Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Prosím o radu Sbírka Ferdinanda V. 1835-1848

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o radu Sbírka Ferdinanda V. 1835-1848

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím chtěl bych začít sbírku Ferdinanda V. Nejdříve chci začít tak že budu sbírat nominál od všeho 1 kus :-D Hlavně mně hned nekamenujte :-D prostě si myslim že je to tak promně zajimavé.A ted o co jde kde vzít počáteční kusy do sbírky ?co mi radíte Aukro a podobné portály nebo obejít poctivě numis obchody a vyzobavat v nich? :-D Jde mi o to abych se co nejlepe vyhnul padělkum a aby byly ceny tak nějak normální a ne predražené Díky za rady.
Registrovaný uživatel
Vzhledem k tomu, jak chcete sbírat, budete nejspíš kupovat běžné ročníky, takže bych se falz nebál. Co se týče cen, za normální ceny nakoupíte tehdy, když se na webu v ukončených aukcích podíváte, kolik má co stát a než něco koupíte, porovnáte si to s výsledky. Jestli Aukro nebo obchody - těžko říct. Na Aukru je asi větší riziko koupě "vylepšené" (vyleštěné atp.) mince vydávané za špičkový stav. V numismatice si to můžete prohlédnout, ale možná o bude dražší. Každopádně si nejdřív naprohlížejte alespoň fotky na webu, ať máte představu.
Registrovaný uživatel
Děkuju moc.Na ty ukončené aukce se určitě mrknu jinak ceny budu brat prozatim odtud - + :-D http://www.nume.cz/zpravodaj/post/show/479 a Samozrejmně nebudu brat zhovadilosti jako je tato http://aukro.cz/ferdinand-v-20-krejcar-1842-m-vzacny-i5598876093.html
Registrovaný uživatel
Kromě cenové hladiny byste měl určitě umět posoudit kvalitu, alespoň rámcově. Údaj na nume.cz ohledně kvality 2/2 je sice dobrý, jako 2/2 Vám ovšem prodejci můžou nutit 3-/3-, vč. stop po oušku, případně hlazených ploch atd. Nehledě k tomu, že u těchto moderních mincí se doporučuje sbírat pouze velmi dobrá kvalita.

Pokud jste ještě nečetl, tak doporučuji klasickou a všeobecně přístupnou publikaci "Jak sbírat mince" nebo něco obdobného....
Registrovaný uživatel
Děkuju prostuduju :-D sice už jsem mince sbiral ale čsr a tam je to o kvalite minci do sbirky určitě jinde než Ferdinand V. ale ano je mi jasné že člověk se má stale učit nejen kvalitu minci ale taky o období celkově kdy tyto mince razili .Jinak Opravdu diky všem co poradili odpovědi mně uspokojili takže pokud to čte i admin je možno toto tema lock diky :-D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Prosím o radu Sbírka Ferdinanda V. 1835-1848

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1