Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Prosím o identifikaci nerostů

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o identifikaci nerostů

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Přátelé chtěl bych se zeptat vás znalých co je to za nerosty. Předpokládám, že se jedná samozřejmě o křemen. Ty černé krystaly je turmalín?

Jsou tyto průhlené odrůdy křemene u nás běžné a dá se považovat průhledný křemen za křišťál? Kameny jsou z českokrumlovska, pokud by se jednalo o kusy o které někdo stojí do sbírky, můžu se podělit. Jeden je průhledný - tedy část zbarvený do hněda - jedná se o záhnědu či je to prostě jen průhledný křemen zbarvený do hněda? :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
další fota

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ještě jedna zajímavost. Na aukru nějakéj borec prodává podobnou záležitost a prý je to křemen skoryl - Brazílie. Nerosty mají až podezřele stejnou barvu a strukturu jako ty odsud... jestli spíš to není nějaké pole u Budějovic, kterému nálezce říká brazílie :-)
http://aukro.cz/turmalin-skoryl-v-kremeni-brazilie-1804gr-dd180-i6893744226.html
Registrovaný uživatel
přidávám (snad o něco lepší fotky) poté co jsem viděl jak jsou zde vidět.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To černé je určitě turmalin či skoryl, chcete-li.
Registrovaný uživatel
witko napsal
To černé je určitě turmalin či skoryl, chcete-li.


To jsem předpokládal, spíš by mě zajímal ten zbytek mých otázek, ale děkuji moc za reakci.
Registrovaný uživatel
na vaše další otázky se neodpovídá úplně jednoduše. pokud bereme, že křišťál a záhněda jsou barevné variety křemene, pak je to křišťál a záhněda. podle mě ale je záhněda a záhněda. toto považujte za barevný křemen, navíc smíchaný se živcem. Snad mě nějaký znalec teď nesepsuje za můj názor.
Registrovaný uživatel
witko napsal
na vaše další otázky se neodpovídá úplně jednoduše. pokud bereme, že křišťál a záhněda jsou barevné variety křemene, pak je to křišťál a záhněda. podle mě ale je záhněda a záhněda. toto považujte za barevný křemen, navíc smíchaný se živcem. Snad mě nějaký znalec teď nesepsuje za můj názor.

DĚKUJI, právě si myslím, že málokdo na tuto otázku je schopen odpovědět, nebo spíše, je ochotný odpověďet právě kvůli obavám, zda je to tak anebo tak. Nikde jsem nečetl nějaké rozlišení ohledně původu, čistoty, teplotě, místa či tlaku vzniku, ale možná nějaké tabulkové zařazení existuje. Buď se mluví o křišťálu nebo o křemeni, křišťál také není vždy čirý, křemen také ne. Nebo snad za křišťál se považuje pouze krystal? Pokud je někdo ponořen do této problematiky hloběji, nechť prosím zodpoví tuto otázku, možná nejsem sám, kdo by chtěl mít jasno :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Minerály » Prosím o identifikaci nerostů

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1