Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Prosím o radu

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o radu

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dostal jsem porcelánové sousoší - průměr podstavce 145mm a výška 175mm a nemohu určit výrobce, popřípadně roka také cca cenu. Víte - li někdo, propsím poraďte mi
Děkuji FOKKER

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
http://shantique.com/featuredfake4.html
Registrovaný uživatel
http://www.porcelainmarksandmore.com/resources/misrepresented-marks/crossed/index.php
Registrovaný uživatel
Děkuji za rychlou odpověď. Odkazy jsem si přeložil, ale moudřejší nejsem. Je to z Asie a nějaká kopie falzum?
Jak to pozná amatér bez znalostí?
Registrovaný uživatel
FOKKER napsal
Děkuji za rychlou odpověď. Odkazy jsem si přeložil, ale moudřejší nejsem. Je to z Asie a nějaká kopie falzum?
Jak to pozná amatér bez znalostí?
.....................kopie Asie neb Romania, znalosti si musíte časem vytvořit--------pouze praxe !!! :lol:
Registrovaný uživatel
Jenom dodávám, ozval se mi na inzerát sběratel a ten mi ubezpečil, že jde o kopii míšně, vyráběnou v letech 1970-80 na Slovensku, údajně nejde v žádném případě o Asii. A ještě dodal, kdyby R.B. nebylo v oválu, tak by to asi bylo vyrobeno na přelomu století. Tak nevím co si mám o radách myslet. Znalec nejsem, mám jiný obor a proto jsem doufal v seriózní odpověď. Ale jinak děkuji.
Registrovaný uživatel
FOKKER napsal
Jenom dodávám, ozval se mi na inzerát sběratel a ten mi ubezpečil, že jde o kopii míšně, vyráběnou v letech 1970-80 na Slovensku, údajně nejde v žádném případě o Asii. A ještě dodal, kdyby R.B. nebylo v oválu, tak by to asi bylo vyrobeno na přelomu století. Tak nevím co si mám o radách myslet. Znalec nejsem, mám jiný obor a proto jsem doufal v seriózní odpověď. Ale jinak děkuji.
Vycházej z toho, že to není starožitnost, ale jen jeho napodobenina. I když k tomu mám odpor, protože to není starý porcelán, tak musím uznat, že je to vyráběno fortelně. Chtěl bych se probudit za 100 let a podívat se, jak mají následující generace hokej v hlavě, protože to budou v té době považovat za starožitnost a vlastně to bude pravda... Není to špatně provedeno a pár jsem jich měl v rukách a málem se spletl, než jsem otočil a podíval se na značku vespod. Myslím, že to je nějaká porcelánka z Rumunska a ke cti ji lze připsat, že se nesnaží balamutit a značka jasně odkazuje na mladou věc. Jinak bych řekl, že dělají moc hezké věci ve starém stylu ... ale asi mne sběratelé ukamenují za můj názor ... já sám doma nemám nic, nesnesl bych to a koupím si to až za těch 100 let :P
Registrovaný uživatel
Tak tomu říkám fundovaná odpověď. Děkuji za názor a přeji hezký den. FOKKER
Registrovaný uživatel
FOKKER napsal
Jenom dodávám, ozval se mi na inzerát sběratel a ten mi ubezpečil, že jde o kopii míšně, vyráběnou v letech 1970-80 na Slovensku, údajně nejde v žádném případě o Asii. A ještě dodal, kdyby R.B. nebylo v oválu, tak by to asi bylo vyrobeno na přelomu století. Tak nevím co si mám o radách myslet. Znalec nejsem, mám jiný obor a proto jsem doufal v seriózní odpověď. Ale jinak děkuji.
Nemyslím si, že to je věc z roku 70 - 80 v těch letech jsem to u nás nezaznamenal, ale možná se mýlím. Mám pocit, že se to začalo u nás objevovat v masivním měřítku po roce 2000....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Prosím o radu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1