Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropské známky » Prosím o radu-razítko z ochoty?

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o radu-razítko z ochoty?

Moderátoři: Akir, ikanek, Pavel_III, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Hezký večer, mám prosbu: vedu s kolegou spor, jestli na dopisu je razítko z ochoty nebo ne. Prosím o radu... Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle mě normálně prošlé poštou s příležitostnými razítky. Jen je to přefrankované (možná mě někdo opraví, dle Michelu byl doporučený dopis za 30Pf? ), takže to bude tak trochu filatelistický výrobek. No ale zas asi aršíky na dopisy nefilatelisti moc nelepí, takže se s tím počítá.
Registrovaný uživatel
další

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak ta první je z ochoty, je to tam i poznamenaný, že datum na razítku je skoro rok před vydáním aršíku. U toho druhýho je divný použití dvou různých příležitostných razítek a příjde mi až moc umělý.
Moderátor
Jsou to sice filatelisticky motivované dopisy, ale tváří se, že poštou prošly. To razítko na 2. dopise má sice chybný letopočet, ale ten mohl být nastaven omylem (literatura takové případy uvádí).
Pokud jde o výši poštovného, jsou dle mého názoru všechny zásilky vyplaceny správně.
Registrovaný uživatel
Jaké tedy bylo poštovné? Na první obálce je 42 Pf (doporučeně), na druhé 70 Pf (doporučeně zahraničí) a na třetí 38 Pf (doporučeně). Případně nemáte nějaký odkaz / tabulku s tarify (podrobnější než v Michelu)?
Registrovaný uživatel
Tak ty domácí tarify už jsem snad dle Michlu pochopil, teď už jen těch 70 do Švýcar. Leda že by byl mezi 20-40g, jinak nevím.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Evropské známky » Prosím o radu-razítko z ochoty?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1