Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » Prosím o radu

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o radu

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Nebudeme hádat, opravdu nutná je nejprve váha a potom budeme hovořit dále.
Registrovaný uživatel
O.k.hned jak medaili dostanu, napíšu.Zatím moc děkuji ;)
Registrovaný uživatel
Dobrý den, tak dnes jsem dostal medaili...Na dotek prstem se zlacení stírá a punc je nějaký paskvil. Prodávající byl rozumný a peníze vrátí. Moc děkuji za rady :)
Moderátor
No vida, byl by jste tak laskav abychom to uzavřeli? Ta váha medaile bez stuhy a co ten pun????? Děkuji :evil:
Registrovaný uživatel
Bohužel jsem medaili ani nevážil, ihned jsem jí zabalil a odeslal. Punc byl nějaký neexistující hybrid. Prodávající bude dávat medaili znova na A, tak jen doufám, že to dá do sekce KOPIE :evil:
Moderátor
Tak Joooooooo-konec dobrý, všechno dobré i když já bych rád znal tu váhu :evil: atd. Znal proto, abychom pomohli dalšímu......
Registrovaný uživatel
Nechtěl jsem na to moc sahat, abych nesetřel zlacení
Registrovaný uživatel
Krásné odpoledne, dostal jsem tuto orlici. Udajně nalezená na zahradě při orbě.
Je to sokolský spolek?
Děkuji za info Jirka. :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Spíš mi to přijde jako suvenýr z rockového festivalu.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
No vida, byl by jste tak laskav abychom to uzavřeli? Ta váha medaile bez stuhy a co ten pun????? Děkuji :evil:

Dobrý den, tak váha medaile byla 17,85 g.Prodávající se s tím nemůže smířit...
Moderátor
S čím se nemůže smířit? S tím, že prodal nějakou kopii, novoděl či jak to nazvat za neslušné peníze. škoda, že se tito podvodníci nemnou proplesknout. ALE a to je opět jeho chyba, pokud to koupil se snahou o zisk a napálil se, tak takto dopadnou všichni Ti sběrači, kteří nic nečtou, případně jim stačí jedna kniha. Snad ignoranti, či hlupci nebo podvodníci?? Nevím, jsem ostrý, ale jen zde jsme několika lidem pomohli a to asi bude to důležité! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěl bych opět poprosit o radu, jedná se dle Vašeho názoru o originál?Moc děkuji ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
I když dle obrázku to je vždy těžké, zde je to opravdu originální, původní a krásný kus. ;)
Registrovaný uživatel
Moc děkuji... :D
Registrovaný uživatel
Dobrý den, opět bych chtěl poprosit o posouzení, je vše v pořádku?Moc děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
ANO, rád pomohu, ale nebojte se sám si posoudit, sám rozeznat, je to Vaše sbírka a vaše rozhodnutí. Toto však je opravdu OK.
Registrovaný uživatel
moc děkuji.. ;)
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěl bych opět poprosit o radu. Dá se určit ze kterých let je tato medaile a jaká stuha na ní patří- trojúhelníková nebo rovná? Jde o nepuncované Ag. Moc děkuji za případné názory

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na tento dotaz Vám určitě odpoví "Altmann", který je na toto téma odborník, ovšem já si dovolím také napsat svůj názor.
Tato stříbrná medaile za statečnost II. třídy z roku 1866 s pevným oválným ouškem byla udělována až do roku 1914 (vypuknutí 1. světové války).
V roce 1914 došlo ke změně ouška, (jinak vše zůstává na medaili stejné), pouze se změnilo ouško (malé pevné ouško přes které je převlečen větší volný kroužek) a tato medaile byla udělována až do roku 1917, v tomto roce císař Karel I. změnil celkový vzhled medaile.
Stuha má trojúhelníkový tvar.
Jinak doporučuji ke studiu publikaci Václava Měřičky-Der Tapferkeit.
Registrovaný uživatel
Moc děkuji, toto vše je mi známo, jen nedokážu určit z kterého roku cca ražba je(pokud se to tedy dá určit)
Registrovaný uživatel
Medaile "Za zásluhy Z. Ú. V. Č. medaile s ouškem" 49x57 mm, 42,72 g.
Autor? Stuha? Počet? Cena? Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Mint
U medaile Za statečnost se podívejte na hranu. Pokud tam chybí písmeno "A" v kroužku, je to medaile z roku 12866, pokud tam písmeno "A" již je, tak to je ražba po roce 1866.
Moderátor
Ta medaile je bronzová ražba, postříbřená. Svaz včelařů, je to z nějaké regionální soutěže v době meziválečné. Zajímavé, ale zkuste to raději u odznakářů. Je tam K.K. klidně to může být značka díly (Karnet-Kyselý).
Registrovaný uživatel
Nechci fušovat na téma cen, ale mohu jen sdělit, že jsem toho Ambrože kdysi prodal za 1.000.- Kč. Navíc byla u toho originální stuha. K.K. je skutečně značka výrobce Karnet-Kyselý. :P
Registrovaný uživatel
Pánové děkuji.
Ještě dotaz ke stuhám. Sbírám stolní medaile (plakety), ale mám i pár medailí s "ouškem".
Ptám se, zda má smysl kupovat nové stuhy? Samozřejmě bych se musel poradit s vámi, abych doplnil správné.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Sběratel.com » Odznaky » Prosím o radu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1