Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Prosím o radu, starý tisk

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o radu, starý tisk

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, koupila jsem starý tisk ( obraz) . Obraz je pod sklem, ale je vidět že je zvlněný. Jak ho nejlépe narovnat a neponičit. Ten námět se mi moc líbí a nechci udělat nejakou chybu. A prosím má nejakou hodnotu, jen pro zajímavost. Moc děkuji za případnou radu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nádhera.......................ale když se ani nesnažíte obrazek správně umístit,tak proč by ostatní vám měli věnovat svůj čas i znalosti !!
Registrovaný uživatel
Omlouvám se, jak ho tedy mám nafotil
Registrovaný uživatel
Určite nie na "výšku,"keď je tam motív na "šírku," ak som sa zrozumiteľne vyjadril.. V každom sklenárstve/rámarstve Ti to opravia. Vymenia "prítlačný" kartón, sololit a je to. Zaplatíš viac, ako je cena toho "tisku," možno aj s rámom.
Ale keď sa Ti páči, prečo nie.
To spravíš aj sama doma. A umyješ aj určite špinavé sklo. ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji, sklo je od barvy, druhá vrstva (stříbrná, potom zlatá) no co naděláš.
Registrovaný uživatel
Neviem, či si rozumieme. Sklo aj z druhej strany bude pôsobením času nie moc čisté... Špinavé. Ak si to ešte nerobila, myslím nerozoberala obraz, tak uvidíš ten rozdiel. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Ano, to určitě bude, je pod sklem i hmyz, no teda byl. Jsou tam zámotky. Není to vidět ( na fotkach ). Ale papír není poškozený. Nechám to přerámovat, rám je stejně zničený, tím přetíráním barev. Děkuji za radu.
Hezký den
Registrovaný uživatel
U těchto věcí se počítá tak akorát cena rámu. Tisk je v podstatě bezcenný :'(
Registrovaný uživatel
Rám nevypadá poškozen mechanicky, předchozí nátěry lze šetrně sundat a znovu natřít kvalitní zlatou barvou, určitě ne běžnou zlacenkou za pár desetikorun. Je to starý kvalitní blind rám a pokud má větší rozměry není jeho cena zrovna malá.
Tisk může být více nebo méně kvalitní. Pokud je to kvalitně provedený tisk bez poškození může být jeho cena i několik tisíc korun. Možná tam bude razítko výrobce, například v Drážďanech (Dresden) působili velmi kvalitní vydavatelé tiskaři takovýchto reprodukcí. Pokud je tisk nepoškozený, zkuste se informovat kolik by stálo jeho saténování. Tisk potom získá vzhled obrazu malovaného na plátně. Dobře to dělávala LYRA Český Krumlov.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Já tam blind rám ale nevidím.
Registrovaný uživatel
stepe napsal
Já tam blind rám ale nevidím.

Také tam žádný není ;)
Registrovaný uživatel
Jo, jó máte pravdu pánové, chtěl jsem napsat blondelový a napsal jsem místo toho blindový, nebo-li vypínací. Děkuji za upozornění.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Ani blondelový rám tam nevidím pane Adalberte.
Registrovaný uživatel
Blondely (francouzské rámy) – jsou zvláštní kategorií. Jsou vyráběné na míru přímo na obraz a mají většinou plastické ornamenty v rozích, případně i uprostřed každé strany. Byly používány hlavně v období 19. a 20. století a stylově tomuto období také vyhovují.
Ano, máte pravdu plastické ornamenty v rozích chybí, není to blondelový rám.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Všem moc děkuji , z rámu tedy zkusím odstranit ty barvy. V jednom rohu sice chybí kousek reliéfu, ale to nevadí.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Prosím o radu, starý tisk

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1