Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Prosím o ocenění mincí Habsburků

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o ocenění mincí Habsburků

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pěknou neděli všem.
Dělám si trochu úklid, mám tady pár mincí: Habsburkové (období jde mimo mě, sbírám od 1918) a ráda bych se zeptala, jakou mají cca cenu?

Na prvním scanu je:

1) 6 Kreuzer 1674 - Leopold I. – tuto minci asi prodávat nebudu, protože jsem ji dostala před cca 30-ti lety jako dárek, jen by mě zajímala cena, je v docela solidním stavu, ale tam se tuším i nějak určovaly mincovny, a to já nevím.

2) 2 Corona 1912 – FJI, stav viz. foto

Na druhém scanu je taková všehochuť.
Stav nic moc, tak se chci zeptat, jestli to má nějakou cenu, nebo jen cenu "šrotu"? Nevím, jestli je na nich třeba nějaké označení mincovny atd. Dívala jsem se na ceny na aukru, ale tím se člověk vůbec nemůže řídit, jedna se prodá za 150 a ta samá se neprodá za 50 Kč. Taky jsem se dívala na numismat, ale tam jsou zase odkazy na ebay a ceny opět "různé". Tak jestli mi s tím poradíte, budu moc ráda.

1) 1 Kreuzer 1800 A- Franz II
2) 1 Kreutzer 1812 B - Franz I
3) 1 Kreuzer 1851 A - Franz Joseph I
4) 1 Kreuzer 1860- Franz Joseph I
5) 10 Kreuzer 1869 - Franz Joseph I
6) 1 Kreuzer 1885 - Franz Joseph I
7) 2 Heller 1897 - Franz Joseph I
8) 10 Heller 1908- Franz Joseph I
9) 1 Heller 1909 - Franz Joseph I
10) 2 Heller 1916 - Karl I

A ještě mám 1 Florin 1879, ale brácha si v něm za mlada vyvrtal dírku :roll: (na krk), takže teď už asi jen "na ten krk" :mrgreen: ? Foto ani nedávám.

Doufám, že se mi scany při vložení nezmenší, mají cca 1MB a 1,5MB.
Pokud jsou mince ve stavu "škoda mluvit", tak se omlouvám za založení nového příspěvku :oops: .
Předem díky za odpovědi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Scan si ešte mala orezať (rozrezať) na 2-3 časti a tie sem dať. Asi by to bolo väčšie.
-s-
Registrovaný uživatel
Zkouším, jestli je to lepší.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak mi nikdo neodpovídá, chápu, že ty drobné asi nestojí za řeč, i když i takové mince (a ještě i v horším stavu) vidím prodávat, nejspíš je dám jen tak do albového listu a celofánu, někam založím a možná se někdy něco dozvím.

Ale ani u toho Leopolda mi nikdo neřekne co to je a jakou to má zhruba cenu :) ?

Hledala jsem a zjistila jsem zatím následující, pokud to tak není, tak mě prosím opravte.
Tyto mince se asi razily v několika mincovnách, "snad" Praha, Vratislav (Polsko?), Vídeň, Graz, Kremnica a Velká Baňa. Jestli píšu blbosti, tak se omlouvám. Označení mincoven jsem nenašla. Rozdíly v mincích, které jsem viděla, byly veliké a navíc, na některých mincích je taková "kytička, někde křížek, apod.", jestli to má vliv na hodnotu mince, neumím posoudit. Katalog nemám (kvůli jedné minci ho určitě kupovat nebudu). Stav, podle toho, co jsem na internetu viděla, bych řekla, že ta moje mince je ve velmi slušném stavu. Dala by se tedy podle nějakých znaků zjistit mincovna a z toho odvodit třeba nějaká katalogová cena? Ještě jsem ji zkusila jednou naskenovat bez té kapsle, scan přikládám, snad to půjde dostatečně zvětšit.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ten 6 krejcar Leopolda I. je z mincovny Štýrský Hradec,značku IAN používal mincmistr Johann Anton Nowak v letech 1670 - 92.Cenu bych viděl tak na 1500 - 2000 kč.
Registrovaný uživatel
To Pajas: Mockrát děkuji za odpověď, já jsem tu mincovnu sama nedokázala zjistit, tak už jsem si to k minci napsala a založila zpět. Ještě jednou moc díky.
Registrovaný uživatel
ten krejcar 1860 E by nějakou stovku hodil, není nejběžnější..ale podle skenu těžko posoudoit stav.
Registrovaný uživatel
Rozalia, můžete mi napsat na email B.tupy@seznam.cz.Váš e-mail je skrytý, děkuji
Moderátor
Paul: krejcar 1860 vidim B
Registrovaný uživatel
numismat máš pravdu. Překoukl jsem se.
Registrovaný uživatel
Pro Paula: ten krejcar 1860 je "B", takže zase žádná sláva :).

Nevšimla jsem si, že mám skrytý mail, už jsem to opravila.
Moderátor
Rozalia: Vsichni tady maji skryte maily uz nejakou dobu. Da se to obejit viz muj profil.
Registrovaný uživatel
Numismat: poučila jsem se ... :)
Registrovaný uživatel
Na habsburgovcov je najlepší Barbar. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi napsal
Na habsburgovcov je najlepší Barbar. ;)


Společným úsilím Fidzi,poručime větru,dešti.. :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Prosím o ocenění mincí Habsburků

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1