Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » Prosím o radu

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o radu

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Svaz Národních střeleckých gard
Odznak Střelec z pušky 2. tř. - miniatura.
Určen k odměně vynikajících výsledků ve střelbě z pušky.
Odznak byl založen v r. 1931 ve 2 třídách:
I. tř. - mořený odznak, postříbřený střed,
II. tř. - mořený odznak.
Rozměr 58 x 44 mm, na rubní straně přiletována závěsná spona.
K odznakům byly vydány i klopové miniaturky (20 x 15 mm) se
zapichovací jehlou do klopy. Odznaky ani miniaturky nejsou signovány.
Registrovaný uživatel
DĚKUJI VAM
Registrovaný uživatel
Omlouvá se za fota, ale jsou od kolegy z druhého konce republiky. Něco mi říká, že jsem to někde viděl, ale je to úplně mimo obor. Jestli je to jen šperk, tak se omluvám za dotaz.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Myslím, že je to suvenýr z některého Všesokolského sjezdu z doby 1. republiky. Byly to velkolepé akce a jezdili na ně Sokoli z celé Evropy i Ameriky. Tohle vypadá jako stříbro, ale pokud na tom nejsou puncy je to pouze postříbřené.

Adalbert
Registrovaný uživatel
Děkuji. Zespoda na ocase to na něco vypadá. Řekl bych, že je to taky opravované (kulička).
Moderátor
Vážení přátelé,
prosím o respektování rozdělení sekce a žádám kolegů, aby si odznaky přesunul tam kam náleží, jinak budu nucen Váš příspěvek odstranit. Děkuji.

Příspěvek o odznacích jsem odstranil a moc prosím, pište své dotazy do sekcí k tomu určených nebo mi klidně pište privátně. :shock:
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 14. 1. 2015, 14:11. »
Registrovaný uživatel
Ahojte. Prosim Vas o co jde? ma to nejakou cenu? punc nikde neni.Tak asi Ag to nebude.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Hezký den,
je mi smutno neb když něco chcete znát, měl by jste si vše pročíst a o tom, že je to zemská moravská ražba (pokud vidím dobře) a na přední straně hlavy psů a opis. Tak si to prosím pročtěte, nebo alespoň posílejte kvalitní obrázky. Docela by mně ten opis zajímal. Medaile je krásná a že není ze stříbra to snad nevadí.
Registrovaný uživatel
omlouvam se za kvalitu.doufam ze lepsi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vaše medaile se dá dohledat v našich aukčních katalozích (které asi nevlastníte) a také možná na internetu (to jsem nezkoušel), takže zde je několik málo informací (můžete si vybrat):

ČNS Šumperk 7.11.2009, 2212, Uničov (Mähr.Neustadt) - moravský spolek chovatelů psů všech plemen b.l. (1904), hlavy 3 psů, něm.opis na ozdobné stuze / korunov. moravská orlice v ozdobné kartuši, Nesign., Pozlac.bronz 45mm, 41.975g, 1/1, 340 Kč

ČNS Šumperk 7.11.2009, 2211, Uničov (Mähr.Neustadt) - moravský spolek chovatelů psů všech plemen b.l. (1904), hlavy 3 psů, něm.opis na ozdobné stuze / korunov. moravská orlice v ozdobné kartuši, Nesign., Pozlac.bronz 45mm 40.009g orig.krabička s nápisem Mähr.Neustadt 1904, 0/0, 1.000 Kč

ČNS Šumperk 7.11.2009, 2010, Uničov (Mähr.Neustadt) - moravský spolek chovatelů psů všech plemen b.l. (1904), hlavy 3 psů, něm.opis na ozdobné stuze / korunov. moravská orlice v ozdobné kartuši, Nesign., Postř.bronz 45mm, 37.001g, 1/1, 340 Kč

ČNS Šumperk 7.11.2009, 2009, Uničov (Mähr.Neustadt) - moravský spolek chovatelů psů všech plemen b.l. (1904), hlavy 3 psů, něm.opis na ozdobné stuze / korunov. moravská orlice v ozdobné kartuši, Nesign., Postř.bronz 45mm, 36.708g, 0/0, 400 Kč
Moderátor
No a je to přesné, děkuji kolegovi za upřesnění.
Registrovaný uživatel
DĚkuji moc za informace. Ale chci se zeptat,zda bude nejaky rozdil v cene,když to mam z roku 1905 a ne 1904.
Registrovaný uživatel
Já osobně při stanovení ceny se snažím vycházet z dosažených cen na aukcích, bohužel medaile s ročníkem 1905 jsem nikde nedohledal, takže opravdu nevím zda ceny ročníku 1904 jsou stejné jako ceny ročníku 1905, bylo by to hádání z křišťálové koule, ovšem možná se k tomuto tématu vyjádří někdo kdo má více informací.
Registrovaný uživatel
Ono ten rocnik je vlastne jenom na etue,takže si myslím ze ta cena bude stejna. Ale i tak Vam moc dekuji za informace. DIKY
Registrovaný uživatel
Vaše poznámka je pro mne velmi zajímavá, vlastně na medaili není vyražen ročník, takže byl vyražen určitý (?) počet medailí bez ročníku a tyto medaile se mohly použit na kterýkoliv rok, stačilo pouze změnit ročník na etui, ovšem mám otázku a to, ta Vaše etue s ročníkem 1805 je opravdu orginální?
Registrovaný uživatel
No to mě taky napadlo,že ta etue nemusí být k té medaili :-) Ja tady přihodim ješte nějake foto.Ale se chci omluvit ze jsem spletl rocnik etue...na ni napsano 1905.Prominte
« Poslední úpravu provedl(a) MrSeth v 4. 2. 2015, 16:17. »
Registrovaný uživatel
Tohle jsem taky nemohl nikde najit.Francouzka medaile.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Špatně hledáte.

http://www.coinarchives.com/w/lotviewer.php?LotID=1786054&AucID=1683&Lot=2338&Val=62352334371c45dc6755a4921b0e2b37
Registrovaný uživatel
...vie mi niekto poradiť o akú vec ide ??,
mohla by ta medaila byť pravá, aká je to medaila ??,
a čo by to takto v celku mohlo stáť ??
Tie fota sú slabé ale lepšie bohužiaľ nemám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to velmi pěkná celistvost. Jen se zeptám neb nemám tak dobré oči. Ten kříž tam je položený, nebo to je tisk. Vše co potřebujete vědět je ZDE
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=173&t=948
V tomto odkazu jsou všechny kříže popsané!
Registrovaný uživatel
Zdravím, přikládám detail z jedné fotografie z cca 20.-30.let, horní hvězda je dle mého Rumunsko, dolní nevím(hádal bych Francie?). Neurčíte někdo tu dolní přesněji?
Pokud to případně pomůže, oceněný byl církevní osobou z Čech.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Jsou to řádové hvězdy Rumunský řád Koruny a Rumunský řád hvězdy.
ZDE:
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=362&t=2431

http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=362&t=2413
Souhlasí tyto řády jsou udělovány do ciziny.
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 24. 2. 2015, 19:10. »
Moderátor
Přidám velmi pěkný obrázek velkokříže a I.třídu řádu Michala Chrabrého což je unikátní záležitost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky za určení. Ještě bych poprosil o upřesnění zda se domnívám dobře.
Osoba na fotografii má na šerpě zavěšený Rumunský řád hvězdy a na prsou dvě řádové hvězdy viz. foto.
Jedná se dle mého tedy velkokříž Rumunského řádu hvězdy, ano?
A jaký stupeň bude v tomto případě asi druhá hvězda(Rumunského řádu Koruny)?
Bude to "jen" hvězda od Kříže 1.třídy nebo také hvězda Velkokříže kdy nositel má jen hvězdu na prsou a šerpu ne z důvodu již nošené šerpy pro první rád?
Náhrdelní stuhu nositel žádnou nemá, ani jakékoliv další řády či označení.
Rád bych si to k fotografii přesně popsal, díky. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Tato problematika je daná protokolem. Dotyčný správně má kompletní velkokříž a od druhého velkokříže pouze hvězdu. To je aby nebyl ověšený jako stromeček. V každém státě to bylo řešeno jinak, např. Rusko, ale Vy se ptáte na nošení Rumunských řádu v ČSR. Byl to inteligentní pán, který věděl jak se má postrojit.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Sběratel.com » Odznaky » Prosím o radu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1