Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » Prosím o radu

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o radu

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím o ocenění, děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Tato problematika je daná protokolem. Dotyčný správně má kompletní velkokříž a od druhého velkokříže pouze hvězdu. To je aby nebyl ověšený jako stromeček. V každém státě to bylo řešeno jinak, např. Rusko, ale Vy se ptáte na nošení Rumunských řádu v ČSR. Byl to inteligentní pán, který věděl jak se má postrojit.

Díky za potvrzení, nebyl jsem si jistý, zda druhá hvězda je také od velkokříže(nebo o stupeň níže), ač mi to asi ze stejné velikosti obou hvězd na fotce přišlo za pravděpodobné. Nechtěl jsem mu ale připisovat bez potvrzení nejvyšší stupeň druhého řádu. Přece jen nositelů obou řádů v nejvyšší tříde asi mnoho nebylo :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Pokud by to byla II.třída, tedy velkodůstojník je klenot nošený na krku. Celkem by mně i zajímalo kdo to je, nebo to je důvěrné.?
Hvězda odpovídá velkokříže. NA sfs jsem nemohl dát tolik obrázku, ale jsou to poměrně běžné věci a tak je možno pro posouzení dohledat např. na eMedals.
Registrovaný uživatel
info posláno viz e-mail na atlasu
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Děkuji za info, tak ty velkokříže odpovídají. :roll:
Registrovaný uživatel
Dobrý den, pánové. Nedokázali byste neznalému blíže určit jednu zajímavost, která práve šla na jednom nejmenovaném aukčním serveru ?
Díky moc !

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Odznak jsme popsali v našem časopise Signum. Také jsme do nového čísla připravili dodatek. Jde o odznak policejních agentů, Více v Signu.
Registrovaný uživatel
Díky !
Už se těším :-)
Registrovaný uživatel
Zdravim. Prosim vas ,uz se nekdo setkal s tímto? vedel by nekdo napsat o co se jedna? Jak to nepatri do faleristiky,predem se omluvam.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Určitě jste dal odznak na správné místo. No uvidíme, já toto vidím "prvýkrát". :roll:
Registrovaný uživatel
No mam nějake verze co mi napsali...ze 19 muze byt cislo pluku,jen když se neví jake období.
Moderátor
To vše jsou jen dohady, já bych to tipoval na nějakou známku ve vojenské výrobě. Ale bez nějaké dokumentace je to vždy jen a jen dohad. :roll:
Registrovaný uživatel
Zkřížené meče, coby přejímací značky armádního vybavení, a tedy i nějaká oficialní značka, jsou až záležitost po roce 1950. Do té doby se vyskytovaly pouze na knoflících. Tenhle tvar mečů mi evokuje tvar, který je jako přejímací razítko na současných věcech AČR.
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, vydražil jsem tuto medaili.Chtěl bych se zeptat, zda je vše v pořádku.Mělo by se jednat o pozlacenou Ag medaili, jen jsem nikde nenašel toto RU puncování(viz.poslední foto)Moc děkuji za případné názory ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A můžete uvést váhu této medaile?
Děkuji.
Moderátor
ANO, nikde jste ji nenašel. Máte tedy ve sbírce pěknou stříbrnou medaili-pozlacenou. Jak správně napsal kolega Faleristika, pošlete nám váhu medaile bez stuhy.
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpovědi, až mi medaile příjde, hned jí zvážím.dle vašeho názoru se tedy podle puncu jedná o stříbrnou medaili?
Moderátor
To písmeno "A" je značka mincovny Vídeň. Ta značka je i na zlaté (echt) medaili osobně se domnívám, že to je zlacené nedávno. Zlacené stříbro po krátké době z dekorace mizí, zde je nádherné a to Vás mate. Mohu se mýlit a mýlil bych se zde rád, ale medaile je slušně řečeno podivná a za 8000 Kč koupeno dosti nešikovně, ale třeba se mýlím.
Registrovaný uživatel
To jste mne vcelku vystrašil... :'(
Moderátor
Já Vás nechci děsit, jen si kladu otázku, proč řešíme tyto problémy po nákupu???

Přiložím obrázek:
Medaile FJ je skutečně zlatá
medaile Karla je zlacené stříbro na hraně písmeno "A" a punc 835
Povšimněte si, jak vypadá zlacené stříbro za delší dobu. Několik kolegů mi psalo před azukci, vždy říkám rozhodnout se musíte sami, ale.....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Takže dle vašeho názoru se jedná o stříbrnou medaili později pozlacenou?
Moderátor
Chcete jasnou odpověď, já si to opravdu myslím, ale opakuji, mohu se mýlit!
Moderátor
Já se k medaili vrátím. Upozornil mně kolega, že ta Vaše medaile na hraně nemusí mít písmeno "A". No to nám jistě napíšete, až medaili obdržíte. :evil:
Registrovaný uživatel
Právě to mne zarazilo, taky se mi to nezdá jako A..
Registrovaný uživatel
O co myslíte, že by se mohlo jednat, že by tam to A nebylo?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Sběratel.com » Odznaky » Prosím o radu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1