Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » Prosím o radu

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o radu

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dle mého názoru nedávat nové stuhy.
Registrovaný uživatel
Něco jiného je kdyby jsi chtěl ty medaile nosit ale do sbírky bych nové stuhy nedoplňoval.
/pouze můj soukromý názor/.
Moderátor
Obecně nové stuhy to je vždy problém, ale občas se nabízejí i originál struhy. Musel by jste nám napsat o jaké dekorace jde, zda to má cenu doplnit stuhu. Dejte sem popis, nebo mi napište domu, podíváme se a uvidíme. :twisted:
Registrovaný uživatel
Všem děkuji za názory. Nové stuhy ke starým medailím není asi to pravé ořechové a nosit je nehodlám. Průběžně nafotím a vložím pro případ, že by někdo vlastnil původní stuhu bez medaile. Nevlastním žádné vzácnosti, ale když kolega Altmann občas vystaví nějaké se stuhami, tak trochu polknu :)
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mohl bych poprosit, zda by jste se mohli podívat na fotografie, zda je vše v pořádku? Moc děkuji za případné názory ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Již jsem se i díval. Je možné, že by stačil jemný kartáček a mýdlo, možná v tomto stavu jedlá soba a možná by z toho "vypadla" nádherná medaile. Zdá se, že by to bylo možné. Zkuste se spojit s prodejcem. Jinak ražba se zdá OK. Ale zde to opravdu chce si popovídat s prodejcem. Jinak medaile patří mezi přece jen vzácnější. :twisted:

http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=321&t=973
Registrovaný uživatel
Moc děkuji za odpověď
Registrovaný uživatel
taho napsal
Všem děkuji za názory. Nové stuhy ke starým medailím není asi to pravé ořechové a nosit je nehodlám. Průběžně nafotím a vložím pro případ, že by někdo vlastnil původní stuhu bez medaile. Nevlastním žádné vzácnosti, ale když kolega Altmann občas vystaví nějaké se stuhami, tak trochu polknu :)


Medaile nafoceny, ale nevystaveny. Párkrát jsem se podíval na medaile s novými stuhami.... Doopravdy to není hezké. Asi je vystavím za dlouhých zimních večerů.
Registrovaný uživatel
Dobrý deň.
Kamarát ma poprosil o ocenenie a prípadný odpredaj týchto vyznamenaní.
Za každú radu budem vďačný. Bude to asi Rumunsko

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to moc pěkný komplet Rumunska ze Světové války, pokud máte zájem vše je popsané na sfs:
http://forum.sfs.sk/viewforum.php?f=363
Např. válečný kříž se sponami na stuze je kvalitní, medaile Vítezství také, ale to vše najdete na těch stránkách. Je to moc pěkný komplet.
Registrovaný uživatel
Ďakujem, prečítal som si o nich niečo nové, pozrel som aj skončené aukcie v aurea, ale nedohľadal som cenu. Pomohol by mi aspoň nástrel. Viem že Vy ceny neurčujete, tak ak by sa odhodlal niekto druhí na určenie ceny potešil by ma.
Ďakujem.
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, mohl by mi prosím někdo poradit o jakou medaili se jedná?Moc děkuji za případné názory ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokud se nepletu, tak se jedná o "Státní cenu za zásluhy v zemědělství".
Tato medaile byla ražena ve stříbře a bronzu a je docela možné, že i v dalších kovech - nemám ověřeno.
Například:
Ag, 35 g, 40 mm, cena 65 € (viz obrázek)
Br, 34 g, 40 mm, cena 50 € (viz obrázek)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mint, snáď nie je problém uviesť priemer medaily a kov. Samozrejme aj značky, či signum medailéra. V tomto prípade sa jedná o záslužnú medailu. Preklad znie asi takto: ,,Štátna cena za zásluhy o poľnohospodárstvo". Za panovania Františka Jozefa I. bolo týchto ocenení vyrazené a udelené veľké množstvo. Zobrazený kus je asi z bronzu, fotka je neostrá, takže kov neviem dobre identifikovať. Priemer má aký? Najbežnejšie mali veľkosť 40 mm. Autorom bol rakúsky rytec-medailér Tautenhayn. Podobné kusy boli razené aj zo striebra. Veľké množstvo je ich ponúkaných na Aukre a iných zberateľských portáloch, v rôznych stavoch aj s originál etuami. Takže nie je problém si vysledovať približné ceny.
Registrovaný uživatel
Aha kolega numismatik-fji ma predbehol. No nič. Len aby to nevyzeralo, že od neho odpisujem. :P :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
Moc děkuji...
Registrovaný uživatel
Poprosím o určenie týchto vyznamenaní.
Ďakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=438&t=2611

http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=438&t=2610

http://forum.valka.cz/topic/view/9550#309697

Zde máte vše
Registrovaný uživatel
Ďakujem, za upresnenie a mám tu ešte jednu pre mňa hádanku, čo je na prvej fotke, je to výkonnostný odznak RU?
Dá sa odhadnúť, či sa jedná o originály, druhé a tretie vyznamenanie?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Odznak bych potřeboval zezadu, kvalitně. Kříž bez stuhy, nebo mi napište jak je na oušku značený. Medaile se mi moc nelíbí, chtělo by to pěkný ostrý obrázek.
Může mi napsat na můj meil.
Odznak se také řadí do výkonnostních odznaku RU, zde je to uherská varianta.
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 4. 12. 2015, 14:00. »
Registrovaný uživatel
Zdravím našel jsem tento dělový kříž a chtěl bych mu dodat stuhu. Kde by se dala sehnat? A mám ji takhle nechat nebo ji znova pozlatit?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Gratuluji, kříž je originál. Nic nenechávejte zlatit, uložte do sbírky. Originální stuha je vzácnější než kříž. Povídání o kříži je zde:

http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=318&t=941
Moderátor
Ještě se pro jistotu podívejte na hranu kříže zde tam nemá něco vyryté, to by bylo hodně zajímavé.
Registrovaný uživatel
Požádal bych o radu zkušenější. Jedná se o odznak ŠTÍT 1984 společného cvičení vojsk Varšavské smlouvy. Bohužel jsem nikde nenarazil na popis odznaku, který by pojednával o tom komu byl jednotlivý typ udělen (dle barevného provedení).

Děkuji za jakékoli informace.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Cvičení Štít jsem absolvoval a když jsme se vrátili, najednou se objevili odznaky v různých barvách. Tak si to přeberte. Byl udělován všem bez rozdílu hodnosti či pohlaví jediný oficiální typ. :roll:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > »

Sběratel.com » Odznaky » Prosím o radu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1