Přeji hezký den V.
Registrovaný uživatel
Ještě jsem si vzpomněl na drobáky, které byly u těch grošů. Nemůžete mě prosím nasměrovat o co se jedná? Ten třetí bude asi denár (?), ty první feniky???
Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
1) Znojemský peníz
2) Nějaký fenik
3) Denár Břetislav II. (1092-1100), literatura: Cach 390
Registrovaný uživatel
Výborně, moc děkuji za pomoc... :)
Registrovaný uživatel
Ten fenik je vídeňský z přelomu 15./16. století, patrně některý z Albrechtů (III. nebo V.).

Opět platí, že z takto malé fotky nelze pořídně určovat!
Moderátor
Já jsem pro Albrechta III. :lol:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Pražské groše » Prosba s urcenim mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1