Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Prosím o ocenění známek

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o ocenění známek

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,mohl by mi někdo posoudit zda mají tyto známky nějakou cenu?děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
FDC 2-5kč/kus poválečné i 20.-
Registrovaný uživatel
Děkuji
Moderátor
chtel bych poprosit o zevrubny odhad, zda toto nechat detem na hrani a nebo to ma nejakou cenu (odhad?). celkem cca 90 listu z cca 90-100 let stare sbirky (tudiz pocitam, ze tam nebudou nejake falesne pretisky apod.). sbirka byla zda se celkem dobre ulozena (nebylo to zaprasene ani plesnive, na omak to pusobilo v pohode). Podlepene je to jemne, spis malo a sem tam neco odpadne (malym kouskem lepici papirove pasky).

moc, resp. vubec, se v tom nevyznam, znamky jsem sbiral jako skoro kazdy maly kluk (tedy spis jsem znicil hromadu starych pohledu a dopisu, kdyz bych to mel zhodnotit po pravde), ale pomerne rychle jsem skoncil u minci. takze jak poznat lepsi horsi hradcany nebo Frantiska Josefa, to fakt nevim.

navic - nemam to pro sebe, je to pro znameho meho tatky, ktery to asi nekde podedil. zda by to chtel prodat nebo ne nevim, tak mi prosim pripadne nepiste, kdybyste to nahodou chteli koupit - max. mohu predat kontakt (ale ne email, je to starsi pan a internet uz pouzivat nezacne). urcite nechci delat prostrednika - slibil jsem pomoci a tim koncim.

davam zde na ukazku 3 strany, kdyby nekdo byl ochoten to zkouknout cele, poslete mi email, poslu link na uloziste (ma to pres 0,5 GB - fotil jsem to ja narychlo z ruky, nebyla moznost se tomu povenovat pecliveji). predem moc dekuji za veskere inteligentni postrehy a jako numismatik se omlouvam filatelistum, ze vam sem lezu :)))

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ak aj ostatné je v takomto stave, tak to vypadá nádejne. To, že zbierka cca 90-100 ročná ešte nezaručuje, že pretlače nemôžu byť falošné. Práve naopak v predvojnovom období sa vo veľkom falšovalo. Možno by bolo dobré to fyzicky ukázať zdatnému filatelistovi.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
V tomhle by mohla být radost se přehrabovat :-)
Registrovaný uživatel
dobrý den pane Oliver tady máte moji adresu zkuste i to poslat já jsem zase před časem utekl od mincí ke známkám zatím se mějte -jiriwinterling@email.cz
Moderátor
smith napsal
Ak aj ostatné je v takomto stave, tak to vypadá nádejne. To, že zbierka cca 90-100 ročná ešte nezaručuje, že pretlače nemôžu byť falošné. Práve naopak v predvojnovom období sa vo veľkom falšovalo. Možno by bolo dobré to fyzicky ukázať zdatnému filatelistovi.


zajimave, uz tehdy? nenapadlo mne to. myslel jsem, ze se falsuje hlavne az ted. v tom pripade samozrejme s ohledem na vyse popsane nebudu a nemohu tvrdit, ze je to prave a kdo na to bude koukat, at kouka kriticky. ano, rekl bych, ze vetsina je v takovem stavu.
Moderátor
xxJERRYxx napsal
V tomhle by mohla být radost se přehrabovat :-)


clovek nemuze delat vsechno, ale kdyz jsem videl ty znamky s letadylkama - takove jsem jako maly obdivoval - tak jsem si rikal, ze mit cas a penize, asi bych netrpel ani pri sbirani znamek :)
Moderátor
gnilretniw napsal
dobrý den pane Oliver tady máte moji adresu zkuste i to poslat já jsem zase před časem utekl od mincí ke známkám zatím se mějte -jiriwinterling@email.cz


dobry den, odkaz jsem poslal. dekuji za reakci. sbirani ma cloveku delat radost, kdyz byla u znamek vetsi, je to pochopitelne :)
Moderátor
oliver napsal
smith napsal
Ak aj ostatné je v takomto stave, tak to vypadá nádejne. To, že zbierka cca 90-100 ročná ešte nezaručuje, že pretlače nemôžu byť falošné. Práve naopak v predvojnovom období sa vo veľkom falšovalo. Možno by bolo dobré to fyzicky ukázať zdatnému filatelistovi.


zajimave, uz tehdy? nenapadlo mne to. myslel jsem, ze se falsuje hlavne az ted. v tom pripade samozrejme s ohledem na vyse popsane nebudu a nemohu tvrdit, ze je to prave a kdo na to bude koukat, at kouka kriticky. ano, rekl bych, ze vetsina je v takovem stavu.

Okupační přetisky na uherských známkách a takové i definitivní Fiume, tam se jelo ve velkým už ve dvacátých letech. Ne jako dnes jedna známka, každá známka zvlášť, ale celé archy! Pravda kvalita padělků nebyla vždy valná, ale povědomost o tom, jak vypadá pravý přetisk (u Fiume celá známka), je taky nevelká.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Prosím o ocenění známek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1