Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Prosím o radu.

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o radu.

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím o radu co by to mohlo být.Je to nejspíš bronz.prumer 15.5cm.Nalez Rakousko Vídeň

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:evil:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Besina a nedá sa vložiť foto prednej strany aby bolo vidno celú podobizeň panovníka aj s opisom? Pravdepodobne to bude nejaká pamätná plaketa alebo medaila z obdobia obliehania Viedne Turkami v r. 1683. Na averze vidím nápis LEOPOLD. D. G. ET. ROM atď. Čiže by sa malo jednať o opis titulu cisára Leopolda I. v latinčine. Podobne ako poznáme z jeho mincí. Reverz obsahuje text približne v zmysle: Mesto strážené Bohom nezničí žiaden nepriateľ (záškodník). Ak vidím dobre datovanie rímskymi číslicami MDCLXXXIII čiže 1683, tak mi logicky vychádza obliehanie Viedne tureckým vojskom. Nakoniec boli Turci porazení a takéto medaily a plakety sa vyrábali v hojnom počte na oslavu panovníka Leopolda I. Dokonca sa tieto predmety vyrábali aj v 18. i 19. storočí pri príležitosti rôznych osláv. Takže netrúfam si s určitosťou tvrdiť, že toto pochádza z konca 17. storočia. Snáď ma niekto opraví alebo doplní.
Registrovaný uživatel
Děkuji vám za odpověď.A jak zjistím ze je práva z toho roku?Takže cenu to asi nemá?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ťažko určiť z ktorého roku pochádza táto medaila. Tieto veci sa datujú oveľa horšie ako mince. Mohol to vyrobiť hocijaký zručnejší remeselnícky majster, ktorý disponoval vlastnou dielňou na spracovanie a odlievanie kovov. Niektorí majstri mali aj svoje značky a tieto umiestňovali na svoje výrobky. Nie je tam okrem písmen v opise nejaká ďalšia malá značka? Prípadne aj na hrane? A priemer medaily je určite 155 mm? Aj to závesné uško sa mi zdá k tej veľkosti medaily malé. Pôsobí ako keby bolo dodatočne priletované.
V každom prípade tento exemplár nie je spracovaný tak pekne ako je to zvykom u barokových medailí konca 17. storočia. A vidno tam obité hrany spôsobené nedbalým zaobchádzaním. V každom prípade aj keď bude z neskoršieho obdobia svoju cenu má určite. Pár desiatok eur určite.
Registrovaný uživatel
Ten rozměr mne taky zarazil. Ale bude asi plus/minus správně - našel jsem ji zde (bez datace a bez ouška) a tam to je 152 mm. Píšou, že je z olova - šlo by to zvážit?
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Registrovaný uživatel
Bingo Ander!!! Tak je možné, že aj toto bude odliatok z olova. Napovedali by tomu tie hrany, ktoré vyzerajú ako oklepané, keďže olovo je mäkký kov a pri nedbalom zaobchádzaní sa prvá poškodí hrana. Snáď to Besina odváži a napíše hmotnosť. Prípadne by som ocenil aj hrúbku medaily (hrany), zmeranú šublerou aspoň na troch, štyroch miestach dookola v mm. Človek si urobí akú takú predstavu o veľkosti.
Registrovaný uživatel
Ander napsal
,(bez datace a bez ouška) ,

Však to ouško také vypadá jako dodatečně přidělané :roll:
Registrovaný uživatel
Však jsem to napsal jenom jako potvrzení toho co psal TONY-KK přede mnou :roll:
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Registrovaný uživatel
Nikde jsem to nečetl a dále nezjišťoval, ale slyšel jsem, že dříve sběratelé na medaile přidělávali ouška a věšeli je.
Možná někdo bude vědět více.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Prosím o radu.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1