Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » prosím o posouzení obrazu a kdo je autorem

Vykupminci.cz
Numisargo

prosím o posouzení obrazu a kdo je autorem

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
dostal jsem tyto dva staré obrazy, prosím co je to za autora na obrazu s lesem a zároven prosím o posouzení obou obrazů co se týče jejich hodnoty děkuji
ivan

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vzhledem k značné vybledlosti oba tipuju na reprodkce (tisk), pokud ovšem ona vybledlost není způsobena nevyhovujícími podmínkami při focení.
Nejsou vzadu štítky s textem?
Pokud chcete vkládat další fotky, použijte tlačítko "Odpovědět". Nezakládejte, prosím, nové téma.
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
zdravím
ještě jednou bych poprosil SERGEHO o posouzení těch obrazů, nafotil jsem je líp snad a taky jsem si až ted všiml toho papírku vzadu se jménem, je tam šiškin.
díky za info

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Štítek vás informuje o tom, kdo je autorem originálu a jak se originál jmenuje. Vy máte reprodukci. A vzhledem k vybledlosti bude nejspíše reprodukce i druhý obraz.
Cena je tudíž zanedbatelná, téměř nulová.
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
Dobrý večer. Prosím o posouzení těchto obrazů a předem děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pro Ivisek
zkuste poslat náhled na podpis malíře, bez něj to asi nelze.
Některé krajiny a i ta kytka vypadají poměrně slušně,
f.
Registrovaný uživatel
Filomena: Zatím jen toto, zbytek až budu doma. Děkuji moc za reakci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A to je foceno mlýnkem na mák nebo čím? :roll:
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
A to je foceno mlýnkem na mák nebo čím? :roll:
Turtle buď blbě vidíš, nebo máš místo monitoru český televizor Tesla ze 70 tých let. Já to vidím celkem dobře a už jsem ti chtěl dávno říct, že si máš koupit u protinožců lepší techniku :D
Registrovaný uživatel
Ivisek napsal
Filomena: Zatím jen toto, zbytek až budu doma. Děkuji moc za reakci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Tak Ivisku,
ty šeříky, mají možná v místě, myslím pr.dol.roh obrazu podpis, toto Vám moc nevyšlo
a ta krajina, troufám si říct, motiv z nějaké maďarské pusty není lepší,
tak to zkuste s tím podpisem ještě jednou,
f.
Registrovaný uživatel
ja tam vidim...Mesterhazy...
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/d-mesterhazy-6972
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
Turtle buď blbě vidíš, nebo máš místo monitoru český televizor Tesla ze 70 tých let. Já to vidím celkem dobře a už jsem ti chtěl dávno říct, že si máš koupit u protinožců lepší techniku :D

Kmotříčku, o moji techniku starost mít nemusíš ale toto je věc která mne na tomto fóru rozčiluje.
Paní Ivisek a jí podobní zapomínají že neposílají email kamarádce Libuně do korkárny ale dávají fotku na veřejný portál kde ji v příštích desetiletích uvidí možná stovky lidí.
Mně to přijde jako nevychovanost, takové:
“Můžete mi být ukradení, tohle je pro vás dobrý až dost”. :evil:
Registrovaný uživatel
Ok, asi si kvůli tomu koupím zrcadlovku. fotím dostupnými zařízeními při špatných světelných podmínkách, Jak jsem již psala, pokusím se nafotit znovu, ale do večera/zítřka mi telefon asi nezačne lépe fotit.

turtleoverhead napsal
kmotr napsal
Turtle buď blbě vidíš, nebo máš místo monitoru český televizor Tesla ze 70 tých let. Já to vidím celkem dobře a už jsem ti chtěl dávno říct, že si máš koupit u protinožců lepší techniku :D

Kmotříčku, o moji techniku starost mít nemusíš ale toto je věc která mne na tomto fóru rozčiluje.
Paní Ivisek a jí podobní zapomínají že neposílají email kamarádce Libuně do korkárny ale dávají fotku na veřejný portál kde ji v příštích desetiletích uvidí možná stovky lidí.
Mně to přijde jako nevychovanost, takové:
“Můžete mi být ukradení, tohle je pro vás dobrý až dost”. :evil:
Registrovaný uživatel
Když ono je tak svůůůůůdné fotit mobily, tablety, ajfony, ajpedy atd atd... lidi si neuvědomují, že každé takové zařízení, byť se pyšní miliony pixelů, má místo kvalitního skleněného objektivu jenom miniaturní umělohmotné víčko.
Navíc: čím lehčí zařízení, tím nesnadněji ho při zmáčknutí spouště ruka udrží. Výsledkem jsou zdejší nekvalitní, rozmazané a bleskem osvětlené fotky nanic, které však jejich autoři považují za dostatečně dobré k uveřejnění.
Je to jako se vším kolem nás, nároky na sebe sama všeobecne klesají a standardem se stává čirý podprůměr :|
To se netýká pouze tohoto vlákna, bohužel zde v sekci obrazů to platí všeobecně.
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
Když ono je tak svůůůůůdné fotit mobily, tablety, ajfony, ajpedy atd atd... lidi si neuvědomují, že každé takové zařízení, byť se pyšní miliony pixelů, má místo kvalitního skleněného objektivu jenom miniaturní umělohmotné víčko.
Navíc: čím lehčí zařízení, tím nesnadněji ho při zmáčknutí spouště ruka udrží. Výsledkem jsou zdejší nekvalitní, rozmazané a bleskem osvětlené fotky nanic, které však jejich autoři považují za dostatečně dobré k uveřejnění.
Je to jako se vším kolem nás, nároky na sebe sama všeobecne klesají a standardem se stává čirý podprůměr :|
To se netýká pouze tohoto vlákna, bohužel zde v sekci obrazů to platí všeobecně.



Mizerná fotka se dá udělat i s drahou zrcadlovkou. Myslím, že fotka z mobilu pro účely této diskuze je vyhovující, musí být ovšem pořízena s nějakým základním povědomím o fotografii. Obecně platí, že obrazy se nejlépe fotí za denního světla (venku). Tím odpadají šílené odlesky, tmavé fotky a nereálné barvy.
« Poslední úpravu provedl(a) Artman v 16. 10. 2015, 12:18. »
Registrovaný uživatel
Artman napsal
Kolemjdouci napsal
Když ono je tak svůůůůůdné fotit mobily, tablety, ajfony, ajpedy atd atd... lidi si neuvědomují, že každé takové zařízení, byť se pyšní miliony pixelů, má místo kvalitního skleněného objektivu jenom miniaturní umělohmotné víčko.
Navíc: čím lehčí zařízení, tím nesnadněji ho při zmáčknutí spouště ruka udrží. Výsledkem jsou zdejší nekvalitní, rozmazané a bleskem osvětlené fotky nanic, které však jejich autoři považují za dostatečně dobré k uveřejnění.
Je to jako se vším kolem nás, nároky na sebe sama všeobecne klesají a standardem se stává čirý podprůměr :|
To se netýká pouze tohoto vlákna, bohužel zde v sekci obrazů to platí všeobecně.



Mizerná fotka se dá udělat i s drahou zrcadlovkou. Myslím, že fotka z mobilu pro účely této diskuze je vyhovující, musí být ovšem pořízena s nějakým základním povědomím o fotografii. Obecně platí, že obrazy se nejlépe fotí za denního světla (venku). Tím odpadají šílené odlesky, tmavé fotky a nereálné barvy.


Určitě lze udělat mizernou fotku i zrcadlovkou, ale z mobilu slušnou fotku obrazu, pokud chcete poradit ohledně malby a nejde vám jenom o nějakou "ilustračku", udělá jen dobrý fotograf. Tady na Sběrateli se takový zřejmě nevyskytuje, protože u 99% místních příspěvkům platí, že "pro účely této diskuze" jsou uveřejněné fotky nedostačující.
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
Artman napsal
Kolemjdouci napsal
Když ono je tak svůůůůůdné fotit mobily, tablety, ajfony, ajpedy atd atd... lidi si neuvědomují, že každé takové zařízení, byť se pyšní miliony pixelů, má místo kvalitního skleněného objektivu jenom miniaturní umělohmotné víčko.
Navíc: čím lehčí zařízení, tím nesnadněji ho při zmáčknutí spouště ruka udrží. Výsledkem jsou zdejší nekvalitní, rozmazané a bleskem osvětlené fotky nanic, které však jejich autoři považují za dostatečně dobré k uveřejnění.
Je to jako se vším kolem nás, nároky na sebe sama všeobecne klesají a standardem se stává čirý podprůměr :|
To se netýká pouze tohoto vlákna, bohužel zde v sekci obrazů to platí všeobecně.



Mizerná fotka se dá udělat i s drahou zrcadlovkou. Myslím, že fotka z mobilu pro účely této diskuze je vyhovující, musí být ovšem pořízena s nějakým základním povědomím o fotografii. Obecně platí, že obrazy se nejlépe fotí za denního světla (venku). Tím odpadají šílené odlesky, tmavé fotky a nereálné barvy.


Určitě lze udělat mizernou fotku i zrcadlovkou, ale z mobilu slušnou fotku obrazu, pokud chcete poradit ohledně malby a nejde vám jenom o nějakou "ilustračku", udělá jen dobrý fotograf. Tady na Sběrateli se takový zřejmě nevyskytuje, protože u 99% místních příspěvkům platí, že "pro účely této diskuze" jsou uveřejněné fotky nedostačující.



Omlouvám se, ale nemohu s Vámi souhlasit. Problém fotek na tomto fóru je především ve špatném osvětlení, focení s bleskem, mimo formát atd. V rozlišení problém není, to mají mobily a tablety převážně zcela dostačující.
Registrovaný uživatel
Stačí prostě dodržet pár zásad a dá se udělat slušná fotka, aniž by byl člověk fotograf.
Registrovaný uživatel
filomena napsal
Ivisek napsal
Filomena: Zatím jen toto, zbytek až budu doma. Děkuji moc za reakci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Podľa mňa tie husy to by mohol byť Dénes Mesterházy, na Sk pomerne vyhľadávaný autor.

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Tak Ivisku,
ty šeříky, mají možná v místě, myslím pr.dol.roh obrazu podpis, toto Vám moc nevyšlo
a ta krajina, troufám si říct, motiv z nějaké maďarské pusty není lepší,
tak to zkuste s tím podpisem ještě jednou,
f.
Registrovaný uživatel
Zdravím kolegy. Jelikož výtvarnému umění prakticky nerozumím, prosím o radu. Zdědili jsme tento obraz. Je o po prastrýci, byl obchodník a život prožil na Vyškovsku a Zlínsku. Obraz je snad prvorepublikový. Je to olej na plátně. Kromě podpisu, který neumím ani přečíst, není na obraze žádné jiné vodítko. Budu vděčný za každou radu. Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
skutečně nikdo?
Registrovaný uživatel
Zdravím, technika u mě není o nic lepší, ale počkala jsem si aspoň na lepší světlo. Dodávám fotky obrazů a kde jsem našla podpis-včetně podpisu. Předem děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Přeji dobrý den, napíšu jen to, co asi vím, aspoň si to myslím, možná mě ostatní opraví a budeme chytřejší

Šeříky, četla bych to Marie Fišerová,
Zimní krajina, Jos. Balcařík
Letní krajina, Bartoněk, ale určitě ne známý Vojtěch
Kytka, nemá podpis?
Krajina, LK,VK ?
Ulice ve městě, M. Dvořáková, znám tento podpis z mnoha jiných pohledů na město, ale není to Milena Dvořáková
Praha, Zlatá ulička, to bude grafik Souček
Šeříky, nejsem si jistá, tipovala jsem Karla Součka
Selský dvůr, už Vám někdo odpověděl
fm
Registrovaný uživatel
Děkuji mnohokrát za rady. Myslíte, že díla mají nějakou hodnotu?


filomena napsal
Přeji dobrý den, napíšu jen to, co asi vím, aspoň si to myslím, možná mě ostatní opraví a budeme chytřejší

Šeříky, četla bych to Marie Fišerová,
Zimní krajina, Jos. Balcařík
Letní krajina, Bartoněk, ale určitě ne známý Vojtěch
Kytka, nemá podpis?
Krajina, LK,VK ?
Ulice ve městě, M. Dvořáková, znám tento podpis z mnoha jiných pohledů na město, ale není to Milena Dvořáková
Praha, Zlatá ulička, to bude grafik Souček
Šeříky, nejsem si jistá, tipovala jsem Karla Součka
Selský dvůr, už Vám někdo odpověděl
fm
Registrovaný uživatel
Ivisek, tie husicky namaloval Mesterhazy Denes, pomrrne casto sa vyskytujuci madarsky machlos :-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » prosím o posouzení obrazu a kdo je autorem

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1