Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » prosím o ocenění

Vykupminci.cz
Numisargo

prosím o ocenění

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
může mi prosím někdo určit cenu těchto bankovek a případně vysvětlit : vyděl jsem na aukru prodat 50marek UNC za 110kc a naproti tomu 20m ve hodně špatném stavu za 150kc, děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
U bankovek 10 RM/1929 - 1000 RM/1937 (obdobně jako v emisi předchozí) je odvislá cena nejen od stavu bankovky, ale záleží i na kombinaci série a kontrolního písmene (šedé tiskací písmeno dole uprostřed na líci bankovky). Nemám u sebe katalog, ale od oka bych tyto vyfocené viděl spíše jako běžné (tj. cena u té lepší dvacky kolem 100,- Kč, u té horší cca 30 - 50 Kč, ty 100 RM každá 50 - 100 Kč). U těch 1RM je vzácnější ta se sérií Z, protože má jen sedmimístný číslovač, tj. ta by mohla být v tomto stavu kolem 150 Kč, ty druhé dvě s osmimístným číslovačem jsou za pár korun...
Registrovaný uživatel
Dobrý den, děkuji Vám za váš čas při ocenění, ale nesouhlasím s Vámi. Vaše odpověď přišla až druhý den tak jsem zatím hledal,pátral,mailoval. 1 RM s osmimístnými číslovači je to tak, ale u 1 RM se sedmimístným číslovačem je to: 1 RM - Z- (75 euro UNC, 20 euro VF/F) - stav EF- , 100 RM - F/G - (50 euro UNC, 15 euro VF/F) - stav VF- , 100 RM - C/A- je to tak, 20 RM - C/D- je to tak, 20 RM - Z/H - (40 euro UNC, 6 euro VF/F) - stav AU .
Registrovaný uživatel
No, vídám venku hromady tohodle šrotu v krabicích po euru, dvou, třech apod. Unc kvalita se asi u nich moc nepotká....na sudeťáckých půdách to většinou chytlo plíseň nebo to okousaly myši.
Moderátor
popl napsal
Dobrý den, děkuji Vám za váš čas při ocenění, ale nesouhlasím s Vámi. Vaše odpověď přišla až druhý den tak jsem zatím hledal,pátral,mailoval. 1 RM s osmimístnými číslovači je to tak, ale u 1 RM se sedmimístným číslovačem je to: 1 RM - Z- (75 euro UNC, 20 euro VF/F) - stav EF- , 100 RM - F/G - (50 euro UNC, 15 euro VF/F) - stav VF- , 100 RM - C/A- je to tak, 20 RM - C/D- je to tak, 20 RM - Z/H - (40 euro UNC, 6 euro VF/F) - stav AU .


Dobry den, jak jsem uvedl, nemel jsem katalog u sebe a cenu jsem odhadoval od oka a spise jsem se snazil uvest, jakych znaku se u RM vsimat. Jestli mate katalogovou cenu z katalogu Grabowski/Rosenberg, pak je to OK, nicmene zkuste to za uvedene ceny prodat na ceskem trhu. Myslim, ze nepochodite. Mluvim z vlastni zkusenosti, sbiram RM uz radku let podle serii a podtiskovych pismen a ceny celkem sleduji...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » prosím o ocenění

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1