Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Prosím o radu

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o radu

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,ráda bych věděla cca stáří této sošky,dle mmojí Maminky ze slonoviny..Po případě cenu cca. Je dlouhá 58cm,a váží 850gramů,v naší rodině je už asi 40 let určitě.Můj tátá ji měl nejspíš po rodičích..Děkuji moc za radu:)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tohle může být vyrobené jak před týdnem, tak i před 100 lety. Stáří z fotky nepoznáte a motiv se může dělat staletí, když tam mnoho možností vzhledem k využití "klu" není.
Moderátor
Stáří klu se nechá určit, ale nikolive z obrázku. Jsou lidé v muzeu i okresního formátu, kteří Vám poradí, případně i kam se obrátit.
Registrovaný uživatel
Dobře,děkuji vám zkusím se poptat.děkuji za radu:)
Registrovaný uživatel
Neznáte někoho v Českých Budějovicích,prosim
Registrovaný uživatel
amala (amálka),veď Ti píšu aby si skúsila múzeum... ;)
Máte ho tam.
https://www.google.sk/search?q=muzeum+%C4%8Desk%C3%A9+bud%C4%9Bjovice&oq=muzeum+%C4%8Desk%C3%A9+b&aqs=chrome.1.69i57j0l5.19351j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Tam Ti možno niekto niekoho doporučí.
-s-
Moderátor
Amálka, moc pěkné jméno. Moje malá jezevčice je také Amálka. :mrgreen: :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
amala možno nie je Amálka,ale ten Váš dravec (Amálka) nemá chybu... :)
Kedysi dávno sme aj my mali takú fešandu,krátkosrstú-Ťapku..To bol havkáč ako sa patrí.
-s-
Moderátor
Stani, děkuji, kdo má či měl pejska mi porozumí.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Stani, děkuji, kdo má či měl pejska mi porozumí.
Syn má jezevčíka krátkošosatého a často ho máme my staroušci na hlídání, když s jeho paňmámou jdou na pařbu s kamarády (bydlí 100 kilo od nás). Protože nemají zatím děti minulou sobotu se teprve brali, tak tu fenečku mám, jako vnučku :) . Máme i tibetského španěla fenečku Nely to je můj miláček , dceruška a obě jsou kámošky a když Eny přijede, tak se obě pusinkují a blbnou, až se unaví tak spolu chrápou. Staré přísloví praví, kdo nemá rád zvířata nemá rád lidi a jsou to členové rodiny, které oplakáváme úplně stejně když odejdou, jako lidi. Je to stopro pravda a za tím si stojíííím !
Registrovaný uživatel
Děkuji všem,zjistila jsem že mám kamarádku v Muzeu,tak ji zkusim:)třeba někoho zná,kdo mi poradí.Amálka psí je velká fešanda:)
Registrovaný uživatel
Máte pravdu,Ty aj Altmann.Aj ja to tak vidím.Ale už to tu nerozoberajme,lebo to od "amala" schytáme.. :)
Teraz ľutujme toho slona.
-s-
Registrovaný uživatel
Nechcem robiť múdreho,ale to,či je to plast,alebo nejaká rohovina zistíš teplom.
Tak to tu už niekto písal.Prilož na nejaké skryté miesto rozpálený klinec a keď to bude smrdieť ako ohorené vlasy alebo nechty,tak vylúčiš plast.Alebo potvrdíš... ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Mě je ho taky líto,a proto to aňi doma nechci mít!tyhle věci nesnášim,ale řekla jsem mamce že se pokusím zjisťit,co to je.
Registrovaný uživatel
Nicméně pokud by to bylo ze slonoviny, nepodléhá to Cites? Pak by se to špatně prodávalo.
Registrovaný uživatel
To se všechno uvidí,zítra to nesu té kamarádce.Když tak to bude ležet v krabici na věky….:)
Registrovaný uživatel
Potom napíš,čo si zistila.
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Prosím o radu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1