Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Prosím o identifikaci a ocenění obrazů

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o identifikaci a ocenění obrazů

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím o identifikaci a ocenění obrazů. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Osobne by som povedal, že je to Raška, okrem toho predposledného. Vynikajúci krajinár, ktorého obrazy sa ale dajú zohnať aj niekde okolo 1000-1500 kč. Veľmi nedocenený si myslím, ako aj Trunke. Ale možno to nieje on, len ma to tak napadlo, lebo som už nejaký ten obraz od neho videl.Nechajme priestor odborníkom.
Registrovaný uživatel
Oni byli tři Raszkové, otec, syn a strýc. První byl tuším Vladimír (otec), druhý Pavel (syn) a u třetího (strýce) nevím jméno. Ale nejznámější a víc ceněný byl Pavel Raszka a ten to určitě není, jak je doufám vidno z foto signatury na jeho obrazu. Tak jen lehce sbírám malé formáty Pavla a znám jeho podpis. No a opravdu je to nedoceněný malíř, protože tzv, špachtličkoval a není to malováno štětcem. Skvělý malíř, který se jednou bude prodávat v galeriích.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Shamis a myslím, že máš pravdu a jde o Raszku Vladimíra...
Registrovaný uživatel
Kmotr jestli je to Tvoje stěna, tak je pěkná ;)
Registrovaný uživatel
Gulliver napsal
Kmotr jestli je to Tvoje stěna, tak je pěkná ;)
Díky je to moje malá sbírečka malých formátů Pavla Raszky. Nejvíc si cením toho obrázku s paspartou, který je skoro miniaturní a až po zkoumání pod lupou jsem zjistil. že tam je postava vesnické ženy v šátku jdoucí po polní cestě. Pouhým okem to je skoro nepostřehnutelné... no a když si představíš, že je to vytvořeno špachtlí, tak Raszka byl tedy borec :D Jak říkám jednou budou viset jeho díla v galeriích.
Registrovaný uživatel
Gulliver napsal
Kmotr jestli je to Tvoje stěna, tak je pěkná ;)
.................Juro ty to máš jak v galerii :(
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
Gulliver napsal
Kmotr jestli je to Tvoje stěna, tak je pěkná ;)
.................Juro ty to máš jak v galerii :(
To se ti jen zdá, ty obrazy jsou malé a chtěl jsem je mít pohromadě. Jsou v prostoru cca 120 x 120 cm ...
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 21. 4. 2016, 7:52. »
Registrovaný uživatel
kmotře pěkná ucelená sbírka.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
kmotře pěkná ucelená sbírka.
Díky. On byl ten Pavel Raszka opravdu dobrý malíř a jeho obrazy jsou hodně pastózní, protože jsou špachtličkovány. Kdysi jsem koupil první, to je ten uprostřed v silném , zlaceném rámu a pátral co je to za malíře. Prostě mne ta krajinka uchvátila a začal ho sbírat. Dal se tak před cca 6 lety koupit na Aukru doslova za hubičku 500 Kč, ale dnes se tam objeví jen a jen za víc a hlavně jsou to velké formáty, které mi nesedí protože mám malé prostory na pověšení. Teď občas lovím na Aukru, ale malý Raszka prostě není a když, tak maximálně námět Děda valach, teď tam zrovna jeden je, ale to také nemusím. Naposledy jsem koupil dva od starožitníka a oba mne přišly na 700 Kč, protože vůbec nevěděl o koho jde, to jsou ty dva obrazy úplně nahoře vlevo a vpravo :D Pak jsem slyšel od známého, že se tloukl do palice za kolik to prodal. Nu což, když chce být starožitníkem, tak musí své práci rozumět , aby neprodával zadarmo a vůbec mi ho není líto, protože je velice namistrovaný a v mém případě mistr přemistroval mistra :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Prosím o identifikaci a ocenění obrazů

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1